«INTEGRAL» мектеп- балабақша ЖМ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
4-бөлім. Менің туған өлкем |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Серікбай Т.Қ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.11.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Менің Отаным |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.2.1.күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну, 2.1.3.1. тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация / суреттер / сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздер бойынша негізгі ойды анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І.Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
|
1.Жағымды эмоционалды көңіл-күй қалыптастыру. Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Оқушылар шеңбер бойымен жүріп, аталған халықтарды айтқанда сол халықтар сияқты сәлемдесеміз.Сол бойынша топқа бөлінеміз. «қазақтар» қолдарын қысады, «жапондықтар» бастарын иеді «италиандықтар» құшақтасады, австралийцтер билеп сәлемдеседі. 2.Оқушыларды түгендеу Сабақта жоқ оқушыны белгілеп алу. |
-Сәлемдесу Әрбір оқушы шеңбер бойымен жүріп, аталған халықтарды айтқанда сол халықтар сияқты сәлемдеседі.
|
К |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2. ҮДМ қою 2 минут Үй тапсырмасын орындауын тексеру 5 минут Жаңа тақырыпты меңгерту 11 минут Жаңа тақырыпты меңгергендігін тексеру 15 минут Тақырыпты бекіту 10 минут Сабақты қорытындылау Үй тапсырмасын беру |
2. Өмірлік тәжірибені жаңарту (K) Топпен жұмыс жасау Оқушылар, сабағымызды бастамас бұрын, ребус шешіп, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтап алайық:
ОТ + ^НАН – Отан Балалар, «Отан» деген ұғымды қалай түсінесіңдер? - Біздің Отанымыз қалай аталады? (Қазақстан Республикасы) - Отан туралы мақал-мәтелдер кім біледі? - Оқушылар, біз «Отан» ұғымының мәнін түсіндік. Енді, біздің Отанымыз Қазақстан туралы айтайық. Қазақстан Республикасы жер көлемі бойынша дүние жүзінде 9-шы орында. Қазақстан 5 елмен шектеседі: Ресей, Қытай, Қырғызстан, Өзбекстан, Түркменстан. - Енді, картаға мұқият қарайықшы. Карта тек бір түске ғана боялған ба? Не себептен деп ойлайсыңдар? - Картада таулар – қоңыр, қою қоңыр түспен, өзендер, теңіздер мен көлдер – көк түспен боялады. Еліміздің батысында Каспий теңізі, шығысында Алтай тауы жатыр. 3. Жаңа нәрсені үйренуге дайындалу үшін кіріспе тапсырма. (K) Топпен жұмыс жасау «Марияның Қазақстанға саяхаты» Аялдама №1. Марияны қарсы алу Мария: - Сәлем, 2 «Б» сыныбының оқушылар! Мен Ресейден Қазақстанға қыдырып келдім. Сендердің Отандарың өте әдемі екеніне күмәнім жоқ. Олай болса, Менімен бірге саяхаттайсыңдар ма? Оқушылар тапсырма орындауға кіріседі. Сәйкестендір. Берілген суреттерді сәйкес сөздермен сәйкестендіру: Бәйтерек – Нұр-Сұлтан; Медеу мұзайдыны – Алматы; Сазан балық – Каспий теңізі; Тұз – Арал тұзы; Ана тілі – Қазақ тілі 4. Мақсат қою (проблемалық жағдай). Жаңа нәрсені үйренуге дайындалу үшін кіріспе тапсырма. (Қ) Оқулықпен жұмыс. Жаңа Аялдама №2. Оқылым. Оқулықтың 37-ші бетіндегі Садықбек Хангельдиннің Отан туралы өлеңін оқу: сөздерді үйренейік Бәрі – менің өмірім, сен сыйлаған Табиғат, Тіршіліксің тұнып тұрған, Сен – Күнсің көтерілген күліп қырдан. Сен – Көлсің, Сен – Ормансың, Сен – Бұлбұлсың, Адамды сұлулыққа құнықтырған. Сен –Жарықсың, Сен – Жерсің, Сен – Гүлсің, Сен – Адамсың, Сен – Ауасың, Сен – Анамсың, Бәрі – менің өмірім Сен сыйлаған, Туған жерім – Отаным – Қазақстан 5.Сабақтың тақырыбы бойынша жұмыс. Жаңа нәрсенің ашылуы. (П) Жұппен жұмыс. Аялдама №3. Қазақстанның көне қалаларымен танысу. Берілген сөзден сөз құрастыру. «Қазақстан» сөзінен басқа сөздер құрастыру: ақ, қазақ, қаз, аз, ас, ат, астана, тана, қас, тақ, қан, қақ. |
Дескриптор: Оқушылар мұғалімді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Сабақтың тақырыбын тұжырымдау, сабақтың мақсатын анықтау
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді.
Топпен жұмыс жасай отырып, сұрақтарға бірлесе жауап береді.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Серікбай Таңшолпан ҚанатқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Менің Отаным
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Менің ОтанымМатериал туралы қысқаша түсінік
2.1.2.1.күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну,
2.1.3.1. тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация / суреттер / сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру.
Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздер бойынша негізгі ойды анықтау.
Материалдың қысқаша нұсқасы «INTEGRAL» мектеп- балабақша ЖМ (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
өңіл-күйді білдіретін
смайликтер арқылы














