Бекітемін:
|
Сынып жетекші |
|
|
|
Күні: |
02.09.2024 |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Менің отаным Қазақстан» |
|
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|
|
Мақсаттары |
Еліміздің жері, пайдалы қазбалары жөнінде ұғымдарың қалыптастыру. Отаны туралы білімдерін кеңейту; Отан сүйгіштікке баулу; Жан – жақты дамыту; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
5 мин 10 мин 5 мин 15 мин 5мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі Оқушылар дөңгелене отырады. Барлығы тақтаға қарайды. Егер тақтада күлкі бейнеленсе, онда бір - бірімізге күлімсірей қараймыз, қол бейнеленсе - қолымызды қысып амандасамыз, күн бейнеленсе - жақсы ықыласпен сәлемдесеміз, жүрек бейнеленсе – құшақтасамыз. Әнұран
Мұғалім: Балалар, «Отан дегеніміз
не?» Еліміздің тәуелсіздігі үшін күрескен қандай батырларды білесіңдер? Мұғалім: Біздің Отанымыз-Қазақстан. Мемлекетіміз тәуелсіздік алғалы Қазақстан Республикасының жетістіктері өсуде. Осынау жылдарда елдігімізді танытып, еңсемізді көтерген қаншама ұлы оқиғалар бар. Қазақстан Республикасы 1991 жылы16 желтоқсанда өзінің тәуелсіздігін жариялап, дербес мемлекет болды. Осы өткен жолдарымызға қарасаақ, әр жылдың өз шежіресі, сыры, тарихы, қасиеті бар. Қазақстанды мекендеген барлық халықтардың ұлттық мәдинетін көркейтіп, бірлігі мен ынтымағын жарастырып отырған ұлы елміз. Осыған орай «Менің Отаным-Қазақстан!» атты тәрбие сағатымызды бастаймыз. Видеоролик көру
Сергіту сәті Қазақстанның жергілікті халқы қай тілде
сөйлейді (қазақ,
казахский, Kazakh) ІІ. Жеке жұмыс «Мен елімнің нағыз патриотымын!» эссе жазу ІV .Топпен жұмыс V .Жұппен жұмыс Балалар ойын ойнайық, берілген сілтемемен кіреміз VІ «Оқушы үні» әдісі арқылы кері байланыс «Болашақта қандай үлес қосамын?» – Балалар, мен сіздерге кішігірім ұшақтар таратамын, ал сіздер сол ұшаққа өз арман-тілектеріңізді, болашақта қандай мамандық иесі болғыңыз келетін туралы өз ойларыңызды жазыңыздар. естен шығармайық дегім келеді. |
Оқушылар шеңбер болып тұрады, бір-бірімен амандасады
Сұрақтарға жауап беріп өз ойларымен бөліседі
Балалар сұрақтарға жауап береді
1-топ: «Еркін микрофон» әдісі (Егер мен әкім болсам....) 2-топ: «Пазл» әдісі (құрастыру) – Біз – тәуелсіз қазақ елінің ең жас жеткіншектеріміз. Сондықтан өз жерімізді, өз елімізді, әкелеріміз бен аталарымыз сияқты қадірлеуге, сүюге, қорғауға тиісті екенімізді |
Суреттер https://imektep.kz/kz/game#memory_cards-722 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің Отаным-Қазақстан тәрбие сағаты
Менің Отаным-Қазақстан тәрбие сағаты
Бекітемін:
|
Сынып жетекші |
|
|
|
Күні: |
02.09.2024 |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Менің отаным Қазақстан» |
|
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|
|
Мақсаттары |
Еліміздің жері, пайдалы қазбалары жөнінде ұғымдарың қалыптастыру. Отаны туралы білімдерін кеңейту; Отан сүйгіштікке баулу; Жан – жақты дамыту; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
5 мин 10 мин 5 мин 15 мин 5мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі Оқушылар дөңгелене отырады. Барлығы тақтаға қарайды. Егер тақтада күлкі бейнеленсе, онда бір - бірімізге күлімсірей қараймыз, қол бейнеленсе - қолымызды қысып амандасамыз, күн бейнеленсе - жақсы ықыласпен сәлемдесеміз, жүрек бейнеленсе – құшақтасамыз. Әнұран
Мұғалім: Балалар, «Отан дегеніміз
не?» Еліміздің тәуелсіздігі үшін күрескен қандай батырларды білесіңдер? Мұғалім: Біздің Отанымыз-Қазақстан. Мемлекетіміз тәуелсіздік алғалы Қазақстан Республикасының жетістіктері өсуде. Осынау жылдарда елдігімізді танытып, еңсемізді көтерген қаншама ұлы оқиғалар бар. Қазақстан Республикасы 1991 жылы16 желтоқсанда өзінің тәуелсіздігін жариялап, дербес мемлекет болды. Осы өткен жолдарымызға қарасаақ, әр жылдың өз шежіресі, сыры, тарихы, қасиеті бар. Қазақстанды мекендеген барлық халықтардың ұлттық мәдинетін көркейтіп, бірлігі мен ынтымағын жарастырып отырған ұлы елміз. Осыған орай «Менің Отаным-Қазақстан!» атты тәрбие сағатымызды бастаймыз. Видеоролик көру
Сергіту сәті Қазақстанның жергілікті халқы қай тілде
сөйлейді (қазақ,
казахский, Kazakh) ІІ. Жеке жұмыс «Мен елімнің нағыз патриотымын!» эссе жазу ІV .Топпен жұмыс V .Жұппен жұмыс Балалар ойын ойнайық, берілген сілтемемен кіреміз VІ «Оқушы үні» әдісі арқылы кері байланыс «Болашақта қандай үлес қосамын?» – Балалар, мен сіздерге кішігірім ұшақтар таратамын, ал сіздер сол ұшаққа өз арман-тілектеріңізді, болашақта қандай мамандық иесі болғыңыз келетін туралы өз ойларыңызды жазыңыздар. естен шығармайық дегім келеді. |
Оқушылар шеңбер болып тұрады, бір-бірімен амандасады
Сұрақтарға жауап беріп өз ойларымен бөліседі
Балалар сұрақтарға жауап береді
1-топ: «Еркін микрофон» әдісі (Егер мен әкім болсам....) 2-топ: «Пазл» әдісі (құрастыру) – Біз – тәуелсіз қазақ елінің ең жас жеткіншектеріміз. Сондықтан өз жерімізді, өз елімізді, әкелеріміз бен аталарымыз сияқты қадірлеуге, сүюге, қорғауға тиісті екенімізді |
Суреттер https://imektep.kz/kz/game#memory_cards-722 |
шағым қалдыра аласыз













