Тексерілді ДӘІЖО Г.Зеруллаева
|
Мектеп |
Добын орта мектебі КММ |
|
|
Бөлім |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
С.Махпирова |
|
|
Күні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
№37 Менің Отаным. Туған жер. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу |
|
|
Сабақтың мақсаты ( |
Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу)табады Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 5-мин |
I.Ұйымдастыру. Өзіңсің, Қазақстан, ән, арманым да, Аяулым, алтын бесік, қара орманым да. Бір нәрсе жетпейді деу қате болар Өзіңдей ұлан-байтақ далам барында. Гүл дала – Қазақстаным. ⚜️" Бір қадам алға "әдісі Әкесі мен баласы не туралы әңгімелесті? Өзіңде қандай робот болғанын қалар едің? Робот құрастырушы үшін саған қандай білім мен өнер қажет? Қазіргі роботтар туралы не білесің? Роботтар туралы не білесің? |
Барлығы бірге айтып,қимыл қозғалыс жасайды Бір оқушы шығады. Оқушылар сұрақ қояды , жауап берген оқушы бір қадам алға аттап отырады. Адым жасамаған отырмайды. Тағы тір оқушы осылай сабақ оқымаған оқушы да жауабын біліп алып қадам жасайды. |
Жарайсыңдар! |
|
|
5-мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырмасы. Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кім тапқыр» әдісімен жаңа сабақты ашу Нұсқаулық:Көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып ,сөйлемді оқы Бұл – Қазақстан Республикасының картасы. Еліміздің бас қаласы – Нұр-Сұлтан. Мен ... облысында (қаласында) тұрамын. QR-код бойынша тыңдалым ұйымдастырылады. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Еліміздің бас қаласын айтады |
Көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып, сөйлемдерді оқиды |
ҚБ 1-10 балдық жүйе Бағалау критерийі Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды Дескриптор көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып, сөйлемдерді оқиды 2 балл |
Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы 10-минут |
ҚБ 2-тапсырмасы Жеке жұмыс «Түсініп оқу» әдісі ЖИ ОДД:білу,түсіну,қолдану Оқылым «Менің Отаным» мәтіні Нұсқау: «Менің Отаным» мәтінін тізбектеп, түсініп оқиды. Мұғалім оқушыларға мәтінді алдымен іштей оқып,белгілеп оқиды
Саралау тапсырмасы 1.Бос орынды толтыр Менің Отаным – ___________________. Менің туған жерім – ______________. Отанды ____________керек. 2.Сөйлем құрастыр Берілген сөздермен сөйлем жаз: Отан – _______________________ Туған жер – _________________ Мен Отанымды _______________ 3. Шығармашылық әңгіме «Менің
туған жерім» тақырыбына 5 сөйлем жаз. |
Оқушылар берілген мәтінді алдымен іштей оқиды. Сосын жұптасып, рөлге бөліп оқиды. Рөлге бөліп оқу кезінде дауыс интонациясына мән береді, қажет жерінде мимиканы, дене қозғалысын үйлестіруге де көңіл бөледі. |
Бағалау критерийі Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады.
Дескрипторы: Ақпараттарға белгі қойып мәтінді оқиды 2 балл Бос орынды толтырып, саралау тапсырмасын орындайды 2 балл |
Оқулық, дәптер |
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Оқушылар бірге айтады |
Жарайсыңдар! |
|
|
10 мин |
ҚБ 3 -тапсырмасы. Өзіндік жұмыс ОДД::білу,түсіну,қолдану Оқылым «Туған жер» өлеңі Нұсқау: Оразақын Асқар «Туған жер» өлеңін тізбектеп, түсініп оқиды. Автор жайлы мәлімет Оразақын Асқар – балалар ақыны. Шығыс Түркістан өлкесінің Іле аймағында дүниеге келген. Ақынның өлеңдері балаларға арналған журналдарда жарияланып тұрады. |
.Балалар өлеңді мәнерлеп оқиды |
ҚБ 1-10 балдық жүйе
|
|
|
10 мин |
ҚБ 4-5-тапсырмасы. Жеке жұмыс Жазылым ОДД:білу,түсіну,қолдану «Сәйкестендір» әдісімен жүзеге асады. Нұсқау:Теңеу сөздерді тиісті суретіиен сәйкестендір
Кемедей жүзген комбайн. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Туған жерін сипатап жазады |
Теңеу сөздерді тиісті суретімен сәйкестендір. Туған жерін сипаттап жазады |
Бағалау критерийі Шығармадағы көркемдегіш құралдарды теңеу табады.
Дескрипторы: теңеу сөздерді табады. 2 балл туған жерін сипаттап жазады 2 балл |
Оқулық дәптер |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс: «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша өтеді. -Бүгінгі сабақты еске түсірейік. -Бүгін сабақта не өттік? -Қандай тапсырмалар жасадық? Рефлексия Рефлексия Табыс баспалдағы Мен ... білемін. Мен ... түсінемін. Мен ... жасай аламын. Үйге тапсырма:Өлеңді жаттап ал |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
Бағалау:
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің Отаным.Туған жер
Менің Отаным.Туған жер
Тексерілді ДӘІЖО Г.Зеруллаева
|
Мектеп |
Добын орта мектебі КММ |
|
|
Бөлім |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
С.Махпирова |
|
|
Күні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
№37 Менің Отаным. Туған жер. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу |
|
|
Сабақтың мақсаты ( |
Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу)табады Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. 5-мин |
I.Ұйымдастыру. Өзіңсің, Қазақстан, ән, арманым да, Аяулым, алтын бесік, қара орманым да. Бір нәрсе жетпейді деу қате болар Өзіңдей ұлан-байтақ далам барында. Гүл дала – Қазақстаным. ⚜️" Бір қадам алға "әдісі Әкесі мен баласы не туралы әңгімелесті? Өзіңде қандай робот болғанын қалар едің? Робот құрастырушы үшін саған қандай білім мен өнер қажет? Қазіргі роботтар туралы не білесің? Роботтар туралы не білесің? |
Барлығы бірге айтып,қимыл қозғалыс жасайды Бір оқушы шығады. Оқушылар сұрақ қояды , жауап берген оқушы бір қадам алға аттап отырады. Адым жасамаған отырмайды. Тағы тір оқушы осылай сабақ оқымаған оқушы да жауабын біліп алып қадам жасайды. |
Жарайсыңдар! |
|
|
5-мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырмасы. Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кім тапқыр» әдісімен жаңа сабақты ашу Нұсқаулық:Көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып ,сөйлемді оқы Бұл – Қазақстан Республикасының картасы. Еліміздің бас қаласы – Нұр-Сұлтан. Мен ... облысында (қаласында) тұрамын. QR-код бойынша тыңдалым ұйымдастырылады. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Еліміздің бас қаласын айтады |
Көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып, сөйлемдерді оқиды |
ҚБ 1-10 балдық жүйе Бағалау критерийі Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды Дескриптор көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып, сөйлемдерді оқиды 2 балл |
Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы 10-минут |
ҚБ 2-тапсырмасы Жеке жұмыс «Түсініп оқу» әдісі ЖИ ОДД:білу,түсіну,қолдану Оқылым «Менің Отаным» мәтіні Нұсқау: «Менің Отаным» мәтінін тізбектеп, түсініп оқиды. Мұғалім оқушыларға мәтінді алдымен іштей оқып,белгілеп оқиды
Саралау тапсырмасы 1.Бос орынды толтыр Менің Отаным – ___________________. Менің туған жерім – ______________. Отанды ____________керек. 2.Сөйлем құрастыр Берілген сөздермен сөйлем жаз: Отан – _______________________ Туған жер – _________________ Мен Отанымды _______________ 3. Шығармашылық әңгіме «Менің
туған жерім» тақырыбына 5 сөйлем жаз. |
Оқушылар берілген мәтінді алдымен іштей оқиды. Сосын жұптасып, рөлге бөліп оқиды. Рөлге бөліп оқу кезінде дауыс интонациясына мән береді, қажет жерінде мимиканы, дене қозғалысын үйлестіруге де көңіл бөледі. |
Бағалау критерийі Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады.
Дескрипторы: Ақпараттарға белгі қойып мәтінді оқиды 2 балл Бос орынды толтырып, саралау тапсырмасын орындайды 2 балл |
Оқулық, дәптер |
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Оқушылар бірге айтады |
Жарайсыңдар! |
|
|
10 мин |
ҚБ 3 -тапсырмасы. Өзіндік жұмыс ОДД::білу,түсіну,қолдану Оқылым «Туған жер» өлеңі Нұсқау: Оразақын Асқар «Туған жер» өлеңін тізбектеп, түсініп оқиды. Автор жайлы мәлімет Оразақын Асқар – балалар ақыны. Шығыс Түркістан өлкесінің Іле аймағында дүниеге келген. Ақынның өлеңдері балаларға арналған журналдарда жарияланып тұрады. |
.Балалар өлеңді мәнерлеп оқиды |
ҚБ 1-10 балдық жүйе
|
|
|
10 мин |
ҚБ 4-5-тапсырмасы. Жеке жұмыс Жазылым ОДД:білу,түсіну,қолдану «Сәйкестендір» әдісімен жүзеге асады. Нұсқау:Теңеу сөздерді тиісті суретіиен сәйкестендір
Кемедей жүзген комбайн. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Туған жерін сипатап жазады |
Теңеу сөздерді тиісті суретімен сәйкестендір. Туған жерін сипаттап жазады |
Бағалау критерийі Шығармадағы көркемдегіш құралдарды теңеу табады.
Дескрипторы: теңеу сөздерді табады. 2 балл туған жерін сипаттап жазады 2 балл |
Оқулық дәптер |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс: «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша өтеді. -Бүгінгі сабақты еске түсірейік. -Бүгін сабақта не өттік? -Қандай тапсырмалар жасадық? Рефлексия Рефлексия Табыс баспалдағы Мен ... білемін. Мен ... түсінемін. Мен ... жасай аламын. Үйге тапсырма:Өлеңді жаттап ал |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
Бағалау:
|
|

шағым қалдыра аласыз


















