|
Пәні: |
Дефектологиялық сабақ |
|
Дефектологтің аты-жөні: |
Инкербаева Марал |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым |
|
Сабақтың мақсаты: |
Отбасы туралы түсініктерін кеңейту. Өз отбасы туралы әңгімелеуге уйрету. Оқушыны өз ойын айтуға тәрбиелеу |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесуден кейін мұғалім оқушыларға өткен сабақ бойынша сұрақтар қояды
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабақтарын еске түсіреді. Сұрақтарға ауызша жауап беріледі. |
|
Оқулық |
|
Жаңа сабақ |
Қалай ойлайсыздар, ол әлем қандай әлем болуы мүмкін? Қане ойлап көріңдерші. Ол бір өзі кішкентай ғана шағын мемлекет. Жауап: «Менің жанұям» ,«Отбасы». -Ол мемлекет қандай болуы мүмкін? Жауап: Бақытты, тату, өнерлі, үлгілі. |
Отбасы — адам баласының түп қазығы, алтын ұясы. Адам баласы шыр етіп дүние есігін ашқаннан бастап сол ортаның ыстық-суығына бейімделіп, ықпалына көніп, осында ер жетеді. Отбасының екі тірегі — әлпештеген әке мен аялаған ана. Ата-анаға үлкенге қызмет етіп, әкеңнің еңбегін, анаңның ақ сүтін өтеу — біздің борышымыз. Ата — ана — отбасының негізгі діңгегі, бастапқы дәнекері. Бала әкеден ақыл, анадан мейірім алады. Әке туралы айтсақ, әке отбасының асыраушысы, қамқоршысы. Ана — отбасының ұйтқысы, жылуы, шуағы |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Сұрақтар:1. Отбасы дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Отбасының басшысы кім?3. Отбасы қандай болуы керек?4. Барлық отбасы бірдей болады деп ойлайсыңдар ма?5. Сен қандай отбасын армандайсың?5. Өз отбасыңа көңілің тола ма?7. Отбасын неліктен жақсы көресіңдер?
|
Отбасым — менің жүрегімОтбасым — менің тірегімОтбасым – менің ОтанымТек сен деп соғар жүрегім – дегендей, отбасы болашақ ұрпақ бойына адамзаттық құндылықтарды және ұлттық рухани байлықтарын сіңіретін тәрбие ошағы.Отбасы – адам үшін ең жақын әлеуметтік орта. Отбасы белгілі дәстүрлердің, жағымды өнегелердің мұралар мен салт-дәстүрлердің сақтаушысы. |
Смайликпен бағалау |
Кітап, суреттер. |
|
Сабақтың соңы |
тыңдырса деген мақсатты нысана етеді, үміт артады. Сол нитепен жақсылыққа баулиды. Отбасы қоғамның негізгі бөлігі, ұрпақтар тарихи сабақтастығының, мәдениеттің, рухани құндылықтардың қазынасы болып саналады. Өнегелі отбасы арақсында мемлекет те өркендейді, халықтың әл-ауқаты жақсарады Кері байланыс: «Тілек ағашы». Ал енді оқушылар алдарыңыздағы түрлі- түсті үй түріндегі стикерлерге отбасыларыңызға тілектеріңді жазып, тілек ағашына жапсыруларыңыз сұралады. |
Жазбаша тапсырмаларды орындайды
. |
Тапсырмаларды орындауына қарай оқушы бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің отбасым
Менің отбасым
|
Пәні: |
Дефектологиялық сабақ |
|
Дефектологтің аты-жөні: |
Инкербаева Марал |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым |
|
Сабақтың мақсаты: |
Отбасы туралы түсініктерін кеңейту. Өз отбасы туралы әңгімелеуге уйрету. Оқушыны өз ойын айтуға тәрбиелеу |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесуден кейін мұғалім оқушыларға өткен сабақ бойынша сұрақтар қояды
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабақтарын еске түсіреді. Сұрақтарға ауызша жауап беріледі. |
|
Оқулық |
|
Жаңа сабақ |
Қалай ойлайсыздар, ол әлем қандай әлем болуы мүмкін? Қане ойлап көріңдерші. Ол бір өзі кішкентай ғана шағын мемлекет. Жауап: «Менің жанұям» ,«Отбасы». -Ол мемлекет қандай болуы мүмкін? Жауап: Бақытты, тату, өнерлі, үлгілі. |
Отбасы — адам баласының түп қазығы, алтын ұясы. Адам баласы шыр етіп дүние есігін ашқаннан бастап сол ортаның ыстық-суығына бейімделіп, ықпалына көніп, осында ер жетеді. Отбасының екі тірегі — әлпештеген әке мен аялаған ана. Ата-анаға үлкенге қызмет етіп, әкеңнің еңбегін, анаңның ақ сүтін өтеу — біздің борышымыз. Ата — ана — отбасының негізгі діңгегі, бастапқы дәнекері. Бала әкеден ақыл, анадан мейірім алады. Әке туралы айтсақ, әке отбасының асыраушысы, қамқоршысы. Ана — отбасының ұйтқысы, жылуы, шуағы |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Сұрақтар:1. Отбасы дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Отбасының басшысы кім?3. Отбасы қандай болуы керек?4. Барлық отбасы бірдей болады деп ойлайсыңдар ма?5. Сен қандай отбасын армандайсың?5. Өз отбасыңа көңілің тола ма?7. Отбасын неліктен жақсы көресіңдер?
|
Отбасым — менің жүрегімОтбасым — менің тірегімОтбасым – менің ОтанымТек сен деп соғар жүрегім – дегендей, отбасы болашақ ұрпақ бойына адамзаттық құндылықтарды және ұлттық рухани байлықтарын сіңіретін тәрбие ошағы.Отбасы – адам үшін ең жақын әлеуметтік орта. Отбасы белгілі дәстүрлердің, жағымды өнегелердің мұралар мен салт-дәстүрлердің сақтаушысы. |
Смайликпен бағалау |
Кітап, суреттер. |
|
Сабақтың соңы |
тыңдырса деген мақсатты нысана етеді, үміт артады. Сол нитепен жақсылыққа баулиды. Отбасы қоғамның негізгі бөлігі, ұрпақтар тарихи сабақтастығының, мәдениеттің, рухани құндылықтардың қазынасы болып саналады. Өнегелі отбасы арақсында мемлекет те өркендейді, халықтың әл-ауқаты жақсарады Кері байланыс: «Тілек ағашы». Ал енді оқушылар алдарыңыздағы түрлі- түсті үй түріндегі стикерлерге отбасыларыңызға тілектеріңді жазып, тілек ағашына жапсыруларыңыз сұралады. |
Жазбаша тапсырмаларды орындайды
. |
Тапсырмаларды орындауына қарай оқушы бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз













