|
Пәні: Сауат ашу Тақырыбы: Менің отбасым және достарым (Қайталау) |
Мектеп: С.Датұлы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 16.03.18 |
Мұғалімнің есімі: Алмағанбетова Ғ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру(мұғалімнің көмегімен) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әріпті танып дыбыспен сәйкестендіре алады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мысалдар келтіріп, қ дыбысынан басталатын сөздерге сөйлемдер құрай алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аудио-видео жазбаларды тыңдай отырып, оқиғаның немесе ақпараттың қалай берілгені туралы өз ойын білдіреді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Өз ойын толық жеткізе алуы. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: мен,отбасы,дос |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тыңдалым, Айтылым Қ дыбысынан басталатын сөздер. Қ дыбысы неліктен дауыссыз дыбысқа жатады? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқылым, Жазылым: Жаңа сабақ бойынша «Жүгіртпе диктант» жазу. Сөздер жазу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажырату. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Оқу үшін бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы
|
Кіріспе. «Ыстық лебіз» Қайырлы күн, досым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі күніміз Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! Балалар, қазіргі сабақ басындағы көңіл-күйлерің қандай? Оқушылар өз көңіл-күйлерін айтады. Ал менің көңіл-күйімді білгілерің келе ме? Мұғалім өз көңіл-күйін айтады. Ал енді сабақтың соңында біздің көңіл-күйлеріміз өзгеруі мүмкін,оны сабақ соңында білетін боламыз! (Т)Дифференциация. Оқушылар топқа бөлінеді. 1-топ «Ата,әже,ана» 2-топ «Достары» Өткен сабақты қортындылау «Өрмекші торы» -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыс дегеніміз не? -Дауыссыз дыбыс дегеніміз ше? «Сөз ойла, тез ойла» ойыны (Өткен мен,отбасы,дос сөздерін 3 тілде айту) |
|
Іс-қимылдар арқылы қайталап айтады.
Тоқыма жібі. Ата- аналармен түсірілген видеоподкаст |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Ой қозғау. Жұмбақтарды мұқият тыңдаңыз.
Онда
әкем-шешем тұрады, Шешуі: ( отбасы)
Маған да, саған да, Жақын туыс – бес адам. Үш әріптен тұратын. Оңға оқы, солға оқы. Өзгермейді еш одан. Бәрі де өз жұратың, Айтады, қане, кім атын? Шешуі: /апа,ата, ана, іні, аға./ Балдан тәтті не? ( бала) Қара шаңырак иесі кім? ( кенже ұл) Балаға кім сыншы? (ата) Үйдегі алтын адам кім? ( ана) Ұлдардың кішісі (іні)
Апа,ата,ана,аға,бала сөздерін қатыстырып сөйлемдер құрайды. -Бұл сөздердің бәрі қандай дыбыстан басталып тұр? Жаңа сабақ Видеоподкаст «Менің отбасым және достарым» Айтылым: Айтылуы арқылы Менің отбасым және достары кім екенін анықтау. Кітаппен жұмыс: Топтық жұмыс.Оқылым: 1-топ «Ата,әже,ана» Өлеңді мәнерлеп оқу. рақмет,ризамын,мархабат сөздеріне тоқталып өту,сұрақтарға жауап беру. 2-топ «Достары» Мәтінді толықтыру Жазылым: Жаңа сабақ бойынша Сөздер жазу. «Жүгіртпе диктант» Сергіту сәті. |
Жарайсың! Керемет! «Бағдаршам» әдісі |
Суреттер Әр жерге ілінген диктант сөздері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
«Серпілген сауал» -Бүгін қандай бөлімді қорыттық? -Қандай сөздер жаздық? Рефлексия «Менің сөзім» Бағалау «Көңіл күйім қандай?» Стикер арқылы көрсету |
Тамаша! Жарайсың! |
Смайлик доп. Көңіл-күйді бейнелеген стикерлер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дарынды және талантты оқушыларға парақшаларда денгейлік тапсырма жоғары дәрежелі сұрақтары және ұйқас түрлеріне өлең құрастыру, әңгімені жалғастыру,шағын шығарма жазып жағдайаттан шыға білді. Төмен деңгейдегі оқушыларға жеңіл сұрақтар берілді. |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні: Сауат
ашу Тақырыбы: Менің отбасым және
достарым (Қайталау) Мектеп: С.Датұлы Күні:
16.03.18 Мұғалімнің
есімі: Алмағанбетова
Ғ Сынып: 1
«А» Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
1.2.9.1 Әріпті тану,
ажырату оны дыбыспен
сәйкестендіру.
1.2.1.2 Оқудың
түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп
оқу) қолдану. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы
бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап
беру(мұғалімнің көмегімен) Сабақ
мақсаттары Барлық
оқушылар: Әріпті танып дыбыспен
сәйкестендіре алады Оқушылардың басым
бөлігі: Мысалдар келтіріп, қ дыбысынан
басталатын сөздерге сөйлемдер құрай
алады. Кейбір
оқушылар: Аудио-видео жазбаларды тыңдай
отырып, оқиғаның немесе ақпараттың қалай берілгені туралы өз ойын
білдіреді
Тілдік
мақсат
Оқушылар: Өз ойын толық жеткізе
алуы.
Негізгі сөздер
мен тіркестер: мен,отбасы,дос Сыныптағы жазылым үшін
пайдалы тілдік
бірліктер:
Тыңдалым,
Айтылым
Қ дыбысынан
басталатын сөздер. Қ дыбысы неліктен дауыссыз
дыбысқа жатады?
Оқылым,
Жазылым:
Жаңа сабақ бойынша
«Жүгіртпе диктант» жазу. Сөздер
жазу. Алдыңғы
оқу Дауысты, дауыссыз дыбыстарды
ажырату. Жоспар Жоспарланған
уақыт Жоспарланған жаттығулар (
төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді
жазыңыз) Оқу үшін
бағалау Ресурстар
Басталуы
Кіріспе. «Ыстық
лебіз»
Қайырлы күн,
досым!
Қайырлы күн
болсын!
Бүгінгі
күніміз
Сәттілікке
толсын!
Біздің алар
бағамыз,
Кілең бестік
болсын!
Балалар, қазіргі
сабақ басындағы көңіл-күйлерің
қандай?
Оқушылар өз
көңіл-күйлерін айтады.
Ал менің
көңіл-күйімді білгілерің келе
ме?
Мұғалім өз
көңіл-күйін айтады. Ал енді сабақтың соңында
біздің көңіл-күйлеріміз өзгеруі мүмкін,оны сабақ соңында білетін
боламыз! (Т)Дифференциация. Оқушылар топқа
бөлінеді. 1-топ
«Ата,әже,ана» 2-топ «Достары»
Өткен сабақты
қортындылау
«Өрмекші
торы»
-Дыбыс дегеніміз
не?
-Әріп дегеніміз
не?
-Дыбыстар нешеге
бөлінеді?
-Дауысты дыбыс
дегеніміз не?
-Дауыссыз дыбыс
дегеніміз ше? «Сөз ойла, тез ойла» ойыны
(Өткен мен,отбасы,дос сөздерін
3 тілде айту)
Іс-қимылдар арқылы
қайталап айтады.
Тоқыма
жібі. Ата- аналармен түсірілген
видеоподкаст
Ортасы
Ой
қозғау.
Жұмбақтарды
мұқият тыңдаңыз.
Онда
әкем-шешем тұрады,
Шешуі: (
отбасы)
Маған да,
саған да,
Жақын туыс –
бес адам.
Үш әріптен
тұратын.
Оңға оқы,
солға оқы.
Өзгермейді еш
одан.
Бәрі де өз
жұратың,
Айтады, қане,
кім
атын?
Шешуі: /апа,ата, ана, іні,
аға./
Балдан тәтті не? (
бала)
Қара шаңырак иесі кім?
( кенже
ұл)
Балаға кім
сыншы?
(ата)
Үйдегі алтын
адам кім? (
ана)
Ұлдардың
кішісі (іні)
Апа,ата,ана,аға,бала
сөздерін қатыстырып сөйлемдер
құрайды.
-Бұл сөздердің бәрі
қандай дыбыстан басталып
тұр?
Жаңа
сабақ
Видеоподкаст
«Менің отбасым және
достарым»
Айтылым:
Айтылуы
арқылы Менің отбасым және достары
кім екенін
анықтау.
Кітаппен
жұмыс:
Топтық
жұмыс.Оқылым: 1-топ
«Ата,әже,ана»
Өлеңді мәнерлеп
оқу.
рақмет,ризамын,мархабат сөздеріне тоқталып
өту,сұрақтарға жауап
беру. 2-топ «Достары»
Мәтінді
толықтыру
Жазылым: Жаңа сабақ бойынша Сөздер
жазу.
«Жүгіртпе
диктант» Сергіту
сәті.
Жарайсың!
Керемет! «Бағдаршам»
әдісі
Суреттер
Әр жерге ілінген
диктант сөздері
Аяқталуы
«Серпілген
сауал»
-Бүгін қандай
бөлімді қорыттық?
-Қандай сөздер
жаздық?
Рефлексия «Менің
сөзім»
Бағалау
«Көңіл күйім
қандай?»
Стикер арқылы
көрсету
Тамаша! Жарайсың!
Смайлик
доп. Көңіл-күйді бейнелеген
стикерлер Қосымша
ақпарат: Саралау-Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз? Бағалау- Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пәнаралық
байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен
байланыс Құндылықтардағы
байланыс Дарынды және талантты
оқушыларға парақшаларда денгейлік тапсырма жоғары дәрежелі
сұрақтары және ұйқас түрлеріне өлең құрастыру, әңгімені
жалғастыру,шағын шығарма жазып жағдайаттан шыға білді. Төмен
деңгейдегі оқушыларға жеңіл сұрақтар
берілді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















