|
Апта дәйек сөзі |
««Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына»» |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: 02.09.2025 |
|
|
|
Сынып: 3 ә |
Қатысушылар саны:12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Менің Отаным Қазақстан» |
|
|
Құндылық |
||
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Білім алушылармен жүректер тарату арқылы сәлемдесу! Білім алушылар тақтаға қолдарындағы жүректерді достарына жаңа оқу жылына тілек айту арқылы орналастырады. Жасампаздық және Жаңашылдық |
|
|
презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білім алушыларға почтадан келген хатты оқуып беру Қымбатты оқушылар бұл хат сіздерге жасырын достарыңыздан Сіздерді жаңа оқу жылымен құттықтай отырып жаңа оқу сіздерге жаңа оқу жылында мықты жобалар ұсынып жан жақты дамуға шақырамын Сіздердің сыныпқа берілетін жоба _____________ Сынып жобасы бізге шешім қабылдауға ойымызды ашық жеткізуге қоға мәселелеріне белсенділік танытуға 6 құндылыққа негізделген тәрбиені бойымызға сіңіруге мүмкіндік береді Ой қозғау: Балалар, сынп жобасы бізге керек пе? Сынып жобасы арқылы қандай құндылықтарды бойымызға сіңіреміз? Құрметті білім алушылар Тәрбиенің негізі – оқыту, тәрбие және дамудың бірлігін қамтитын үйлесімді дамыған тұлға «Толық адам» ұлттық идеалы болып табылады. Тәрбие – ұрпақты биік мұратқа жетелейтін сапалы білімнің тұғыры және тұлғаның адамгершілік тұрғыдан толысуын қамтитын үздіксіз процесс. Тәрбиенің мәні – ұлттық және жалпыадамзаттық құндылықтар негізінде білім алушылардың тұлғалық қасиет- терін қалыптастыру үшін жағдай жасау. Құндылықтар адамның белгілі бір әрекет етуге деген тұрақты сенімін білдіреді және жеке адамның да, бүкіл қоғамның да өркендеуінің негізі болып табылады. Құндылық білім алушының өмірлік ұстаны- мына, іс-әрекетіне, мінез-құлқына, дүниетанымына және этикалық нормаларды сақтауына әсер етеді. Мемлекет басшысы Қ. Тоқаев Ұлттық құрылтайдың «Адал адам – Адал еңбек – Адал табыс» атты үшінші отырысында сөйлеген сөзінде негізгі құндылықтарды атап өтті: Тәуелсіздік және Отаншылдық Бірлік және Ынтымақ Әділдік және Жауапкершілік Заң және Тәртіп Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
Тапсырмаларды орындау «Құпия қорапшаны ашу» 1-топқа тапсырма «Мейірімділік» тақырыбына ситуациялық сұрақтар әзірлеу 2- топқа тапсырма «Менің досым қиындыққа тап болса» тақырыбында ой қозғау 3-топқа «Қайырымдылық» тақырыбында өлең шығару
Құрметті оқушылар берілген тапсырмаларды орындау арқылы «мейірім мен қолдау, менің адал досым, қайырымдылық» тақырыбындағы құндылықтар туралы түсінік алып, талдай алдыңыздар.
Жоба паспортын жасайды топпен |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Осы құндылықтарды негізге ала отырып жоба жұмысымен айналысамыз (перезентация) Достық алақаны Берілген конвертттен сыныптың жоба жұмысына қатысты өз ойығызды ашып жазыңыз, жоба жүргізу барысында сіздің ол көзқарасыңыз міндетті түрде қаралады. Сыныптың жоба конвертінің мақсатын айқындап ресми түрде білім алушыларға қол қойғызу (оқушыларға жобаны қабылдауға үлкен мотивация болмақ)
Табыс тіліеп жаңа оқу жылына Қадам бастық біздер жаңа сыныпқа Бір біріне қолдау беріп дос болған Бастау алған Мейірім мен достықтан (Құрметті білім алушылар сіздерді жаңа оқу жылымен шын жүректен құттықтаймын) |
Оқушылар конверттен алған алақанға өз ойларын жазады (Сынып жобасын жүргізу арқылы білім алушылардың бір біріне деген құрметтері артып, сыныпта қамқорлық пен мейірімділік құндылықтарының дамитынына көзін жеткізу) |
|
презентация |
||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: оқушыларға шұғыл қызмет нөмірлерін қолдануды үйрету. Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Жағымды мотивациялық көңіл күй орнату (1-2 мин). 2.Мақсат қою. Тақырыпты анықтау. Постерді қарап шығыңдар. Сабақтың тақырыбын анықтаңдар.
Сабақтың мақсаты: адам өмірін құтқару үшін төтенше қызмет нөмірлерін есте сақтау. «Есте сақта!»
3.Білімді жаңғырту. Өткенді қайталау - Төтенше қызмет нөмірлері туралы не білесіңдер? «Төтенше» деген сөздің мағынасын түсіндіріңдер. -Адамдар бұл нөмірлерді қандай жағдайларда қолданады? 4.Негізгі бөлім. Оқу мақсатын орындау шешімдері. Топпен жұмыс. Педагог жұппен жұмыс істеуді ұсынады. 1-оқушы – диспетчер, 2-оқушы – қиын жағдайға тап болған адам. 1-топ: өрт; 2-топ: бұзақылардың шабуылы; 3-топ: көшеде ес-түссіз жатқан адам; 4-топ: пәтердегі газ иісі; 5-топ: терең шұңқырға құлаған бала. 2 мин уақыт беріледі. Әр топ берілген тақырып бойынша дайындалып, іс- әрекеттерін, төтенше қызмет нөмірін қалай қолданғанын сынып алдында көрсетуі керек. Әр топ жұмысы жеке тыңдалады. 5. Қорытынды. Рефлексия (2минут) -Төтенше қызметті көмекке шақыру сендерге қиын болды ма, әлде жеңіл ме? -Қиындыққа ұшыраған адамға көмектесу үшін ең бастысы нені білу керек? (Сасқалақтамау, не болғанын анық, дұрыс түсіндіру, төтенше қызметке мекенжайды дұрыс айту) Үй тапсырмасы: жедел жәрдем нөмірлері бар жадынама дайындаңыз, әдемі безендіріңіз және досыңызға беріңіз. Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=fyfkEuHSiIc&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS- IEuEG9KjOrJzvPM&index=5
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ата-аналарды педагогикалық қолдау. Позитивті ата-ана мәдениетін қалыптастыру.
Ата-аналарды педагогикалық қолдау. Позитивті ата-ана мәдениетін қалыптастыру.
|
Апта дәйек сөзі |
««Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына»» |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: 02.09.2025 |
|
|
|
Сынып: 3 ә |
Қатысушылар саны:12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Менің Отаным Қазақстан» |
|
|
Құндылық |
||
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Білім алушылармен жүректер тарату арқылы сәлемдесу! Білім алушылар тақтаға қолдарындағы жүректерді достарына жаңа оқу жылына тілек айту арқылы орналастырады. Жасампаздық және Жаңашылдық |
|
|
презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білім алушыларға почтадан келген хатты оқуып беру Қымбатты оқушылар бұл хат сіздерге жасырын достарыңыздан Сіздерді жаңа оқу жылымен құттықтай отырып жаңа оқу сіздерге жаңа оқу жылында мықты жобалар ұсынып жан жақты дамуға шақырамын Сіздердің сыныпқа берілетін жоба _____________ Сынып жобасы бізге шешім қабылдауға ойымызды ашық жеткізуге қоға мәселелеріне белсенділік танытуға 6 құндылыққа негізделген тәрбиені бойымызға сіңіруге мүмкіндік береді Ой қозғау: Балалар, сынп жобасы бізге керек пе? Сынып жобасы арқылы қандай құндылықтарды бойымызға сіңіреміз? Құрметті білім алушылар Тәрбиенің негізі – оқыту, тәрбие және дамудың бірлігін қамтитын үйлесімді дамыған тұлға «Толық адам» ұлттық идеалы болып табылады. Тәрбие – ұрпақты биік мұратқа жетелейтін сапалы білімнің тұғыры және тұлғаның адамгершілік тұрғыдан толысуын қамтитын үздіксіз процесс. Тәрбиенің мәні – ұлттық және жалпыадамзаттық құндылықтар негізінде білім алушылардың тұлғалық қасиет- терін қалыптастыру үшін жағдай жасау. Құндылықтар адамның белгілі бір әрекет етуге деген тұрақты сенімін білдіреді және жеке адамның да, бүкіл қоғамның да өркендеуінің негізі болып табылады. Құндылық білім алушының өмірлік ұстаны- мына, іс-әрекетіне, мінез-құлқына, дүниетанымына және этикалық нормаларды сақтауына әсер етеді. Мемлекет басшысы Қ. Тоқаев Ұлттық құрылтайдың «Адал адам – Адал еңбек – Адал табыс» атты үшінші отырысында сөйлеген сөзінде негізгі құндылықтарды атап өтті: Тәуелсіздік және Отаншылдық Бірлік және Ынтымақ Әділдік және Жауапкершілік Заң және Тәртіп Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
Тапсырмаларды орындау «Құпия қорапшаны ашу» 1-топқа тапсырма «Мейірімділік» тақырыбына ситуациялық сұрақтар әзірлеу 2- топқа тапсырма «Менің досым қиындыққа тап болса» тақырыбында ой қозғау 3-топқа «Қайырымдылық» тақырыбында өлең шығару
Құрметті оқушылар берілген тапсырмаларды орындау арқылы «мейірім мен қолдау, менің адал досым, қайырымдылық» тақырыбындағы құндылықтар туралы түсінік алып, талдай алдыңыздар.
Жоба паспортын жасайды топпен |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Осы құндылықтарды негізге ала отырып жоба жұмысымен айналысамыз (перезентация) Достық алақаны Берілген конвертттен сыныптың жоба жұмысына қатысты өз ойығызды ашып жазыңыз, жоба жүргізу барысында сіздің ол көзқарасыңыз міндетті түрде қаралады. Сыныптың жоба конвертінің мақсатын айқындап ресми түрде білім алушыларға қол қойғызу (оқушыларға жобаны қабылдауға үлкен мотивация болмақ)
Табыс тіліеп жаңа оқу жылына Қадам бастық біздер жаңа сыныпқа Бір біріне қолдау беріп дос болған Бастау алған Мейірім мен достықтан (Құрметті білім алушылар сіздерді жаңа оқу жылымен шын жүректен құттықтаймын) |
Оқушылар конверттен алған алақанға өз ойларын жазады (Сынып жобасын жүргізу арқылы білім алушылардың бір біріне деген құрметтері артып, сыныпта қамқорлық пен мейірімділік құндылықтарының дамитынына көзін жеткізу) |
|
презентация |
||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: оқушыларға шұғыл қызмет нөмірлерін қолдануды үйрету. Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Жағымды мотивациялық көңіл күй орнату (1-2 мин). 2.Мақсат қою. Тақырыпты анықтау. Постерді қарап шығыңдар. Сабақтың тақырыбын анықтаңдар.
Сабақтың мақсаты: адам өмірін құтқару үшін төтенше қызмет нөмірлерін есте сақтау. «Есте сақта!»
3.Білімді жаңғырту. Өткенді қайталау - Төтенше қызмет нөмірлері туралы не білесіңдер? «Төтенше» деген сөздің мағынасын түсіндіріңдер. -Адамдар бұл нөмірлерді қандай жағдайларда қолданады? 4.Негізгі бөлім. Оқу мақсатын орындау шешімдері. Топпен жұмыс. Педагог жұппен жұмыс істеуді ұсынады. 1-оқушы – диспетчер, 2-оқушы – қиын жағдайға тап болған адам. 1-топ: өрт; 2-топ: бұзақылардың шабуылы; 3-топ: көшеде ес-түссіз жатқан адам; 4-топ: пәтердегі газ иісі; 5-топ: терең шұңқырға құлаған бала. 2 мин уақыт беріледі. Әр топ берілген тақырып бойынша дайындалып, іс- әрекеттерін, төтенше қызмет нөмірін қалай қолданғанын сынып алдында көрсетуі керек. Әр топ жұмысы жеке тыңдалады. 5. Қорытынды. Рефлексия (2минут) -Төтенше қызметті көмекке шақыру сендерге қиын болды ма, әлде жеңіл ме? -Қиындыққа ұшыраған адамға көмектесу үшін ең бастысы нені білу керек? (Сасқалақтамау, не болғанын анық, дұрыс түсіндіру, төтенше қызметке мекенжайды дұрыс айту) Үй тапсырмасы: жедел жәрдем нөмірлері бар жадынама дайындаңыз, әдемі безендіріңіз және досыңызға беріңіз. Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=fyfkEuHSiIc&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS- IEuEG9KjOrJzvPM&index=5
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














