Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні : |
||||||
|
Мектеп: №47 ЖОМ |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 Оқушы саны: 11 |
|
Қатысқандар: 11 Қатыспағандар: |
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Менің отбасым және достарым» |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі |
|
|||||
|
Сабақтың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
1.2.9.1. әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мдыбысы және әріпін таниды Көпшілігі: М дыбысы мен әріпін ажырата алады, аталған әріпті дыбыспен сәйкестіндіре алады. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. М дыбысына қатысты мысалдар келтіріп, сөйлемдер құрай біледі. |
|||||
|
Бағалаукритерийі |
- Әріпті таниды, ажыратады. - М әріпін келген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. - М дыбысына айналадағы заттардан мысал келтіреді, сөйлемдер құрайды. |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан-ғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі «Шеңбер» әдісі. Топқа бірігу (Жемістер арқылы топқа біріктіру ) -Балалар, қазір мына жемістердің (Алма, алмұрт) ішінен қалаған жемістеріңді таңдап алыңдар. Сол жемістер арқылы топқа бөлінеміз. Сол жемістердің аттарын қалай аталатынын 3 тілде айтады «Полиглот әдісі» Алма- яблоко-apple Алмұрт- груша-pear (МК) Откен сабақтарды пысықтау . «Кім жылдам?» әдісі. Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Бағалау: Өзін-өзі бағалау «Саусақ» әдісі |
Шаттық шеңбері АКТ
Суреттер, АКТ
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10мин
5мин
7мин
Сергіту сәті 3мин
5мин |
1-тапсырма: (МК, Ұ).Мұғалім оқушыларға суретті көрсетіп, суретте не көріп тұрсыңдар деп сұрайды.
- Оларды бір сөзбен қалай
атаймыз.- «Отбасы» Дұрыс айтасыңдар.- Бүгінгі біздің тақырыбымыз өз отбасымыз туралы болмақ. 1-тапсырма: Отбасы мүшелерін атау. 2-тапсырма: Отбасы мүшелерінің аттарын жазу 3-тапсырма: "Менің отбасым" тұралы сөйлем айту. Дескриптор: - Отбасы мүшелерін атайды - Отбасы мүшелерінің аттарын жазады -"Менің отбасым" тұралы сөйлем айтады. Бағалау:"Бағдаршам" 2-тапсырма:- Қане, балалар мен сендерге бір жұмбақ жасырамын, шешуін табасыңдарма? (Ж) Дидактикалық ойын .“Ойлан ,тап!” әдісі
Жұмбақ 1.Мысықта бар, Тышқанда жоқ. Маймылда бар, Үкіде жоқ.(М)
2..Мұртын сипап тілімен
Жұмбақтың шешуіндегі сөздерді буынға бөліп айтайықшы. Мы – сық, сөз басында М м дыбысы естіліп тұр. Балалар бүгінгі тақырып М дыбысы және әріпі. Бәріміз бірге «М» деп хормен және жеке-жеке айтайық. «М»дыбысын айтқан кезімізде ерін бір-біріне қатты тиеді.Тіл дауыс қуысында еркін жатады. «М» дыбысы кішкене тілге төмен түсіп, демнің мұрын арқылы шығуынан жасалады. «М» дыбысын ауада жазып көрсетейікші. «М» әрпінің баспа және жазба түрімен таныстырамын.
Ертегілер еліне саяхат. «Мақта қыз бен мысық»
3-тапсырма. Сиырдың тапсырмасы: Дәптермен жұмыс. «Қадам бас» әдісі. М әрпін жаз 1 .Ауада 2.Магнит тақтада 3.Әліппе – дәптеріңе . Бағалау: Жұлдызша арқылы бағалау 4-тапсырма: Ағаштың тапсырмасы: Дидактикалық ойын: “Сөз ойла, тез ойла” әдісі Шарты: “М”дыбысынан келген суреттерді жапыстырады, дыбыстық талдау жасайды. Ма та ма рал Ма са мал А ман мол Ар ман Ма рат Бағалау: « Шапалақ» 5-тапсырма: Т) Қыздардың тапсырмасы: Дидактикалық ойын: «Суреттер сөйлейді» әдісі. Ойлы болсаң ойнап көр, Сөзден сөйлем құрап біл.
М---
Топтық бағалау 4-тапсырма.
Дүкеншінің тапсырмасы: «Балық пен балықшы» әдісі. (Ж)5-тапсырма: Тауықтың тапсырмасы:
«Өз ұяшығына орналастыр: Киндер тосынсый» талдау әдісі. Оқушылар қағазда жазулы тұрған әріптерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажыратып, тиісті ұяшығына орналастырады. Балалар біз осы уақытқа дейін неше әріп үйрендік? (11) -Сол дыбыстарды атаймыз. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды айтамыз және жазамыз. -А,н,л,р,о,т,у,ш,с,д,ы. Бағалау: Өзара бағалау 6-тапсырма. Ал енді балалар тышқанмен ойнауға аз уақыт қалды.
Дескриптор: 1. “ М” әріпінен келетін сөздерді жазады. Бағалау: «От шашу» әдісі |
Отбасы туралы суреттер, маркер. http://erketai.kz/ana-jane-bala/analar-alemi/bala-bauir-etim/ - ана және бала
АКТ
|
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Қорытынды:
Кері байланыс. « |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі
Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні : |
||||||
|
Мектеп: №47 ЖОМ |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 Оқушы саны: 11 |
|
Қатысқандар: 11 Қатыспағандар: |
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Менің отбасым және достарым» |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі |
|
|||||
|
Сабақтың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
1.2.9.1. әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мдыбысы және әріпін таниды Көпшілігі: М дыбысы мен әріпін ажырата алады, аталған әріпті дыбыспен сәйкестіндіре алады. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. М дыбысына қатысты мысалдар келтіріп, сөйлемдер құрай біледі. |
|||||
|
Бағалаукритерийі |
- Әріпті таниды, ажыратады. - М әріпін келген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. - М дыбысына айналадағы заттардан мысал келтіреді, сөйлемдер құрайды. |
|||||
|
Сабақтың жоспарлан-ғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі «Шеңбер» әдісі. Топқа бірігу (Жемістер арқылы топқа біріктіру ) -Балалар, қазір мына жемістердің (Алма, алмұрт) ішінен қалаған жемістеріңді таңдап алыңдар. Сол жемістер арқылы топқа бөлінеміз. Сол жемістердің аттарын қалай аталатынын 3 тілде айтады «Полиглот әдісі» Алма- яблоко-apple Алмұрт- груша-pear (МК) Откен сабақтарды пысықтау . «Кім жылдам?» әдісі. Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Бағалау: Өзін-өзі бағалау «Саусақ» әдісі |
Шаттық шеңбері АКТ
Суреттер, АКТ
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10мин
5мин
7мин
Сергіту сәті 3мин
5мин |
1-тапсырма: (МК, Ұ).Мұғалім оқушыларға суретті көрсетіп, суретте не көріп тұрсыңдар деп сұрайды.
- Оларды бір сөзбен қалай
атаймыз.- «Отбасы» Дұрыс айтасыңдар.- Бүгінгі біздің тақырыбымыз өз отбасымыз туралы болмақ. 1-тапсырма: Отбасы мүшелерін атау. 2-тапсырма: Отбасы мүшелерінің аттарын жазу 3-тапсырма: "Менің отбасым" тұралы сөйлем айту. Дескриптор: - Отбасы мүшелерін атайды - Отбасы мүшелерінің аттарын жазады -"Менің отбасым" тұралы сөйлем айтады. Бағалау:"Бағдаршам" 2-тапсырма:- Қане, балалар мен сендерге бір жұмбақ жасырамын, шешуін табасыңдарма? (Ж) Дидактикалық ойын .“Ойлан ,тап!” әдісі
Жұмбақ 1.Мысықта бар, Тышқанда жоқ. Маймылда бар, Үкіде жоқ.(М)
2..Мұртын сипап тілімен
Жұмбақтың шешуіндегі сөздерді буынға бөліп айтайықшы. Мы – сық, сөз басында М м дыбысы естіліп тұр. Балалар бүгінгі тақырып М дыбысы және әріпі. Бәріміз бірге «М» деп хормен және жеке-жеке айтайық. «М»дыбысын айтқан кезімізде ерін бір-біріне қатты тиеді.Тіл дауыс қуысында еркін жатады. «М» дыбысы кішкене тілге төмен түсіп, демнің мұрын арқылы шығуынан жасалады. «М» дыбысын ауада жазып көрсетейікші. «М» әрпінің баспа және жазба түрімен таныстырамын.
Ертегілер еліне саяхат. «Мақта қыз бен мысық»
3-тапсырма. Сиырдың тапсырмасы: Дәптермен жұмыс. «Қадам бас» әдісі. М әрпін жаз 1 .Ауада 2.Магнит тақтада 3.Әліппе – дәптеріңе . Бағалау: Жұлдызша арқылы бағалау 4-тапсырма: Ағаштың тапсырмасы: Дидактикалық ойын: “Сөз ойла, тез ойла” әдісі Шарты: “М”дыбысынан келген суреттерді жапыстырады, дыбыстық талдау жасайды. Ма та ма рал Ма са мал А ман мол Ар ман Ма рат Бағалау: « Шапалақ» 5-тапсырма: Т) Қыздардың тапсырмасы: Дидактикалық ойын: «Суреттер сөйлейді» әдісі. Ойлы болсаң ойнап көр, Сөзден сөйлем құрап біл.
М---
Топтық бағалау 4-тапсырма.
Дүкеншінің тапсырмасы: «Балық пен балықшы» әдісі. (Ж)5-тапсырма: Тауықтың тапсырмасы:
«Өз ұяшығына орналастыр: Киндер тосынсый» талдау әдісі. Оқушылар қағазда жазулы тұрған әріптерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажыратып, тиісті ұяшығына орналастырады. Балалар біз осы уақытқа дейін неше әріп үйрендік? (11) -Сол дыбыстарды атаймыз. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды айтамыз және жазамыз. -А,н,л,р,о,т,у,ш,с,д,ы. Бағалау: Өзара бағалау 6-тапсырма. Ал енді балалар тышқанмен ойнауға аз уақыт қалды.
Дескриптор: 1. “ М” әріпінен келетін сөздерді жазады. Бағалау: «От шашу» әдісі |
Отбасы туралы суреттер, маркер. http://erketai.kz/ana-jane-bala/analar-alemi/bala-bauir-etim/ - ана және бала
АКТ
|
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Қорытынды:
Кері байланыс. « |
|
||||
шағым қалдыра аласыз

























