|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
. Менің Отаным – Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Тіл және сөйлеу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1 Тыңдалған материалдың мазмұнын түсіну 4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын түртіп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтін бойынша тірек сөздерді белгілеуді, олардың көмегімен мәтін мазмұнын айтуды үйренеді |
|||||
|
|
|
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Мен Отанымды жақсы көремін» тренингі 1. Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз, өзіңіздің басыңызды сипаңыз; 2. Егер сіздің досыңыз болса, көршіңіздің басын сипаңыз; 3. Егер сіз ата-анаңызды жақсы көрсеңіз, көршіңізді құшақтаңыз; 4. Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз; 5. Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар! Өткенді пысықтау ЖИ: Оқу жылының басталуымен құттықтау Қазақ тілі пәнінің зерттеу аясы туралы әңгімелесу Тақырыпты ашу Суретпен жұмыс. Сөйлеу түрлерін атау
1.Амандасу 2.Бата беру 3.Диалог Жаңа тақырып Тыңдалым. Оқылым. «Тыңдау» әдісі Мәтінді мәнерлеп оқу Байлығым - байтақ жерім, бақытты елім. Көрчең, көз тоймас асқар шыңды тауларым, миуалы бауларым, асу-асу белдрім, айдын-айдын щалқар көлдерім, орам-орам орманым. Алтайдан Атырауға дейін созылып жатқан кең- байтақ жерімізге ірі-ірі елдер тұтасымен сыйып кетері анық. Елімізде жүзден астам ұлт өкілдері тату- тәтті өмір сүреді. Қазынаның барлығы да қазақ жерінің топырағында тұнып жатқанын екенің бірі біледі. Ал ғарышқа жол “Байқоңырдан” басталалтынын мақтан етпейтін кім бар?!Орынды мақтаныш. Елім де, жерім де оған әбден лайық. 2-Тапсырма Тірек сөздердің қатарын толықтырып жаз. Байлық, байтақ жер, бақытты ел, асқар шыңды таулар, ... Дұрыс жауабы Байлық, байтақ жер, бақытты ел, асқар шыңды таулар, миуалы баулар, асу-асу белдер, айдын-шалқар көлдер, орам-орам орман. 3-тапсырма. «Дұрыс-жалған» ойыны Айтылған пікірлер дұрыс немесе жалған екенін анықта. 1. Менің байлығым - байтақ жерім, бақытты елім. 2. Байтақ жерімді асқар шыңды таулар, миуалы Дұрыс жауабы: Жалған пікір: Елуден астам ұлт өкілдері бізбен бірге тату-тәтті өмір сүруде.. Дұрыс пікір: Елімізде жүзден астам ұлт өкілдері бізбен бірге тату-тәтті өмір сүруде ЕБҚ Қима қағаздар беріледі Қазақстан туралы дұрыс мәліметтерді жинақтайды ЕҚБ Қазақстан туралы монолог құрастыру ФС тапсырмасы 4-тапсырма. Жұптық жұмыс «Диалог» әдісі Оқы. - Қазақстанның мемлекеттік тілі қай тіл? - Мемлекеттік тіл - қазақ тілі. - Сен қай тілде сөйлейсің? - Мен қазақ тілінде сөйлеймін. Үй тапсырмасы Жазба жұмысы 5-тапсырма “Қазақ тілі – ана тілім” тақырыбында көпшілік алдында сөйлеуге дайындал. Ол үшін: 1. Жоспар құр; 2. Не сөйлейтініңді құрған жоспарыңа сәйкес ретте; 3. Сөзіңді түсінікті, мәнерлі жеткізуге тырыс; 4. Сөйлегенде қанатты сөздер мен мақал-мәтелді қолдануды ұмытпа. Дұрыс жауабы. Жоспар: 1. Туған тіл 2. Әр ұлттың өз тілі 3. Ана тіліндегі жылы сөз
|
Айтылған әреттерді жасайды Өз ойларын айтады Сөйлеу түрлері туралы айтады Дескриптор бойынша сөйлеу түрлерін орындап көрсетеді. Мәтінді мәнерлеп оқиды Мазмұнын айтады Дәптермен жұмыс жасайды Дұрыс және жалған пікірлер айтады Қазақстан туралы сөздерді ажыратады Монолог құрайды Жеке жұмыстар жасайды Диалогке түседі Достарының алдында сөйлеуге дайындалып келеді Жоспар бойынша өз сөзін реттеп алады Кері байаныс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: 1.Амандасу әдебі туралы біледі-1б 2.Бата сөздерді пайдалана алады-1б 3.Диалогқа түсе алады-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Оқу мәнерін сақтайды-1б Мазмұнын айта алады-1б
Дескриптор 1.Сөздерді дұрыс оқиды-1б 2.Сөздерді толықтырады-1б 3.Қатесіз,әдемі жазады-1б Дескрипторы: Оқу дағдысы жақсы -1б Жалған пікірді дұрыс пікірге айналдырды.-1б ҚБ: Өзін- өзі бағалау
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау, толықтыру жасау, бағыттау. ҚБ: «Бас бармақ»
Сабақ туралы ойларын айтады |
Баяу музыка қосу суреттер Суреттер оқулық оқулық Қазақстан туралы слайд оқулық Қазақстан туралы суреттер Оқулық «Дұрыс-жалған» ойынына арналған плакат Суреттер Қима қағаздар Қазақстан туралы суреттер Суреттер Ғаламтор желісі Оқулық «Білім пирамида сы» кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№2 сабақ. Ауызша және жазбаша сөйлеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.7 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын түртіп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту 4.1.3.1 сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сызба арқылы мәтіннің мазмұнын болжауды, өз ойын дәлелдеуді үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Түсіндірме Ауызша сөйлеу адамдардың бір-бірімен тікелей дыбыс арқылы қарым-қатынас жасауы болып есептеледі. Жазбаша сөйлеу арнаулы әдістер арқылы меңгеріледі. Жазу кезінде адам қатты зейін қойып, сөзін ойлап жазады. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Жазба жұмысы 5-тапсырма “Қазақ тілі – ана тілім” тақырыбында көпшілік алдында сөйлеуге дайындал. Ол үшін: 1. Жоспар құр; 2. Не сөйлейтініңді құрған жоспарыңа сәйкес ретте; 3. Сөзіңді түсінікті, мәнерлі жеткізуге тырыс; 4. Сөйлегенде қанатты сөздер мен мақал-мәтелді қолдануды ұмытпа. Тақырыпты ашу
Сөйлеу түрлерімен таныстыру Сөйлеу түрлері
Ауызша Жазбаша Жаңа тақырып 6-тапсырма «Ыстық орындық» әдісі Өлеңді мұқият тыңда: Мұқағали Мақатаев «Үш бақытым» Өлең туралы ойларын айту Үш бақытым
Халқым тілім Отаным 7-тапсырма Жазба жұмысы 1.Өлеңнің екінші шумағын жатқа жаз. Сөйлеудің қай түрін қолданасың? Жауабы: жазбаша сөйлеуді қолданамыз. 2.Өлеңдегі “тілімдедім” сөзі қандай мағынаны береді? Жұмсарттым Жібіттім Кестім Жауабы: кестім. 8-тапсырма. Жазбаша сөйлеу туралы айтылған мәтінді тауып жаз, мақалдың мағынасын түсін. Жауабы: Жақсы кітап-жақсы дос,үнсіз ұстаз. Жұптық жұмыс Мақал-мәтелдердің мағынасын бір-біріне түсіндіреді ЕБҚ Өзі білетін мақал-мәтелдерін айтқызып, мағынасын сұрау ФС тапсырмасы 9-тапсырма Сөз қуаты шығарар ел төріне, Жер бетінен самғатар көк шегіне. Екі нәрсе тірі адамға керегі: Бірі – көңіл, бірі – тілдің желегі. Көңіл – тілдің иесі, сүйенеді сөз тілге, Сөз күйресе, күйгені көңіл мен тіл, көркің де. Жүсіп Баласұғын. ЕҚБ Өлеңді жаттатып, мәнерлеп айтқызу Бұл өлеңдегі “сөз қуаты” тіркесі қандай мағынаны беретінін анықтайық. 1. Әдемі сөз 2. Дұрыс сөйлеу 3.Сөздің күші Ж: сөздің күші Үй тапсырмасы 10-тапсырма
Еркебай әжесіне не деді? Әжесі немересіне не деп жауап берді? Еркебайдың өзгеруіне не әсер етті? ҚЖ: «Ашық микрофон» әдісі «Ана тілім-арым « тақырыбына ауызша сөйлеу жұмысын жүргізу.
|
Жоспар: 1.Туған тіл 2.Әр ұлттың өз тілі 3.Ана тіліндегі жылы сөз Тақырыпты ашады Сызба арқылы өлеңге болжам жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Мақал-мәтелдер туралы пікірлер айтады Дәптермен жұмыс істейді Өз ойын еркін жеткізуге тырысады Ауызша сөйлеуге дайындалып келеді Жеке жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
Мадақтау: Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлең мазмұнын сызбаға қарап болжайды-1б ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
Дескриптор: 1.Жатқа қатесіз жаза алады-1б 2.Сөз мағынасын түсінеді-1б Дескрипторы: 1. Мақал-мәтелді тыныс белгілеріне қарап оқиды.-1б 2.Жазбаша сөйлеу туралы мәтелді анықтайды.-1б 3.Есту бойынша сөздерді дұрыс жаза алады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1Б Сөздердің мағынасын ажырата алады-1Б ҚБ:
Дескрипторы: Мәтінді оқиды.-1б Сұрақтарға нақты жауап береді.-1б Мәтін мазмұнынан қорытынды шығара алады-1б ҚБ: Жарайсың! Толықтыруға тырыс! «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі |
суреттер Суреттер оқулық оқулық Сызба
оқулық Өлең жазылған плакат
М.Мақатаев туралы слайд Сөйлеу түрлері туралы суреттер Мақал-мәтелдер жинағы Оқулық
Суреттер Оқулық МИкрофон Жұлдызша лар |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3 сабақ. Монолог құрай аламын |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4 Берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 4.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтауды,тірек сөздермен монолог құрауды үйренеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Түсіндіру: -Балалар, сыпайы сөздер мәдениеттілікке жатады.Біз қаншалықты сыпайы сөйлессек, соншалықты өзіміздің мәдениетті екенімізді көрсетеміз. Мәдениетті сөйлеу – адамның тәрбиесіне байланысты Өткенді пысықтау 10-тапсырма
Еркебай әжесіне не деді? Әжесі немересіне не деп жауап берді? Еркебайдың өзгеруіне не әсер етті? Тақырыпты ашу ЖИ: Монолог деген не? Сөйлеу түрлеріне сипаттама беру
Жаңа тақырып 11-тапсырма Мәтінді оқыту
Негізгі ой айтылған бөлікті көшіріп жазу Тілден қымбат қазына жоқ,-деп, кемеңгер қария аталы сөздің шешуін айтыпты. Негізгі ойдың қысқаша атауы: Тіл-қымбат қазына. 12-тапсырма Мақал-мәтелді жатқа жаз. Жоғарыдағы мәтіннің мазмұнына бұл мақал-мәтелдің қайсысы сәйкес келеді? Өнер алды – қызыл тіл; Сөзден асқан байлық жоқ, Тілден асқан жүйрік жоқ; Сөз қадірін айтқан білер, Жол қадірін жортқан білер. ЕБҚ Өзі білетін мақал-мәтелін жазады ФС тапсырмасы 13-тапсырма Монологты оқу. Қазақ тілі ,оның күнделікті өмірде дұрыс пайдалану деңейі туралы өз ойларын айтқызу. ЕҚБ Қазақ тілі туралы шағын эссе жаздыру Үй тапсырмасы 14-тапсырма
ҚЖ: «Тәуелсіз Қазақстан» тақырыбына монолог жазу Үлгі: Қазақстан 1991 жылы өз Тәуелсіздігін алды.Ата-баба арманын орындаған Елбасы әлемге танылды.Мен –Тәуелсіз елдің ұланымын.
|
Тақырыпты түсініп алады Үй тапсырмасын тексертеді Диалог пен монолог туралы айтады Дәптермен жұмыс жасайды Негізгі ой айтылған бөлікті көшіріп жазады Өз ойын еркін жеткізуге тырысады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды Дәптерге мақал-мәтелді жазып алады Монологты айтады, оқиды Үй тапсырмасын алады Монологқа керекті тірек сөздер дайындайды, сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша маған кері байланысты хатпен жолдайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескрипторы: Мәтінді оқиды.-1б Сұрақтарға нақты жауап береді.-1б Мәтін мазмұнынан қорытынды шығара алады-1б ҚБ:
Дескрипторы: Мәтінді дұрыс оқи алады-1б Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренді.-1б Көркем жазу емлесін сақтай алады-1б ҚБ:
Дескриптор: Сөздерді жатқа айта отыра жаза біледі.-1б Сөз мағынасын түсінеді.-1б ҚБ: «Мен білемін!» әдісі
Дескриптор: Монологты дұрыс оқи алады.-1б Сұрақтарға дұрыс жауап береді.-1б Өз ойларынан монолог құрай алады-1б
ҚБ:
Дескриптор: Монолог құрауды біледі-1б Тірек сөздерді пайдалана алады-1б Өз ойын жеткізе алады-1б
«Ұстазға хат» әдісі |
суреттер
Суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
Плакат
оқулық
Тіл туралы слайд
Сөйлеу түрлері туралы суреттер Мақал-мәтелдер жинағы Оқулық
Оқулық
Монолог оқылған бейнебаян
Қазақ тілі туралы қанатты сөздер
Оқулық
«Тәуелсіз Қазақстан» бейнебаяны
Парақшалар
Конверттер
|
|||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№4 сабақ. Сөйлеу мәдениеті |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.7 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 4.1.7.1 сөз ішіндегі және сөз бен сөздің арасындағы буын, дыбыс үндестігін сақтап айту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі жағдаяттарда сыпайы сөйлеуді үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Түсіндіру: -Балалар, сыпайы сөздер мәдениеттілікке жатады.Біз қаншалықты сыпайы сөйлессек, соншалықты өзіміздің мәдениетті екенімізді көрсетеміз. Мәдениетті сөйлеу – адамның тәрбиесіне байланысты. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 14-тапсырма Тірек сөздерді пайдаланып, «Мен тәуелсіз елдің ұрпағымын» тақырыбында монолог құрап жаз. Тақырыпты ашу «Суреттер сөйлейді» әдісі Қандай мәдениетсіздікті көріп тұрсын? Мәдениетсіздік деген не екенін білесіңдер ма?
Жауабы: Үлкен кісілермен айтысып,сөз таластырып тұр. Бұл-мәдениетсіздік. Жаңа тақырып 15-тапсырма Диалогқа түсу Жауаптары: 1.Қазақстан 2.Қазақтармен қатар 100-ге жуық ұлт өкілдері тұрады 3.Мемлекеттік тіл-қазақ тілі 16-тапсырма Мәтінді тыңда. Досыңды қолпашта. Дауыс ырғағымен оқы Ж: Қолпаштау сөздер: -Ой,азаматым! -Мынау бір өнерлі бала ғой! -Қатырып оқиды екен! -Тамаша оқиды екен! -Ой,көп жаса! -Бір жасың мың болсын! ЕБҚ Қолпаштау сөздерді дұрыс айтқызу ФС тапсырмасы 17-тапсырма «Сахналау» әдісі Суреттерге қара.Балалардың әрекеті дұрыс па? Ал сен не істер едің?
Өз ойларын айтады ЕҚБ 18-тапсырма «Телефон» ойынын ойнату Түрлі жағдаяттардан шығу жолдарын достарына көрсету. Үй тапсырмасы 19-тапсырма Суретке қарап жол ережесі туралы монолог құрап келу ҚЖ: Шығармашылық жұмыс «Әдемі сөйлеу-мәдениеттілік»» тақырыбына шағын эссе жазу
|
Сұрақтарға жауап береді Құраған монологын оқиды Суретпен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Негізгі ой айтылған бөлікті көшіріп жазады Өз ойын еркін жеткізуге тырысады Балалар бір-біріне қолпаштау сөздер айтады Лепті сөйлемдерді дауыс ырғағына салып оқиды «Сахналау» ойынын ойнау арқылы орындайды Ұстаз түрлі жағдайларды айтады, оқушы телефон арқылы жауап береді Эссе жазады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Монолог құрай алады-1Б Өз ойын еркін жеткізеді-1б ҚБ:
Дескрипторы: Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренді.-1б Диалог жүргізе алды-1б
Дескриптор: 1.Лепті сөйлемдерді біледі-1б 2.Мәтінді дауыс ырғағына салып оқи алады-1б 3.Басқа адамдарға ризашылықтарын білдіре алады-1б Дескриптор: Жақсы мен жаманды ажырата біледі.-1б Сурет арқылы әңгіме құрай алады-1б Суреттегі жағдайларды өмірмен байланыстырады-1б Дескриптор: Тақырып бойынша рөлге ене алады-1б Мәдениетті сөйлеу ережелерін біледі-1б ҚБ:
«Жетістік баспалдағы» әдісі |
Суреттер Оқулық
Суреттер Суреттер
Отан туралы слайд Суреттер Қобыланды батыр туралы суреттер Оқулық Суреттер
Суреттер Кері байланыс стикерлері |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің Отаным – Қазақстан 4 сынып қазақ тілі
Менің Отаным – Қазақстан 4 сынып қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
. Менің Отаным – Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Тіл және сөйлеу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1 Тыңдалған материалдың мазмұнын түсіну 4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын түртіп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтін бойынша тірек сөздерді белгілеуді, олардың көмегімен мәтін мазмұнын айтуды үйренеді |
|||||
|
|
|
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Мен Отанымды жақсы көремін» тренингі 1. Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз, өзіңіздің басыңызды сипаңыз; 2. Егер сіздің досыңыз болса, көршіңіздің басын сипаңыз; 3. Егер сіз ата-анаңызды жақсы көрсеңіз, көршіңізді құшақтаңыз; 4. Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз; 5. Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар! Өткенді пысықтау ЖИ: Оқу жылының басталуымен құттықтау Қазақ тілі пәнінің зерттеу аясы туралы әңгімелесу Тақырыпты ашу Суретпен жұмыс. Сөйлеу түрлерін атау
1.Амандасу 2.Бата беру 3.Диалог Жаңа тақырып Тыңдалым. Оқылым. «Тыңдау» әдісі Мәтінді мәнерлеп оқу Байлығым - байтақ жерім, бақытты елім. Көрчең, көз тоймас асқар шыңды тауларым, миуалы бауларым, асу-асу белдрім, айдын-айдын щалқар көлдерім, орам-орам орманым. Алтайдан Атырауға дейін созылып жатқан кең- байтақ жерімізге ірі-ірі елдер тұтасымен сыйып кетері анық. Елімізде жүзден астам ұлт өкілдері тату- тәтті өмір сүреді. Қазынаның барлығы да қазақ жерінің топырағында тұнып жатқанын екенің бірі біледі. Ал ғарышқа жол “Байқоңырдан” басталалтынын мақтан етпейтін кім бар?!Орынды мақтаныш. Елім де, жерім де оған әбден лайық. 2-Тапсырма Тірек сөздердің қатарын толықтырып жаз. Байлық, байтақ жер, бақытты ел, асқар шыңды таулар, ... Дұрыс жауабы Байлық, байтақ жер, бақытты ел, асқар шыңды таулар, миуалы баулар, асу-асу белдер, айдын-шалқар көлдер, орам-орам орман. 3-тапсырма. «Дұрыс-жалған» ойыны Айтылған пікірлер дұрыс немесе жалған екенін анықта. 1. Менің байлығым - байтақ жерім, бақытты елім. 2. Байтақ жерімді асқар шыңды таулар, миуалы Дұрыс жауабы: Жалған пікір: Елуден астам ұлт өкілдері бізбен бірге тату-тәтті өмір сүруде.. Дұрыс пікір: Елімізде жүзден астам ұлт өкілдері бізбен бірге тату-тәтті өмір сүруде ЕБҚ Қима қағаздар беріледі Қазақстан туралы дұрыс мәліметтерді жинақтайды ЕҚБ Қазақстан туралы монолог құрастыру ФС тапсырмасы 4-тапсырма. Жұптық жұмыс «Диалог» әдісі Оқы. - Қазақстанның мемлекеттік тілі қай тіл? - Мемлекеттік тіл - қазақ тілі. - Сен қай тілде сөйлейсің? - Мен қазақ тілінде сөйлеймін. Үй тапсырмасы Жазба жұмысы 5-тапсырма “Қазақ тілі – ана тілім” тақырыбында көпшілік алдында сөйлеуге дайындал. Ол үшін: 1. Жоспар құр; 2. Не сөйлейтініңді құрған жоспарыңа сәйкес ретте; 3. Сөзіңді түсінікті, мәнерлі жеткізуге тырыс; 4. Сөйлегенде қанатты сөздер мен мақал-мәтелді қолдануды ұмытпа. Дұрыс жауабы. Жоспар: 1. Туған тіл 2. Әр ұлттың өз тілі 3. Ана тіліндегі жылы сөз
|
Айтылған әреттерді жасайды Өз ойларын айтады Сөйлеу түрлері туралы айтады Дескриптор бойынша сөйлеу түрлерін орындап көрсетеді. Мәтінді мәнерлеп оқиды Мазмұнын айтады Дәптермен жұмыс жасайды Дұрыс және жалған пікірлер айтады Қазақстан туралы сөздерді ажыратады Монолог құрайды Жеке жұмыстар жасайды Диалогке түседі Достарының алдында сөйлеуге дайындалып келеді Жоспар бойынша өз сөзін реттеп алады Кері байаныс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: 1.Амандасу әдебі туралы біледі-1б 2.Бата сөздерді пайдалана алады-1б 3.Диалогқа түсе алады-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Оқу мәнерін сақтайды-1б Мазмұнын айта алады-1б
Дескриптор 1.Сөздерді дұрыс оқиды-1б 2.Сөздерді толықтырады-1б 3.Қатесіз,әдемі жазады-1б Дескрипторы: Оқу дағдысы жақсы -1б Жалған пікірді дұрыс пікірге айналдырды.-1б ҚБ: Өзін- өзі бағалау
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау, толықтыру жасау, бағыттау. ҚБ: «Бас бармақ»
Сабақ туралы ойларын айтады |
Баяу музыка қосу суреттер Суреттер оқулық оқулық Қазақстан туралы слайд оқулық Қазақстан туралы суреттер Оқулық «Дұрыс-жалған» ойынына арналған плакат Суреттер Қима қағаздар Қазақстан туралы суреттер Суреттер Ғаламтор желісі Оқулық «Білім пирамида сы» кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№2 сабақ. Ауызша және жазбаша сөйлеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.7 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын түртіп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту 4.1.3.1 сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сызба арқылы мәтіннің мазмұнын болжауды, өз ойын дәлелдеуді үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Түсіндірме Ауызша сөйлеу адамдардың бір-бірімен тікелей дыбыс арқылы қарым-қатынас жасауы болып есептеледі. Жазбаша сөйлеу арнаулы әдістер арқылы меңгеріледі. Жазу кезінде адам қатты зейін қойып, сөзін ойлап жазады. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Жазба жұмысы 5-тапсырма “Қазақ тілі – ана тілім” тақырыбында көпшілік алдында сөйлеуге дайындал. Ол үшін: 1. Жоспар құр; 2. Не сөйлейтініңді құрған жоспарыңа сәйкес ретте; 3. Сөзіңді түсінікті, мәнерлі жеткізуге тырыс; 4. Сөйлегенде қанатты сөздер мен мақал-мәтелді қолдануды ұмытпа. Тақырыпты ашу
Сөйлеу түрлерімен таныстыру Сөйлеу түрлері
Ауызша Жазбаша Жаңа тақырып 6-тапсырма «Ыстық орындық» әдісі Өлеңді мұқият тыңда: Мұқағали Мақатаев «Үш бақытым» Өлең туралы ойларын айту Үш бақытым
Халқым тілім Отаным 7-тапсырма Жазба жұмысы 1.Өлеңнің екінші шумағын жатқа жаз. Сөйлеудің қай түрін қолданасың? Жауабы: жазбаша сөйлеуді қолданамыз. 2.Өлеңдегі “тілімдедім” сөзі қандай мағынаны береді? Жұмсарттым Жібіттім Кестім Жауабы: кестім. 8-тапсырма. Жазбаша сөйлеу туралы айтылған мәтінді тауып жаз, мақалдың мағынасын түсін. Жауабы: Жақсы кітап-жақсы дос,үнсіз ұстаз. Жұптық жұмыс Мақал-мәтелдердің мағынасын бір-біріне түсіндіреді ЕБҚ Өзі білетін мақал-мәтелдерін айтқызып, мағынасын сұрау ФС тапсырмасы 9-тапсырма Сөз қуаты шығарар ел төріне, Жер бетінен самғатар көк шегіне. Екі нәрсе тірі адамға керегі: Бірі – көңіл, бірі – тілдің желегі. Көңіл – тілдің иесі, сүйенеді сөз тілге, Сөз күйресе, күйгені көңіл мен тіл, көркің де. Жүсіп Баласұғын. ЕҚБ Өлеңді жаттатып, мәнерлеп айтқызу Бұл өлеңдегі “сөз қуаты” тіркесі қандай мағынаны беретінін анықтайық. 1. Әдемі сөз 2. Дұрыс сөйлеу 3.Сөздің күші Ж: сөздің күші Үй тапсырмасы 10-тапсырма
Еркебай әжесіне не деді? Әжесі немересіне не деп жауап берді? Еркебайдың өзгеруіне не әсер етті? ҚЖ: «Ашық микрофон» әдісі «Ана тілім-арым « тақырыбына ауызша сөйлеу жұмысын жүргізу.
|
Жоспар: 1.Туған тіл 2.Әр ұлттың өз тілі 3.Ана тіліндегі жылы сөз Тақырыпты ашады Сызба арқылы өлеңге болжам жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Мақал-мәтелдер туралы пікірлер айтады Дәптермен жұмыс істейді Өз ойын еркін жеткізуге тырысады Ауызша сөйлеуге дайындалып келеді Жеке жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
Мадақтау: Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлең мазмұнын сызбаға қарап болжайды-1б ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
Дескриптор: 1.Жатқа қатесіз жаза алады-1б 2.Сөз мағынасын түсінеді-1б Дескрипторы: 1. Мақал-мәтелді тыныс белгілеріне қарап оқиды.-1б 2.Жазбаша сөйлеу туралы мәтелді анықтайды.-1б 3.Есту бойынша сөздерді дұрыс жаза алады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1Б Сөздердің мағынасын ажырата алады-1Б ҚБ:
Дескрипторы: Мәтінді оқиды.-1б Сұрақтарға нақты жауап береді.-1б Мәтін мазмұнынан қорытынды шығара алады-1б ҚБ: Жарайсың! Толықтыруға тырыс! «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі |
суреттер Суреттер оқулық оқулық Сызба
оқулық Өлең жазылған плакат
М.Мақатаев туралы слайд Сөйлеу түрлері туралы суреттер Мақал-мәтелдер жинағы Оқулық
Суреттер Оқулық МИкрофон Жұлдызша лар |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3 сабақ. Монолог құрай аламын |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4 Берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 4.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтауды,тірек сөздермен монолог құрауды үйренеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Түсіндіру: -Балалар, сыпайы сөздер мәдениеттілікке жатады.Біз қаншалықты сыпайы сөйлессек, соншалықты өзіміздің мәдениетті екенімізді көрсетеміз. Мәдениетті сөйлеу – адамның тәрбиесіне байланысты Өткенді пысықтау 10-тапсырма
Еркебай әжесіне не деді? Әжесі немересіне не деп жауап берді? Еркебайдың өзгеруіне не әсер етті? Тақырыпты ашу ЖИ: Монолог деген не? Сөйлеу түрлеріне сипаттама беру
Жаңа тақырып 11-тапсырма Мәтінді оқыту
Негізгі ой айтылған бөлікті көшіріп жазу Тілден қымбат қазына жоқ,-деп, кемеңгер қария аталы сөздің шешуін айтыпты. Негізгі ойдың қысқаша атауы: Тіл-қымбат қазына. 12-тапсырма Мақал-мәтелді жатқа жаз. Жоғарыдағы мәтіннің мазмұнына бұл мақал-мәтелдің қайсысы сәйкес келеді? Өнер алды – қызыл тіл; Сөзден асқан байлық жоқ, Тілден асқан жүйрік жоқ; Сөз қадірін айтқан білер, Жол қадірін жортқан білер. ЕБҚ Өзі білетін мақал-мәтелін жазады ФС тапсырмасы 13-тапсырма Монологты оқу. Қазақ тілі ,оның күнделікті өмірде дұрыс пайдалану деңейі туралы өз ойларын айтқызу. ЕҚБ Қазақ тілі туралы шағын эссе жаздыру Үй тапсырмасы 14-тапсырма
ҚЖ: «Тәуелсіз Қазақстан» тақырыбына монолог жазу Үлгі: Қазақстан 1991 жылы өз Тәуелсіздігін алды.Ата-баба арманын орындаған Елбасы әлемге танылды.Мен –Тәуелсіз елдің ұланымын.
|
Тақырыпты түсініп алады Үй тапсырмасын тексертеді Диалог пен монолог туралы айтады Дәптермен жұмыс жасайды Негізгі ой айтылған бөлікті көшіріп жазады Өз ойын еркін жеткізуге тырысады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды Дәптерге мақал-мәтелді жазып алады Монологты айтады, оқиды Үй тапсырмасын алады Монологқа керекті тірек сөздер дайындайды, сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша маған кері байланысты хатпен жолдайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескрипторы: Мәтінді оқиды.-1б Сұрақтарға нақты жауап береді.-1б Мәтін мазмұнынан қорытынды шығара алады-1б ҚБ:
Дескрипторы: Мәтінді дұрыс оқи алады-1б Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренді.-1б Көркем жазу емлесін сақтай алады-1б ҚБ:
Дескриптор: Сөздерді жатқа айта отыра жаза біледі.-1б Сөз мағынасын түсінеді.-1б ҚБ: «Мен білемін!» әдісі
Дескриптор: Монологты дұрыс оқи алады.-1б Сұрақтарға дұрыс жауап береді.-1б Өз ойларынан монолог құрай алады-1б
ҚБ:
Дескриптор: Монолог құрауды біледі-1б Тірек сөздерді пайдалана алады-1б Өз ойын жеткізе алады-1б
«Ұстазға хат» әдісі |
суреттер
Суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
Плакат
оқулық
Тіл туралы слайд
Сөйлеу түрлері туралы суреттер Мақал-мәтелдер жинағы Оқулық
Оқулық
Монолог оқылған бейнебаян
Қазақ тілі туралы қанатты сөздер
Оқулық
«Тәуелсіз Қазақстан» бейнебаяны
Парақшалар
Конверттер
|
|||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№4 сабақ. Сөйлеу мәдениеті |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.7 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 4.1.7.1 сөз ішіндегі және сөз бен сөздің арасындағы буын, дыбыс үндестігін сақтап айту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі жағдаяттарда сыпайы сөйлеуді үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Түсіндіру: -Балалар, сыпайы сөздер мәдениеттілікке жатады.Біз қаншалықты сыпайы сөйлессек, соншалықты өзіміздің мәдениетті екенімізді көрсетеміз. Мәдениетті сөйлеу – адамның тәрбиесіне байланысты. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 14-тапсырма Тірек сөздерді пайдаланып, «Мен тәуелсіз елдің ұрпағымын» тақырыбында монолог құрап жаз. Тақырыпты ашу «Суреттер сөйлейді» әдісі Қандай мәдениетсіздікті көріп тұрсын? Мәдениетсіздік деген не екенін білесіңдер ма?
Жауабы: Үлкен кісілермен айтысып,сөз таластырып тұр. Бұл-мәдениетсіздік. Жаңа тақырып 15-тапсырма Диалогқа түсу Жауаптары: 1.Қазақстан 2.Қазақтармен қатар 100-ге жуық ұлт өкілдері тұрады 3.Мемлекеттік тіл-қазақ тілі 16-тапсырма Мәтінді тыңда. Досыңды қолпашта. Дауыс ырғағымен оқы Ж: Қолпаштау сөздер: -Ой,азаматым! -Мынау бір өнерлі бала ғой! -Қатырып оқиды екен! -Тамаша оқиды екен! -Ой,көп жаса! -Бір жасың мың болсын! ЕБҚ Қолпаштау сөздерді дұрыс айтқызу ФС тапсырмасы 17-тапсырма «Сахналау» әдісі Суреттерге қара.Балалардың әрекеті дұрыс па? Ал сен не істер едің?
Өз ойларын айтады ЕҚБ 18-тапсырма «Телефон» ойынын ойнату Түрлі жағдаяттардан шығу жолдарын достарына көрсету. Үй тапсырмасы 19-тапсырма Суретке қарап жол ережесі туралы монолог құрап келу ҚЖ: Шығармашылық жұмыс «Әдемі сөйлеу-мәдениеттілік»» тақырыбына шағын эссе жазу
|
Сұрақтарға жауап береді Құраған монологын оқиды Суретпен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Негізгі ой айтылған бөлікті көшіріп жазады Өз ойын еркін жеткізуге тырысады Балалар бір-біріне қолпаштау сөздер айтады Лепті сөйлемдерді дауыс ырғағына салып оқиды «Сахналау» ойынын ойнау арқылы орындайды Ұстаз түрлі жағдайларды айтады, оқушы телефон арқылы жауап береді Эссе жазады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Монолог құрай алады-1Б Өз ойын еркін жеткізеді-1б ҚБ:
Дескрипторы: Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренді.-1б Диалог жүргізе алды-1б
Дескриптор: 1.Лепті сөйлемдерді біледі-1б 2.Мәтінді дауыс ырғағына салып оқи алады-1б 3.Басқа адамдарға ризашылықтарын білдіре алады-1б Дескриптор: Жақсы мен жаманды ажырата біледі.-1б Сурет арқылы әңгіме құрай алады-1б Суреттегі жағдайларды өмірмен байланыстырады-1б Дескриптор: Тақырып бойынша рөлге ене алады-1б Мәдениетті сөйлеу ережелерін біледі-1б ҚБ:
«Жетістік баспалдағы» әдісі |
Суреттер Оқулық
Суреттер Суреттер
Отан туралы слайд Суреттер Қобыланды батыр туралы суреттер Оқулық Суреттер
Суреттер Кері байланыс стикерлері |
||

шағым қалдыра аласыз












































