Күні:
Сынып:
1
|
Мектеп: Чистопол орта
мектебі
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
«Менің отбасым және
достарым»
Менің достарым. Д дыбысы мен
әрпі.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1.9.1 сөздегі
дыбыс түрлерін (дауысты,
дауыссыз, жуан және
жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс
дыбыстау
1.1.9.2 дыбыстардың мағына
ажыратушылық қызметін түсіну
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:Жаңа білімді
меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені
түсінгенін көрсете алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, ана тілі
сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Д дыбысы мен
әрпі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
5
минут
|
Дос болайық бәріміз,
Жарасып тұр әніміз.
Тыныштықты сақтаймыз,
Атсын күліп таңымыз!
- Балалар, біріміздің
қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген
қандай тамаша, қандай қуаныш
|
Шаттық
шебері
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
«Білім
минуты».
А Қ Ш У Ы Н
әріптерден сөздер құрау
«Ой
қозғау»
- Балалар
дыбыс дегеніміз не?
- Әріп дегеніміз не?
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
- Дауысты дыбыс дегеніміз не?
- Дауысты дыбысты қандай текшемен бояймыз?
- Дауыссыз дыбыс дегеніміз не?
- Дауыссыз дыбысты қандай текшемен
бояймыз?
Сөзжұмбақты
шешейік.
-Жел толтырылған, резеңке,
ойыншық (доп)
-Күй ойнайтын аспап.
(домбыра)
-Оқу құралының бірі, жазу
жазамыз. (дәптер)
– Жазық жер, алаңқай.
(дала)
|
Қосымша
жұмыс
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
«Шапалақта»
ойыны Мұғалім онға дейін санайтынын айтады, ал
балалар «он» дегенді естігенде шапалақтау қажет. Мұғалім 1-2 рет
дұрыс санап, сосын шатастырып санайды, ба-р тек қане «он» сөзіне
шапалақтау қажет. Қателескен б-р ойыннан
шығады.
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Қызықты
тапсырма
8
минут
Аяқталуы
16
минут
|
«БАСПАЛДАҚ»
ойыны
Д
--
Д -
--
Д- - - -
-
Д - - - - -
-
Ребус
шешу
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
|
Бас
бармақтар
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс
(тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері
жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады.
(қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|