Материалдар / Менің Отаным-Қазақстан Сынып сағаты

Менің Отаным-Қазақстан Сынып сағаты

Материал туралы қысқаша түсінік
"Менің Отаным-Қазақстан "Сынып сағаты
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қараша 2024
71
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

« Бекітемін»


Мектеп директоры

______________



Директордың тәрбие ісі жөніндегі

орынбасары

_______________



Түркістан облысы Қазығұрт ауданы

«Д.А.Қонаев атындағы жалпы білім беретін мектебі» КММ















Shape1

Тақырыбы: «Менің Отаным – Қазақстан»

Picture 5








Сынып жетекшісі Н.Н.Дусбаева



















Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Н.Н.Дусбаева


Күні:

02.09.2024

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Тәрбие тақырыбы

«Менің Отаным – Қазақстан»

Құндылық

«Тәуелсіздік және Отаншылдық»

Мақсаттары

  • Оқушыларға Қазақстанның тарихын, мәдениетін, табиғатын таныстырып, елге деген сүйіспеншілік пен патриоттық сезімді қалыптастыру.

  • Оқушылардың бойында мемлекеттік рәміздерге, ұлттық құндылықтарға деген құрмет сезімін ояту.Туған жерді қорғауға және мақтан етуге тәрбиелеу


Сабақ барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті


Ресурстар


Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі

Ұйымдастыру кезеңі

  • Мұғалім: Балалар, бүгін біз «Менің Отаным – Қазақстан» тақырыбында тәрбие сағатын өткіземіз. Қазақстан – біздің туған жеріміз, біздің ортақ үйіміз. Біз осы жерде өмір сүріп, білім алып, елімізді көркейтуге үлес қосып жүрміз. Бұл сабақта біз Отан туралы сөйлесеміз, оның байлығы мен ерекшеліктері туралы ой бөлісеміз. Барлығыңызға сәттілік тілеймін!

Қазақстанның рәміздерін таныстыру

  1. Қазақстанның Туы туралы мәлімет:

    • Мұғалім: Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді.

    • Тапсырма: Оқушылар Ту туралы өз ойларын айтып, оны суреттейді.

  2. Елтаңба туралы мәлімет:

    • Мұғалім: Елтаңба – мемлекеттің айқын белгісі. Ол киіз үйдің шаңырағы, қанатты пырақтар мен бес жұлдыздан тұрады. Бұл қазақ халқының ежелгі мәдениетін бейнелейді.

    • Тапсырма: Оқушылар Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.

  3. Қазақстан Әнұраны:

    • Мұғалім: Әнұран – еліміздің рухани күші. Ол бізді біріктіріп, бірлікке шақырады. Барлығымыз Әнұранды орнымыздан тұрып, бірге орындайық.

    • Тапсырма: Барлық оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.

III. Отан туралы өлеңдер мен тақпақтар

  • Оқушылардың орындауындағы өлеңдер:

    1. Оқушы 1: «Менің Отаным – Қазақстан» атты өлең оқиды.

    2. Оқушы 2: Қазақ жерінің әсемдігі туралы өлең орындайды.

    3. Оқушы 3: Туған жерге деген сүйіспеншілікті білдіретін өлең жолдарын айтады.

IV. Туған жердің табиғаты мен байлығы

  • Мұғалім: Қазақстан – өте бай, табиғаты әсем, кең байтақ ел. Біздің жерімізде таулар, өзендер, ормандар, далалар бар. Осы жерлерді көріп, біз туған жерімізге деген мақтаныш сезімін сезінеміз.

    • Тапсырма: Оқушылар Қазақстанның әдемі табиғаты туралы қысқаша әңгімелер айтады, табиғат суреттерін көрсетеді және оларды сипаттайды.

V. Шығармашылық жұмыс

  • Тапсырма: Оқушыларды топтарға бөліп, келесі шығармашылық тапсырмаларды орындауды ұсынады:

    1. Қазақстан туралы плакат жасау.

    2. «Менің Қазақстаным» тақырыбында эссе жазу.

    3. Қазақстанның мәдениеті мен дәстүрлері туралы презентация жасау.

Оқушылар шеңбер болып тұрады


Қазақстанның рәміздерін таныстырады

Қазақстанның Туы туралы мәлімет алады


Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді.Оқушылар суретін салады












Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.

Оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.






Отаным, туған жерім – Қазақстан,

Ауыр күндер артта қалды азап құшқан.

Бүгінде ұландарың еркін күліп,

Көгіңде қырандарың азат ұшқан.



Бір кезде артта қалған Қазақстан,
Отарлап, үн шығармай патша қысқан,
Советтің ұлы теңдік арқасында,
Өлшеусіз табысым бар белден асқан.

Туған жер

О, туған жер, кең пейіл, құшағың кең, Саған көңіл бұлқынар күш-ағынмен. Сағынышымды қанат қып саған қарай Балапандай талпынып ұшамын мен.

Қазақстан туралы плакат жасайды
























Өлеңдер

Плакаттар





Түрлі- түсті қарандаштар




10 мин

ҚС №1 Шұғыл қызмет нөмірлері»

Постерді қарап шығыңдар. Сабақтың тақырыбын анықтаңдар.


Сабақтың мақсаты: адам өмірін құтқару үшін төтенше қызмет нөмірлерін есте сақтау.

«Есте сақта!»

Өрт күзеті

101

Полиция

102

Жедел жәрдем

103

Төтенше газ қызметі

104, 112

Бірыңғай құтқару қызметі

112

«111 жедел қызметі» байланыс орталығы балалар мен

ересектер өздеріне көмек қажет екендігі туралы, тұрмыстық зорлық-зомбылық, балалардың құқықтарының бұзылуы туралы, баланың көшеде, үйде, көлікте жалғыз қалғаны туралы, өміріне және денсаулығына қауіп төнгенде хабарласу үшін ашылған.

  • «111» нөмірі 24/7 байланыста

  • «111» нөмірі құпиялылықты сақтайды

  • «111» нөмірі – тәулік бойы ІІД және өңірлердің жедел топтарымен байланыста.

111





VI. Қорытынды бөлім

Мұғалім: Бүгін біз Қазақстан туралы көп мағлұмат алдық. Отанымызды сүю, оның жетістіктерін мақтан тұту – әрбір азаматтың міндеті. Сендер де болашақта елдің дамуына үлес қосып, елімізді биік белестерге жетелейсіңдер деп сенемін




































Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Нартаева А.А.

Күні:

02.09.2024

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Тәрбие тақырыбы

«Менің Отаным – Қазақстан»

Құндылық

«Тәуелсіздік және Отаншылдық»

Мақсаттары

  • Оқушыларға Қазақстанның тарихын, мәдениетін, табиғатын таныстырып, елге деген сүйіспеншілік пен патриоттық сезімді қалыптастыру.

  • Оқушылардың бойында мемлекеттік рәміздерге, ұлттық құндылықтарға деген құрмет сезімін ояту.Туған жерді қорғауға және мақтан етуге тәрбиелеу


Сабақ барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті


Ресурстар


Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі

Ұйымдастыру кезеңі

  • Мұғалім: Балалар, бүгін біз «Менің Отаным – Қазақстан» тақырыбында тәрбие сағатын өткіземіз. Қазақстан – біздің туған жеріміз, біздің ортақ үйіміз. Біз осы жерде өмір сүріп, білім алып, елімізді көркейтуге үлес қосып жүрміз. Бұл сабақта біз Отан туралы сөйлесеміз, оның байлығы мен ерекшеліктері туралы ой бөлісеміз. Барлығыңызға сәттілік тілеймін!

Қазақстанның рәміздерін таныстыру

  1. Қазақстанның Туы туралы мәлімет:

    • Мұғалім: Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді.

    • Тапсырма: Оқушылар Ту туралы өз ойларын айтып, оны суреттейді.

  2. Елтаңба туралы мәлімет:

    • Мұғалім: Елтаңба – мемлекеттің айқын белгісі. Ол киіз үйдің шаңырағы, қанатты пырақтар мен бес жұлдыздан тұрады. Бұл қазақ халқының ежелгі мәдениетін бейнелейді.

    • Тапсырма: Оқушылар Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.

  3. Қазақстан Әнұраны:

    • Мұғалім: Әнұран – еліміздің рухани күші. Ол бізді біріктіріп, бірлікке шақырады. Барлығымыз Әнұранды орнымыздан тұрып, бірге орындайық.

    • Тапсырма: Барлық оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.

III. Отан туралы өлеңдер мен тақпақтар

  • Оқушылардың орындауындағы өлеңдер:

    1. Оқушы 1: «Менің Отаным – Қазақстан» атты өлең оқиды.

    2. Оқушы 2: Қазақ жерінің әсемдігі туралы өлең орындайды.

    3. Оқушы 3: Туған жерге деген сүйіспеншілікті білдіретін өлең жолдарын айтады.

IV. Туған жердің табиғаты мен байлығы

  • Мұғалім: Қазақстан – өте бай, табиғаты әсем, кең байтақ ел. Біздің жерімізде таулар, өзендер, ормандар, далалар бар. Осы жерлерді көріп, біз туған жерімізге деген мақтаныш сезімін сезінеміз.

    • Тапсырма: Оқушылар Қазақстанның әдемі табиғаты туралы қысқаша әңгімелер айтады, табиғат суреттерін көрсетеді және оларды сипаттайды.

V. Шығармашылық жұмыс

  • Тапсырма: Оқушыларды топтарға бөліп, келесі шығармашылық тапсырмаларды орындауды ұсынады:

    1. Қазақстан туралы плакат жасау.

    2. «Менің Қазақстаным» тақырыбында эссе жазу.

    3. Қазақстанның мәдениеті мен дәстүрлері туралы презентация жасау.

Оқушылар шеңбер болып тұрады


Қазақстанның рәміздерін таныстырады

Қазақстанның Туы туралы мәлімет алады


Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді.Оқушылар суретін салады












Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.

Оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.






Отаным, туған жерім – Қазақстан,

Ауыр күндер артта қалды азап құшқан.

Бүгінде ұландарың еркін күліп,

Көгіңде қырандарың азат ұшқан.



Бір кезде артта қалған Қазақстан,
Отарлап, үн шығармай патша қысқан,
Советтің ұлы теңдік арқасында,
Өлшеусіз табысым бар белден асқан.

Туған жер

О, туған жер, кең пейіл, құшағың кең, Саған көңіл бұлқынар күш-ағынмен. Сағынышымды қанат қып саған қарай Балапандай талпынып ұшамын мен.

Қазақстан туралы плакат жасайды
























Өлеңдер

Плакаттар





Түрлі- түсті қарандаштар




10 мин

ҚС №1 Шұғыл қызмет нөмірлері»

Постерді қарап шығыңдар. Сабақтың тақырыбын анықтаңдар.


Сабақтың мақсаты: адам өмірін құтқару үшін төтенше қызмет нөмірлерін есте сақтау.

«Есте сақта!»

Өрт күзеті

101

Полиция

102

Жедел жәрдем

103

Төтенше газ қызметі

104, 112

Бірыңғай құтқару қызметі

112

«111 жедел қызметі» байланыс орталығы балалар мен

ересектер өздеріне көмек қажет екендігі туралы, тұрмыстық зорлық-зомбылық, балалардың құқықтарының бұзылуы туралы, баланың көшеде, үйде, көлікте жалғыз қалғаны туралы, өміріне және денсаулығына қауіп төнгенде хабарласу үшін ашылған.

  • «111» нөмірі 24/7 байланыста

  • «111» нөмірі құпиялылықты сақтайды

  • «111» нөмірі – тәулік бойы ІІД және өңірлердің жедел топтарымен байланыста.

111





VI. Қорытынды бөлім

Мұғалім: Бүгін біз Қазақстан туралы көп мағлұмат алдық. Отанымызды сүю, оның жетістіктерін мақтан тұту – әрбір азаматтың міндеті. Сендер де болашақта елдің дамуына үлес қосып, елімізді биік белестерге жетелейсіңдер деп сенемін



































Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Жанабаева Қ.Қ.

Күні:

02.09.2024

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Тәрбие тақырыбы

«Менің Отаным – Қазақстан»

Құндылық

«Тәуелсіздік және Отаншылдық»

Мақсаттары

  • Оқушыларға Қазақстанның тарихын, мәдениетін, табиғатын таныстырып, елге деген сүйіспеншілік пен патриоттық сезімді қалыптастыру.

  • Оқушылардың бойында мемлекеттік рәміздерге, ұлттық құндылықтарға деген құрмет сезімін ояту.Туған жерді қорғауға және мақтан етуге тәрбиелеу


Сабақ барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті


Ресурстар


Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі

Ұйымдастыру кезеңі

  • Мұғалім: Балалар, бүгін біз «Менің Отаным – Қазақстан» тақырыбында тәрбие сағатын өткіземіз. Қазақстан – біздің туған жеріміз, біздің ортақ үйіміз. Біз осы жерде өмір сүріп, білім алып, елімізді көркейтуге үлес қосып жүрміз. Бұл сабақта біз Отан туралы сөйлесеміз, оның байлығы мен ерекшеліктері туралы ой бөлісеміз. Барлығыңызға сәттілік тілеймін!

Қазақстанның рәміздерін таныстыру

  1. Қазақстанның Туы туралы мәлімет:

    • Мұғалім: Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді.

    • Тапсырма: Оқушылар Ту туралы өз ойларын айтып, оны суреттейді.

  2. Елтаңба туралы мәлімет:

    • Мұғалім: Елтаңба – мемлекеттің айқын белгісі. Ол киіз үйдің шаңырағы, қанатты пырақтар мен бес жұлдыздан тұрады. Бұл қазақ халқының ежелгі мәдениетін бейнелейді.

    • Тапсырма: Оқушылар Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.

  3. Қазақстан Әнұраны:

    • Мұғалім: Әнұран – еліміздің рухани күші. Ол бізді біріктіріп, бірлікке шақырады. Барлығымыз Әнұранды орнымыздан тұрып, бірге орындайық.

    • Тапсырма: Барлық оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.

III. Отан туралы өлеңдер мен тақпақтар

  • Оқушылардың орындауындағы өлеңдер:

    1. Оқушы 1: «Менің Отаным – Қазақстан» атты өлең оқиды.

    2. Оқушы 2: Қазақ жерінің әсемдігі туралы өлең орындайды.

    3. Оқушы 3: Туған жерге деген сүйіспеншілікті білдіретін өлең жолдарын айтады.

IV. Туған жердің табиғаты мен байлығы

  • Мұғалім: Қазақстан – өте бай, табиғаты әсем, кең байтақ ел. Біздің жерімізде таулар, өзендер, ормандар, далалар бар. Осы жерлерді көріп, біз туған жерімізге деген мақтаныш сезімін сезінеміз.

    • Тапсырма: Оқушылар Қазақстанның әдемі табиғаты туралы қысқаша әңгімелер айтады, табиғат суреттерін көрсетеді және оларды сипаттайды.

V. Шығармашылық жұмыс

  • Тапсырма: Оқушыларды топтарға бөліп, келесі шығармашылық тапсырмаларды орындауды ұсынады:

    1. Қазақстан туралы плакат жасау.

    2. «Менің Қазақстаным» тақырыбында эссе жазу.

    3. Қазақстанның мәдениеті мен дәстүрлері туралы презентация жасау.

Оқушылар шеңбер болып тұрады


Қазақстанның рәміздерін таныстырады

Қазақстанның Туы туралы мәлімет алады


Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді.Оқушылар суретін салады












Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.

Оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.






Отаным, туған жерім – Қазақстан,

Ауыр күндер артта қалды азап құшқан.

Бүгінде ұландарың еркін күліп,

Көгіңде қырандарың азат ұшқан.



Бір кезде артта қалған Қазақстан,
Отарлап, үн шығармай патша қысқан,
Советтің ұлы теңдік арқасында,
Өлшеусіз табысым бар белден асқан.

Туған жер

О, туған жер, кең пейіл, құшағың кең, Саған көңіл бұлқынар күш-ағынмен. Сағынышымды қанат қып саған қарай Балапандай талпынып ұшамын мен.

Қазақстан туралы плакат жасайды
























Өлеңдер

Плакаттар





Түрлі- түсті қарандаштар




10 мин

ҚС №1 Шұғыл қызмет нөмірлері»

Постерді қарап шығыңдар. Сабақтың тақырыбын анықтаңдар.


Сабақтың мақсаты: адам өмірін құтқару үшін төтенше қызмет нөмірлерін есте сақтау.

«Есте сақта!»

Өрт күзеті

101

Полиция

102

Жедел жәрдем

103

Төтенше газ қызметі

104, 112

Бірыңғай құтқару қызметі

112

«111 жедел қызметі» байланыс орталығы балалар мен

ересектер өздеріне көмек қажет екендігі туралы, тұрмыстық зорлық-зомбылық, балалардың құқықтарының бұзылуы туралы, баланың көшеде, үйде, көлікте жалғыз қалғаны туралы, өміріне және денсаулығына қауіп төнгенде хабарласу үшін ашылған.

  • «111» нөмірі 24/7 байланыста

  • «111» нөмірі құпиялылықты сақтайды

  • «111» нөмірі – тәулік бойы ІІД және өңірлердің жедел топтарымен байланыста.

111





VI. Қорытынды бөлім

Мұғалім: Бүгін біз Қазақстан туралы көп мағлұмат алдық. Отанымызды сүю, оның жетістіктерін мақтан тұту – әрбір азаматтың міндеті. Сендер де болашақта елдің дамуына үлес қосып, елімізді биік белестерге жетелейсіңдер деп сенемін




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ