Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Менің отбасым" дүниетану 2-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімдік жоспарлау
Пәні: география Сабақ: |
Мектеп: №58 жалпы орта мектебі |
|||||
Күні: 28.10.2016 |
Мұғалімнің аты-жөні: Касимова Сауле Айдановна |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
«Жер бедері және пайдалы қазбалары» |
|||||
Сыныбы: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
|
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Африканың жер бедері және пайдалы қазбалары туралы біледі. |
|||||
Пайдалы қазбалардың түрлерін ажырата алады. Кескін картамен жұмыс жасай алады. |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Жер бедері және пайдалы қазбаларына талдау жасай алады. |
||||||
Кейбір оқушылар: Жер бедері және пайдалы қазбалары туралы нақты ой қалыптасқан |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Жер бедері және пайдалы қазбалары ой толғау жаза алады. |
|||||
Географиялық сөздік: Аир, Дафур, Ахаггар,Тибести, Чад, Конго,Калахари,Климанджаро,Кап,Атлас |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Дәптерме жұмыс Африка материгінде кездесетін пайдалы қазба атауларын теріп жазыңдар. Естеріңде сақтаңдар. |
||||||
Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым) Қосымша оқуға арналған материалдарды оқып талдайды. |
||||||
Сен қалай ойлайсың? Африканың жер бедерінің ерекшеліктері туралы не ойлайсыз? |
||||||
Алдыңғы оқу |
Африканың физикалық-географиялық орныматерик жағалауын шайып жатқан мұхиттар мен теңіздер. |
|||||
Жоспар |
|
|||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Формативті бағалау (ОҮБ) |
Ресурстар |
|||
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі ,«Пайдалы қазбалар» бойынша топқа бөлу. Бағалау табыс критерийін бірге анықтау,Жабық тест. Үй тапсырмасын сұрау. |
|
|
|||
Ортасы |
Ой қозғау. «Сұрақ -жауап» 1.Жер бедері дегеніміз не? 2.Литосфералық тақталар қозғалысы әсерінен қанша материктерге бөлінген. Тақырыпқа шолу жасау Жер бедері туралы электронды оқулықтан көрсетілім. Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? «Жер бедері және пайдалы қазбалары» Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоясыздар? Мақсатты нақтылау. Атлас картамен жұмыс (Жұптық жұмыс) Аир, Дафур, Ахаггар,Тибести, Чад, Конго,Калахари,Климанджаро,Кап,Атлас қаламмен дөңгелектеп белгілеу. Кескін картамен жұмыс (Жеке жұмыс) 1.Кескін картаға мұнай, газбен фосфоритті шартты белгілермен белгіле. 2.Енді картаға Мадагаскар аралын белгіле. |
Мадақтау |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар,стикерлеркарта, атлас,кескін карта |
|||
|
«Шеңберлі ақпарат» әдісі Оқулықпен жұмыс Әр топ жүзім сабағы немесе ассоциация жасап, постер қорғайды Берілген мәтінді алдымен жұппен, кейін топпен талдайды. Мұнай тобы: Африканың жер бедері Газ тобы: Пайдалы қазбалар Тас көмір тобы: Қосымша ақпарат Дәптермен жұмыс. Африка материгінде кездесетін пайдалы қазба атауларын теріп жазыңдар |
Критерий арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» |
|
|||
Аяқталуы |
Бекіту (табыс критерийіне қайта оралады) «Автор орындығы» әдісі. Өзін –өзі бағалау, бағдаршам арқылы бағалау Үйге: «Жер бедері және пайдалы қазбалары» Рефлексия (кері байланыс) «Бағдаршам» Түсінбедім, үйренбедім Қиындықтар кездесті бірақ оны жеңе білдім Бүгінгі сабақтан білдім, үйрендім |
|
Кері байланыс парақшалары |
|||
Қосымша ақпарат : |
||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
|
|
||||
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|||||
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.________________________________________________________________________________________________________________ 2.________________________________________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1)____________________________________________________________________________________________________________________ 2)____________________________________________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдің? ______________________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________ |