САБАҚ: Бізді қоршаған орта
Менің Отаным
|
Мектеп: Кішішыған орта
мектебі
|
Күні:
|
Оқытушының аты-жөні:
Таурбаев А.Р.
|
СЫНЫП: 1
сынып
|
Қатысушылар
саны
|
Қатыспағандар
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
1.2.1.1
Өз идеялары мен сезімдерін
айқындау үшін қарапайым тәсілдерді
анықтап, қоршаған ортадағы
кейбір визуалды элементтерді қолдану
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Туған жер және Отан ұғымдарын
ажырата білуге үйрету;Суреттегі алыс-жақын көріністер туралы
мәлімет беру
|
Тілдік
мақсат
|
• фотосурет, бейне ролик,
мультфильмдегі, суретшілердің туындыларындағы табиғат құбылысы мен
ауа райын сипаттау
|
|
-
Диалогқа/жазылымға қажетті
сөздер топтамасы
-
Талқылауға арналған
сұрақтар
-
• Суретте не
бейнеленген?
-
• Суретке қарағанда қандай сезім
пайда болады?
-
• Бұл жұмыста қандай материалдар
қолданылған?
-
• Суретші бұл әсерді қалай
жасады?
-
Неліктен…екенін айта аласыңдар
ма?
-
•…сендерге сурет қалай әсер
етті?
|
Алдыңғы
оқу
|
Алдыңғы бөлімдерді меңгере
отырып, оқушылар пішіндер туралы білімдерін және оларды бейнелеу
тәсілдерін жақсартты, түрлі материалдар мен визуалды элементтер
арқылы тәжірибе жүргізе отырып, көркем құралдармен және
материалдармен жұмыс істеу дағдыларын жетілдірді. Оқушылар тәжірибе
арқылы идеяларын білдіруді, бақылау кезінде өз дағдыларын қолдануды
және танытуды үйренді.
|
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
Басталуы
минут
Ортасы
минут
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді
жазыңыз)
Менің
Отаным
(С,
К) Оқушылармен Отан туралы
әңгімелесіңіз. Оқушылардан «Отан» деген сөзді қалай
түсінетіндіктерін және олардан Туған елдің не екендігін
сұраңыз.
Оқушыларға әр адамның
туып-өскен жері, оның балалық шағы өткен, ата-анасы тұратын жері
болатынын түсіндіріңіз. Ол жер адамға өте ыстық болады. Сол жерді
туған ел деп атайды.
(С,К) Табиғат құбылыстарының
ерекшеліктерін зерттеуді пейзаж жанрдағы көркем жұмыстарды
көрсетуден бастаңыз. Бұл этюдтер, суреттемелер болуы мүмкін. Бұл
жұмысты мұғалім жыл мезгілдері және табиғаттың ерекшеліктері туралы
әңгімемен бастауы мүмкін.
Сұрақтар қойыңыз: «Бұл қалай
жасалған?», «Қандай материалдар қолданылған?», «Қандай пішіндер,
түстер, мысалдар көріп тұрсыңдар?».
(Ө,
Қ) Оқушылар өз қаласын, ауылын
және туған өлкесінің суретін гуашь бояуымен
салады.
|
Ресурстар
Көркем материалдар мен
құралдар
Аспанды, тауларды және даланы
суреттейтін Қазақстанның табиғат көрінісі (пейзаж) бейнеленген
суреттер (картиналар)
Түстік
спектр
Жылы және суық
түстер
|
Аяқталуы
минут
|
(Қ) Критериалды
бағалау.
(Ұ,МК) Көрме. Оқушылар жасаған жұмыстарын
қабырғаға ілу арқылы көрме ұйымдастырады. Барлық оқушылар
достарының жұмыстарымен танысады.
Рефлексия:
Бүгін не
үйрендің?
Қандай қиыншылықтармен
кездестің?
Не қызықты
болды?
«Бармақ» әдісі.
|
|
|
(МК,Ұ) Мұғалім жалпы сабақ
барысына, оқушылардың жұмыстарына талдау жасайды, жұмыс орынын
жинастырады
|
|
Қосымша
ақпарат
|
|
Саралау
–
Көбірек
қолдау
көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКT
байланыстары
Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлаған саралау
шаралары сəтті болды ма?
Мен берілген уақыт
ішінде
үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма қандай түзетулер енгіздім
жəне
неліктен?
|
Өз сабағыңыз туралы
рефлексияны төмендегі бос орынға
жазыңыз. Сол жақтағы
бағанада келтірілген сұрақтардың
арасынан Сіздің сабағыңызға
сəйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты
болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
1.
2.
|