|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3.Менің мектебім |
||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: Эгамбердиева Мамура Равшанбековна |
||||
|
Сынып: 4-«Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы Менің отбасым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 4.5.1.3* өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі және жазба тілде қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады * өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі және жазба тілде қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
Құрмет,отбасына сүйіспеншілік, ынтымақтастық |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
1.Сәлемдесу 2. Психологиялық ахуал «Құпия зат» әдісі арқылы оқушыларға сурет көрсетіледі. Олардың мәнін ашып және сабақпен қандай байланысы бар екені сұралады. Суреттер: Отбасы мүшелерінің суреттері Үй жұмысын тексеру «Сұрақ –жауап әдісі» Оқушыларды 2 топқа біріктіру. «Шағын отбасы» тобы «Үлкен отбасы» тобы |
Оқушылар амандасады, сабаққа дайындығын айтады.
Білім алушылар үй жұмысына жауап береді Оқушылар «Шағын отбасы» және «Үлкен отбасы» суреттері арқылы өз топтарын анықтайтын болады. |
Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың! Бәрекелді! Тамаша!» Дескриптор: Жалпы: 2 балл -үй жұмысына жауап береді |
интербел-сенді тақта
суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
«Сұрақ-жауап» арқылы жаңа тақырыпты ашу. Бейнебаян. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Менің отбасым-наша семья Қыдыруға шығу-выйти гулять Дәмді-вкусный Салқын-холодный Тілдік
бағдар.
2-тапсырма.Мәтінді оқы. Суреттен Олжастың отбасы мүшелерін тауып көрсет. 1-топ Менің отбасым үлкен.Менің отбасымда 8 адам бар.Олар;атам, әжем,екі інім,қарындасым,мен,анам және әкем.Бүгін бәріміз қыдыруға шықтық.Машинеміз көлік тұрағында қалды.Таңертең бәріміз театрға бардық.Қазір әжем мен анам сауда үйіне кетті.Сауда үйі дәмхананың қасында.Дәмхананың алдында балаларға арналған алаң бар.Алаңның іші кең.Мансұр екеуміз доп ойнап жүрміз.Қарындасым ролик теіп жүр. Міне ,атам отыр.Оның қасында досы бар. 2-топ Атамның досының иті орындықтың қасында жатыр.Әкемнің жанында Алпамыс отыр .Ол әлі кішкентай.Бізбен ойнай алмайды.Қазір бәріміз қонақүйгеге барамыз.Қонақүй де жақын жерде тұр.Әне,анау-қонақүй.Ол сауда үйінің жанында орналасқан.Қонақүйдің іші салқын.Ал ондағы мейрамхананың тағамдары өте дәмді.Қазір сонда барып тамақ ішеміз. Біз осылай тату-тәтті өмір сүреміз.
Жазылым. Айтылым 2-тапсырма .Мәтіннен етістіктерді теріп жаз . Сергіту сәті. Саралау тапсырмалармен жұмыс А.1. Антонимдерді тап: үлкен – …, қыс – …, жақсы – …, күн – … 2. Синонимдерді тап: батыр – …, сұлу – …, дана – …, жолдас – В. Мәтінді оқы: Менің отбасым тату. Әкем жұмыс істейді. Анам дәмді тамақ пісіреді. Біз бірге ойнаймыз. С.1«Менің отбасым» тақырыбында 5–6 сөйлем жаз. |
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын жеткізеді. Оқушылар бейнебаян тамашалайды
Білім алушылар жаңа сөздерді жазады, аудармасын біліп алады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Менің отбасым-наша семья Қыдыруға шығу-выйти гулять Дәмді-вкусный Салқын-холодный
Етістік ережесін түсінеді, тапсырмаларды орындайды
Білім алушылар мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.
Білім алушылар Олжастың отбасы мүшелерін тауып көрсетеді
.
Білім алушылар мәтіннен етістіктерді теріп жазады .
Сергиту сәтін орындайды
Білім алушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың! Бәрекелді! Тамаша!»
Дескриптор: Жалпы: 2 балл - Білім алушылар мәтінді оқиды сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Жалпы: 2 балл -Білім алушылар Олжастың отбасы мүшелерін тауып көрсетеді
Дескриптор: Жалпы:1 балл - Білім алушылар мәтіннен етістіктерді теріп жазады
Дескриптор: Жалпы: 3 балл Антонимдерді табады– 1балл Мәтінді оқиды, етістікті табады – 1 балл Тақырыпқа байланысты шағын мәтін құрайды – 1 балл |
оқулық https://learningapps.org/display?v=p6rkt2bf524 оқулық 33 -бет
кеспе қағаз дар
оқулық https://learningapps.org/display?v=p6rkt2bf524 кеспе қағаз дар
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 3 минут
|
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма (а) Түсінгенің бойынша сурет сал.
|
|
|||
|
Кері байланыс. Оқушылардың сабақта жинаған балын айтады. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Бекіту Рефлекция
|
Өз деңгейлерін анықтайды. Кунделік .кз бағасын қояды |
|
|||
|
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің отбасым 4 сынып
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3.Менің мектебім |
||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: Эгамбердиева Мамура Равшанбековна |
||||
|
Сынып: 4-«Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы Менің отбасым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 4.5.1.3* өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі және жазба тілде қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады * өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі және жазба тілде қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
Құрмет,отбасына сүйіспеншілік, ынтымақтастық |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
1.Сәлемдесу 2. Психологиялық ахуал «Құпия зат» әдісі арқылы оқушыларға сурет көрсетіледі. Олардың мәнін ашып және сабақпен қандай байланысы бар екені сұралады. Суреттер: Отбасы мүшелерінің суреттері Үй жұмысын тексеру «Сұрақ –жауап әдісі» Оқушыларды 2 топқа біріктіру. «Шағын отбасы» тобы «Үлкен отбасы» тобы |
Оқушылар амандасады, сабаққа дайындығын айтады.
Білім алушылар үй жұмысына жауап береді Оқушылар «Шағын отбасы» және «Үлкен отбасы» суреттері арқылы өз топтарын анықтайтын болады. |
Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың! Бәрекелді! Тамаша!» Дескриптор: Жалпы: 2 балл -үй жұмысына жауап береді |
интербел-сенді тақта
суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
«Сұрақ-жауап» арқылы жаңа тақырыпты ашу. Бейнебаян. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Менің отбасым-наша семья Қыдыруға шығу-выйти гулять Дәмді-вкусный Салқын-холодный Тілдік
бағдар.
2-тапсырма.Мәтінді оқы. Суреттен Олжастың отбасы мүшелерін тауып көрсет. 1-топ Менің отбасым үлкен.Менің отбасымда 8 адам бар.Олар;атам, әжем,екі інім,қарындасым,мен,анам және әкем.Бүгін бәріміз қыдыруға шықтық.Машинеміз көлік тұрағында қалды.Таңертең бәріміз театрға бардық.Қазір әжем мен анам сауда үйіне кетті.Сауда үйі дәмхананың қасында.Дәмхананың алдында балаларға арналған алаң бар.Алаңның іші кең.Мансұр екеуміз доп ойнап жүрміз.Қарындасым ролик теіп жүр. Міне ,атам отыр.Оның қасында досы бар. 2-топ Атамның досының иті орындықтың қасында жатыр.Әкемнің жанында Алпамыс отыр .Ол әлі кішкентай.Бізбен ойнай алмайды.Қазір бәріміз қонақүйгеге барамыз.Қонақүй де жақын жерде тұр.Әне,анау-қонақүй.Ол сауда үйінің жанында орналасқан.Қонақүйдің іші салқын.Ал ондағы мейрамхананың тағамдары өте дәмді.Қазір сонда барып тамақ ішеміз. Біз осылай тату-тәтті өмір сүреміз.
Жазылым. Айтылым 2-тапсырма .Мәтіннен етістіктерді теріп жаз . Сергіту сәті. Саралау тапсырмалармен жұмыс А.1. Антонимдерді тап: үлкен – …, қыс – …, жақсы – …, күн – … 2. Синонимдерді тап: батыр – …, сұлу – …, дана – …, жолдас – В. Мәтінді оқы: Менің отбасым тату. Әкем жұмыс істейді. Анам дәмді тамақ пісіреді. Біз бірге ойнаймыз. С.1«Менің отбасым» тақырыбында 5–6 сөйлем жаз. |
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын жеткізеді. Оқушылар бейнебаян тамашалайды
Білім алушылар жаңа сөздерді жазады, аудармасын біліп алады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Менің отбасым-наша семья Қыдыруға шығу-выйти гулять Дәмді-вкусный Салқын-холодный
Етістік ережесін түсінеді, тапсырмаларды орындайды
Білім алушылар мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.
Білім алушылар Олжастың отбасы мүшелерін тауып көрсетеді
.
Білім алушылар мәтіннен етістіктерді теріп жазады .
Сергиту сәтін орындайды
Білім алушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың! Бәрекелді! Тамаша!»
Дескриптор: Жалпы: 2 балл - Білім алушылар мәтінді оқиды сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Жалпы: 2 балл -Білім алушылар Олжастың отбасы мүшелерін тауып көрсетеді
Дескриптор: Жалпы:1 балл - Білім алушылар мәтіннен етістіктерді теріп жазады
Дескриптор: Жалпы: 3 балл Антонимдерді табады– 1балл Мәтінді оқиды, етістікті табады – 1 балл Тақырыпқа байланысты шағын мәтін құрайды – 1 балл |
оқулық https://learningapps.org/display?v=p6rkt2bf524 оқулық 33 -бет
кеспе қағаз дар
оқулық https://learningapps.org/display?v=p6rkt2bf524 кеспе қағаз дар
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 3 минут
|
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма (а) Түсінгенің бойынша сурет сал.
|
|
|||
|
Кері байланыс. Оқушылардың сабақта жинаған балын айтады. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Бекіту Рефлекция
|
Өз деңгейлерін анықтайды. Кунделік .кз бағасын қояды |
|
|||
|
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз





