|
Мектеп: |
«Р.Тоқатаев атындағы орта мектеп» КММ |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Нажипова Г.Я |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар 15 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Менің отаным - Қазақстан» |
|
|
Құндылығы: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Құзыреттілігі: |
Инновациялық ойлау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау; Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу; Мейірімділік, оқу-білім туралы өз ойларын ортаға салғыза отырып, білімқұмарлыққа шақыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Кубик» әдісі арқылы сәлемдесу
Еліміздің басты нышаны әнұранмен сабағымызды бастаймыз
«Әнұран» орындау
Психологиялық ахуал туғызу. «Сиқырлы сөздер» ойыны Мұғалім кез-келген өтінішті айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айтуы керек. Мысалы: Айнаш, дәптерді бер. «Айнаш, өтінемін дәптерді берші »
Тақырып ашу.
Ассоциация әдісі «Отан» сөзінің мағынасын ашу.
Қазақстанның Елбасы кім? Қазақстанның Елордасы қай қала? Мемлекеттік нышандарды ата. Қазақстанның жергілікті тұрғындары қай тілде сөйлейді? Қазақстанның ұлттық валютасы не? 1994 жылы ғарышқа ұшқан кім? Ата заңымыз қашан қабылданды?
Балалар біз «Отан» деген сөзді күн сайын естіп жүрміз, оны кішкентай кезімізден білеміз. Отан дегеніміз-адамның туып өскен жері, туған – туысқандарымен, жақындарымен бірге тұратын атамекені.Сөзіміздің рас екеніне көз жеткізу үшін бейнероликке назар аударайық.
Ойын «Мен елімнің нағыз патриотымын!» Топпен жұмыс. 1-топ:«Еркін микрофон»әдісі (Егер мен әкім болсам....) 2-топ:«Спираль» әдісі (Отан туралы мақал-мәтелдер) 3-топ:«Пазл»әдісі (Еліміздің картасын құрастыру)
Сергіту сәті. «Қызықты quiz»Қазақ интеллигенциясының суреттеріне қарап есімдерін тап!
«Күннің шуағын шашу» әдісі арқылы күннің шуақтарын алып, өлеңдерді оқиды.
1-оқушы Орманы – пүліс, Бұлағы –күміс. Қазақстан – республикам менің!
2-оқушы: Төлеген, Мәншүк Батырлар шыққан. Қазақстан – республикам менің!
3-оқушы: Абай туған, Сәкен туған Құрметті достым, қазақтың жерім, Қамбаға жылда мол астық құйған, Қазақстан – республикам менің!
4-оқушы: Әйнегі – күн, шатыры –аспан, Кең дала ... Төсі толқыған
егін.
5-оқушы:
Тәуелсіз азат
елім,
Келесі сабақта жүздескенше сау болыңыздар!
|
Оқушылар көтеріңкі көңіл - күйде сәлемдеседі
Білім алушылар әнұранды орындайды
Балалар бір біріне дұрыс мәміле жасай отырып сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады
Сұрақтарға жауап береді
Бейнероликті тамашалайды
Оқушылар топпен жұмыс жасайды
|
https://yandex.kz/video/preview/6769004463439792549
https://www.youtube.com/watch?v=LQBmdC2RS1k
https://www.youtube.com/watch?v=01VdgPFsz7g
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің Отаным Қазақстан
Менің Отаным Қазақстан
|
Мектеп: |
«Р.Тоқатаев атындағы орта мектеп» КММ |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Нажипова Г.Я |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар 15 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Менің отаным - Қазақстан» |
|
|
Құндылығы: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Құзыреттілігі: |
Инновациялық ойлау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау; Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу; Мейірімділік, оқу-білім туралы өз ойларын ортаға салғыза отырып, білімқұмарлыққа шақыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Кубик» әдісі арқылы сәлемдесу
Еліміздің басты нышаны әнұранмен сабағымызды бастаймыз
«Әнұран» орындау
Психологиялық ахуал туғызу. «Сиқырлы сөздер» ойыны Мұғалім кез-келген өтінішті айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айтуы керек. Мысалы: Айнаш, дәптерді бер. «Айнаш, өтінемін дәптерді берші »
Тақырып ашу.
Ассоциация әдісі «Отан» сөзінің мағынасын ашу.
Қазақстанның Елбасы кім? Қазақстанның Елордасы қай қала? Мемлекеттік нышандарды ата. Қазақстанның жергілікті тұрғындары қай тілде сөйлейді? Қазақстанның ұлттық валютасы не? 1994 жылы ғарышқа ұшқан кім? Ата заңымыз қашан қабылданды?
Балалар біз «Отан» деген сөзді күн сайын естіп жүрміз, оны кішкентай кезімізден білеміз. Отан дегеніміз-адамның туып өскен жері, туған – туысқандарымен, жақындарымен бірге тұратын атамекені.Сөзіміздің рас екеніне көз жеткізу үшін бейнероликке назар аударайық.
Ойын «Мен елімнің нағыз патриотымын!» Топпен жұмыс. 1-топ:«Еркін микрофон»әдісі (Егер мен әкім болсам....) 2-топ:«Спираль» әдісі (Отан туралы мақал-мәтелдер) 3-топ:«Пазл»әдісі (Еліміздің картасын құрастыру)
Сергіту сәті. «Қызықты quiz»Қазақ интеллигенциясының суреттеріне қарап есімдерін тап!
«Күннің шуағын шашу» әдісі арқылы күннің шуақтарын алып, өлеңдерді оқиды.
1-оқушы Орманы – пүліс, Бұлағы –күміс. Қазақстан – республикам менің!
2-оқушы: Төлеген, Мәншүк Батырлар шыққан. Қазақстан – республикам менің!
3-оқушы: Абай туған, Сәкен туған Құрметті достым, қазақтың жерім, Қамбаға жылда мол астық құйған, Қазақстан – республикам менің!
4-оқушы: Әйнегі – күн, шатыры –аспан, Кең дала ... Төсі толқыған
егін.
5-оқушы:
Тәуелсіз азат
елім,
Келесі сабақта жүздескенше сау болыңыздар!
|
Оқушылар көтеріңкі көңіл - күйде сәлемдеседі
Білім алушылар әнұранды орындайды
Балалар бір біріне дұрыс мәміле жасай отырып сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады
Сұрақтарға жауап береді
Бейнероликті тамашалайды
Оқушылар топпен жұмыс жасайды
|
https://yandex.kz/video/preview/6769004463439792549
https://www.youtube.com/watch?v=LQBmdC2RS1k
https://www.youtube.com/watch?v=01VdgPFsz7g
|
шағым қалдыра аласыз




















