Материалдар / менің отбасым

менің отбасым

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сыныптарға
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ:Менің отбасым

Мектеп: «Федоров орта мектебі» КММ

Күні:.

Мұғалімнің аты-жөні: Калиева Зарина Жумабековна

Сынып: 1

Қатысқндар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.3.1; 1.1.2..1; 1.3.3.1; 1.3.2.1; 1.2.1.1.; 1.2.2.1.; 1.2.6.1.; 1.4.1.1.; 1.5.1.2.;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтінді тындап. иллюстрацияның көмегімен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру барысында таныс сөздерді қолдана алады.

Сөйлеу барысында тәуелдік жалғауларды дұрыс қолдана алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Отбасы тақырыбында (Кім? Не?Қандай?Қанша?) сұрақтарына жауап беру арқылы өз ойын еркін білдіре алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Оқушылар өз отбасы туралы сурет бойынша сөйлем құрастырып жаза алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

  1. Менің отбасым тақырыбына байланысты сөздерді айтып, сөз тіркестерін құрай алады.

  2. Сөйлеу барысында жалғауларды мұғалімнің көмегімен қолдана алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Отбасы, ата, әже, әке, ана, әпке, аға, іні, қарындас, сіңлі, тату.

Grandfather, grandmother, father, mother, sister, brother.

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Менің отбасым, үлкен ағам, кішкентай қарындасым, жақсы көремін.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Бүгінгі сабақта қандай жаңа сөздермен таныстындар?

Отбасың қандай?

Қанша адам бар?

Сенің анаңның аты кім?

Отбасыңмен не істегенді жақсы көресің? Неліктен?

Ишара: тірек суреттері арқылы оқушыларға көмек беру, қолдау.

Алдынғы оқу:

Мектептегі күн тақырыбы бойыншы берілген үй жұмысын тексеремін.

Келесі сабақта өткізілетін «Менің туыстарым» тақырыбы бойынша сурет салып келу.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар түрлері

Ресурстар


Басы:

  1. 3 минут

  2. 5 минут




3. 5 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Мектептегі күн қалай өтті және не себепті деген сұрақтарға (өз күнделіктеріндегі бағалардың көмегімен) ауызша жауап беру.

  3. Сурет арқылы, сабақтың жаңа тақырыбын ашу

Презентация

Сөзжұмбақ

Оқушылардың күнделіктері

Ортасы:

  1. 3 минут




  1. 8 минут













  1. 7 минут






  1. 2 минут











5. 5 мин

1 . «Бұл кім?» ойыны.

Суреттен жасырылған бейнеде отбасы мүшелерін дұрыс атауын таңда. Ағылшынша атауын ата.


2. Мәтінді оқы, суретке сүйеніп сұрақтарға жауап бер.

Менің отбасым.

Менің отбасым үлкен емес. Үш адам бар. Олар: әкем, анам және мен. Әкемнің аты – Жанат, анамның аты – Анар. Біздің отбасымыз өте тату. Демалыста саябаққа барғанды жақсы көреміз.

Сұрақтар:

Отбасың қандай?

Қанша адам бар?

Сенің анаңның аты кім?

Отбасыңмен не істегенді жақсы көресің?


3. Тәуелдік жалғауларды дұрыс қолданып жазу.


Сергіту сәті:


Мынау- менің отбасым.

Танысыңдар, достарым.

Мынау- әкем, бұл шешем,

Інім, әпкем және мен.

Менің халім тамаша,

Сіздікі де тамаша!

Сенің халің жақсы ма?

Оның халі жақсы ма?

Барлығы да тамаша!




Диолог оқу

Соңы

  1. 3 минут


  1. 2 минут





  1. 2минут

  1. Сабақты бекіту мақсатында сурет бойынша 2-3 сөйлем құрап жазыңдар.

  2. Үй жұмысын беру:

Менің отбасым, үлкен ағам, кішкентай қарындасым, жақсы көремін сөз тіркестеріне сүйене отырып бүгінгі сабағымыздың тақырыбы бойынша сурет салып келіңдер.


  1. Бағалау.


Қосымша ақпарат:



Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – Дүниетану және математика пәнімен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

1 тапсырмада «Бұл кім?» ойыны оқушылардың білім деңгейлеріне сай берілді.

Қалыптастырушы бағалау

Математика

Рефлексия.

  1. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

  2. Бүгін оқушылар не үйренді?

  3. Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

  4. Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

  5. Уақытты қалай пайдаландым?

  6. Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

  1. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері толық орындалды. Себебі, тапсырмаларды оқушылар толық меңгерді, орындады.



  1. Бүгінгі сабақта оқушылар жаңа сөздерді үйреніп, сөз тіркестерін құруға, шағын әңгіме құрастырып айтуға үйренді.

  2. Сабақ жақсы өтіп, балалар сабаққа белсенді қатысты,көзделген деңгейде өтті.


  1. Жоспарланған саралау жақсы іске асты, ол 1 тапсырмада қарастырылған. Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сай берілді.




  1. Уақытты үнемді пайдаландым.


  1. Жоспарыма ауызша тапсырмаларды көбірек енгіздім, себебі ол оқушылардың сөздік қорын байытады, жаттықтырады.

Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1: Сурет

2. «Бұл кім?» ойындары


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:Ашық сұрақты қамтитын тапсырмаларды көбірек орындату.


2: Сергіту сәтін түрлендіру

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1: Жекелеген оқушылармен жұмысты жалғастыру.


2: Шығармашылық тапсырмаларды енгізу.




ЖИ арқылы жасау
16 Қараша 2018
486
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі