1 сыныпқа арналған Сауат ашу пәнінен сабақ жоспары
Ақтөбе қаласы №60 жалпы білім беретін орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Конарова Гульмира Сагитжановна
|
Пәні: Сауат ашу |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.7. Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8. Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9. Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: І і дыбысы мен әрпін меңгереді. Көбі: І дыбысына берілген сөздерді тыңдап, буындап оқи алады. Кейбірі: І әрпінің сөздегі орнын анықтай алады. |
||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдерді дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың отбасы мүшелеріне, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба, видеожазба, таныстырылым |
||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Іні – братишка – little brother; Ін – нора – burrow; тіл – язык – language |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Жаңа білім алуға, Алға қадам жасаймыз! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Берілген суреттер бойынша топтарға бөлу Суреттегі сөздер арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтау (І дыбысы мен әрпі) |
Шаттық шебері
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№1 Тыңдалым. Менің отбасым №2 Оқылым. Ін іні іс тіс іл шіл ірі тіл.
Мақал Ақылды іс тындырады, Ақымақ тіс сындырады. |
Аудиожазба Таныстырылым, суреттер. |
|||||||||||||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті "Айгөлек"
Іш ауырса, тіс
ауырса |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Дәптермен жұмыс І әрпін жазу |
|
|||||||||||||
|
Қызықты тапсырмалар |
№3 Қай сурет сызбаға сәйкес келеді..
|
Интерактивті тақта
|
|||||||||||||
|
|
1-топ: буындардан сөздер құрастыру 2-топ: сөздерге дыбыстық талдау жасау 3-топ: і дыбысы кездесетін сөздер жазу (топтастыру) 4-топ: сөздерден сөйлем құрау 5-топ: Берілген суреттердің бас әрпінен сөз құрау |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия
«Бағдаршам» |
Бағдаршам суреті |
|||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздеді қатыстырып сөйлемдер құрастыра алады. |
Оқушылар өздерінің бүгінгі сабақта алған білімдерін саралай отырып, бағдаршам түсін таңдайды. әлі көмек керек енді түсініп келемін түсіндім
|
Дүниетану, жаратылыстану пәні; Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. Сауат ашу пәні
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. Сауат ашу пәні
1 сыныпқа арналған Сауат ашу пәнінен сабақ жоспары
Ақтөбе қаласы №60 жалпы білім беретін орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Конарова Гульмира Сагитжановна
|
Пәні: Сауат ашу |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.7. Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8. Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9. Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: І і дыбысы мен әрпін меңгереді. Көбі: І дыбысына берілген сөздерді тыңдап, буындап оқи алады. Кейбірі: І әрпінің сөздегі орнын анықтай алады. |
||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдерді дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың отбасы мүшелеріне, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба, видеожазба, таныстырылым |
||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Іні – братишка – little brother; Ін – нора – burrow; тіл – язык – language |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Жаңа білім алуға, Алға қадам жасаймыз! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Берілген суреттер бойынша топтарға бөлу Суреттегі сөздер арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтау (І дыбысы мен әрпі) |
Шаттық шебері
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№1 Тыңдалым. Менің отбасым №2 Оқылым. Ін іні іс тіс іл шіл ірі тіл.
Мақал Ақылды іс тындырады, Ақымақ тіс сындырады. |
Аудиожазба Таныстырылым, суреттер. |
|||||||||||||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті "Айгөлек"
Іш ауырса, тіс
ауырса |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Дәптермен жұмыс І әрпін жазу |
|
|||||||||||||
|
Қызықты тапсырмалар |
№3 Қай сурет сызбаға сәйкес келеді..
|
Интерактивті тақта
|
|||||||||||||
|
|
1-топ: буындардан сөздер құрастыру 2-топ: сөздерге дыбыстық талдау жасау 3-топ: і дыбысы кездесетін сөздер жазу (топтастыру) 4-топ: сөздерден сөйлем құрау 5-топ: Берілген суреттердің бас әрпінен сөз құрау |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия
«Бағдаршам» |
Бағдаршам суреті |
|||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздеді қатыстырып сөйлемдер құрастыра алады. |
Оқушылар өздерінің бүгінгі сабақта алған білімдерін саралай отырып, бағдаршам түсін таңдайды. әлі көмек керек енді түсініп келемін түсіндім
|
Дүниетану, жаратылыстану пәні; Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














