Менің оқу құралдарым

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Менің оқу құралдарым

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы



Сауат ашу.

ТАҚЫРЫБЫ: Менің оқу құралдарым

О дыбысы мен əрпі

Мектеп: К.Әзірбаев


Күні : 16.10.18.

Педагогтің аты-жөні:К.Сахова


МАД тобы


Қатысқандарсаны:23

Қатыспағандарсаны:0


ҰОҚ-ның оқытылу

мақсаттары

0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау.

0.1.2.1. Сөз бен сөйлемді ажыратып, сөздің, сөйлемнің мағынасын түсіну.

0.1.2.2. Педагогтің сұрақтарына толық, анық жауап қайтару. 0.3.3.1. Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу.


Күтілетін нəтиже



Барлық тəрбиеленушілер:

Қойылған сұрақтарға жауап береді.

Суреттегі сөздердің атауын айтып, сөздерді буынға бөледі. О дыбысы – дауысты дыбыс, жуан дауысты.О дыбысының

айтылуын дұрыс дыбыстайды.



Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі О дыбысының орнын ажыратады.

О дыбысының баспа түрін жазады.



Көпшілік тəрбиеленушілер:

Тапсырмада берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды ажыратады.

Сөздегі дыбыс санын, ондағы О дыбысының орнын ажыратады. О дыбысына сөз ойлайды.

О дыбысын сөз құрайды. Жазу жолына О дыбысының баспа түрін жазады.



Кейбір тəрбиеленушілер:

Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. Сөз,сөйлем сызбасын оқиды.

Одыбысын қатыстырып,сөйлем құрастырады.



Негізгі терминдер мен сөз тіркестер

Тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл:

Пікір алмасу сұрақтары. Суреттегі оқу құралдарын ата!

Қай заттар сөмкеге салынбай қалды?

«О-о-о! Рақмет, балалар!» бұл кімнің сөзі деп ойлайсыңдар? Қай қарындаш түсінде Одыбыс естіледі?

Оқушы қалай отыр?

Қай сөздерден О дыбысын естідің?


ӨткенҰОҚ-даналғанбілім

Сөз бен сөйлемді ажыратады.

Дауыссыз,дауысты əріптерден сөз құрайды. Əңгіме құрастырады.


Жоспар


Жоспарланғануақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы.

І.Дұрыс əсерлі көңіл күй орнату.



0–2мин.







II.Өмірлік тəжірибені маңыздандыру.Мақсатты болжам.



3–5 мин.

Балаларды ортаға тұрғызып оқу қызметіне ынталандыру.

Оң қолымда – бес саусақ,

Сол қолымда – бес саусақ.

Күнге қарап қуанып,

Нұрлы шуақ аламыз.

Өлеңді балалар шаттық шеңберіне тұрып қимылмен қайталайды.



«ОО-о-о қандай керемет ауа райы!»–деп таңғалған дауыспен балалардың назарын өзіме аударамын.Балаларға қазіргі жыл мезгілі туралы сұрақ қойыладыалалар жыл мезгілі тұралы өз ойларын айтады.



Сабақтың ортасы III.Тақырып

бойыншажұмыс 6 – 27мин.

Əліппе-дəптермен жұмыс.

1-тапсырма

Балалар суреттегі заттарды атайды.Асқарға көмектесу үшін оқу құралдарын тауып аттарын атайды.

Ортада тұрған портфелге назар аударып, дыбыстап айтады.

Ортада оқушы портфелін қойып қою.

Балалар тәрбиеші сөзін қайталайды.

Сөйлемдегі əр сөздегі О дыбысы естілген буынын көтеріп айтады.

Қай заттар сөмкеге салынбай қалды?

Суреттегі заттардың атауларын атайды. Оларды атау кезінде О дыбысы қай сөздерде кездесіп тұрғанын табады.

О –жуан дауысты дыбыс. Дауысты дыбыстар қызыл дөңгелекпен белгіленеді. Тәрбиеші балаларға О дыбысының айтылуын үйретеді.

Қарындаштың түстерін атайды.

Қоңыр сөзін буынға бөледі.

2-тапсырма

Оқушы қалай отыр?

Тәрбиеші өлеңді дауыстап оқып береді.

Орындыққа отырып,

Оқулықты оқылық. (Е. Ашықбаев)

Тәрбиеші балаларға орындықта қалай отыру керектігін түсіндіреді.

Орындық,отырып,оқулық,оқылық сөздерін буынға бөліпдыбыстық талдаужасайды.

О –дауысты, жуан дыбыс.

Сергітусəті

Шеңбер болып тұрайық.

Керегені құрайық.

О дыбысына ұқсайық.

Уық болып иіліп,

Шаңыраққа киіліп

Киіз үй болып тұрайық!

Балалар қимыл жасап өлең жолдарын2-3рет қайталайды.

3тапсырма.О əрпімен танысады. Тәрбиеші о дыбысының суретін көрсетіп неге ұқсайтынын сұрайды.Балалар өз ойларын айтады.М. Əлімбаевтің өлеңін оқып береді.Ұста мен зергердің атқаратын қызметі туралы тәрбиеші əңгімелеп береді.

Балалар саусақтарының ұшын біріктіріп о əрпін жасайды.


Əліппе-дəптер.












Портфель.















Түрлі түсті қарындаштар.Орындықта дұрыс отырған баланың суреті.



4-тапсырма. Суреттегі заттарды атайды.Суреттегі заттардың о əрпіне ұқсайтын бөліктерін табу. Машина дөңгелектері не үшін керек екені туралы мəлімет береді.Балалар əліппе-дəптердегі О əрпін жазады.



Сабақтың соңы.

IV.Сабақтың қорытындысы.Рефлексия.



28-30 мин.

Тәрбиеші балалардың белсенділігін талқылап оқу қызметін қорытындылайды.

Рефлексия. Балалар өз жұмыстарын смайликтер арқылы бағалайды.




Смайликтер








Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.11.2018
681
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі