Бекітемін: Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Д.Оспанова
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы орта мектеп |
|
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Пәні |
Дүниетану |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№1- сабақ. Менің отбасым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.2 мысалдар келтіре отырып, өз отбасындағы әдеп нормаларын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Тәуелсіздік және отаншылдық:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Әкетайым,
әкешім Оқу материалын жариялау: «Мюссемберг» әдісі. Көп әріптер арасынан сөзді тауып, тақырыпты аш. првпваншлрменіңрвапгалроодщлотбасымждаггнащрртсспаопшкзылр -Қандай сөз шықты? -Отбасы дегенді қалай түсінесің? – Өзіңнің отбасың туралы не айта аласың? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Өлеңді қосылып оқиды. Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Менің отбасым) |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 8 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сөздік жұмысы: Әке, ана, аға, іні, қарындас, сіңлі. Ә) Мәтінді түсініп оқыңдар. -Шағын және көпбалалы отбасыларды қалай ажыратасыңдар? Суреттегі отбасын қалай атайды?- Б) Мақалды оқып мағынасын түсіндіріңдер: «Отан отбасынан басталады». -Суретте берілген отбасы мүшелері туралы айтып беріңдер. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Жалпыға ортақ әдеп нормаларын ата. Олар не үшін керек? Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. 1) «Қамқорлық көрсету», «көмектесу» деген сөздерді қалай түсінесіңдер? 2) Суреттен қамқор көрсету әрекетін байқадыңдар ма? Әңгімелеп айтыңдар. -Өз отбасыңда қандай қамқорлық көрсетілетіні туралы әңгімелеп беріңдер. - Отбасы мүшелеріне, сыныптастарына қамқор болатының қандай істеріңнен көрінеді? -Өзің сыныптастарыңның әрекетінен қандай қамқорлық сезіндің? Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: - Отбасы туралы мақал-мәтел айтып көр. |
Оқушы мәтінді түсініп оқиды. Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. Оқушы өз отбасы, қамқорлық туралы әңгімелейді. |
Дескриптор: Отбасы мүшелерін атайды-2 балл. Мақалдың мағынасын ашады-2балл. Отбасы мүшелерін сипаттайды -2балл. Дескриптор: -Өз отбасындағы қамқорлық туралы әңгімелейді-2балл. -«Қамқорлық», «қамқор болу» әрекеті туралы әңгімелейді-2балл. |
Дүниетануоқулығы 2-сынып 2022ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин 2nktg |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: Мәтінді оқы. Өз отбасыңның суретін сал. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің отбасым.Дүниетану сабағы
Менің отбасым.Дүниетану сабағы
Бекітемін: Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Д.Оспанова
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы орта мектеп |
|
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Пәні |
Дүниетану |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№1- сабақ. Менің отбасым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.2 мысалдар келтіре отырып, өз отбасындағы әдеп нормаларын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Тәуелсіздік және отаншылдық:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Әкетайым,
әкешім Оқу материалын жариялау: «Мюссемберг» әдісі. Көп әріптер арасынан сөзді тауып, тақырыпты аш. првпваншлрменіңрвапгалроодщлотбасымждаггнащрртсспаопшкзылр -Қандай сөз шықты? -Отбасы дегенді қалай түсінесің? – Өзіңнің отбасың туралы не айта аласың? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Өлеңді қосылып оқиды. Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Менің отбасым) |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 8 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сөздік жұмысы: Әке, ана, аға, іні, қарындас, сіңлі. Ә) Мәтінді түсініп оқыңдар. -Шағын және көпбалалы отбасыларды қалай ажыратасыңдар? Суреттегі отбасын қалай атайды?- Б) Мақалды оқып мағынасын түсіндіріңдер: «Отан отбасынан басталады». -Суретте берілген отбасы мүшелері туралы айтып беріңдер. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Жалпыға ортақ әдеп нормаларын ата. Олар не үшін керек? Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. 1) «Қамқорлық көрсету», «көмектесу» деген сөздерді қалай түсінесіңдер? 2) Суреттен қамқор көрсету әрекетін байқадыңдар ма? Әңгімелеп айтыңдар. -Өз отбасыңда қандай қамқорлық көрсетілетіні туралы әңгімелеп беріңдер. - Отбасы мүшелеріне, сыныптастарына қамқор болатының қандай істеріңнен көрінеді? -Өзің сыныптастарыңның әрекетінен қандай қамқорлық сезіндің? Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: - Отбасы туралы мақал-мәтел айтып көр. |
Оқушы мәтінді түсініп оқиды. Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. Оқушы өз отбасы, қамқорлық туралы әңгімелейді. |
Дескриптор: Отбасы мүшелерін атайды-2 балл. Мақалдың мағынасын ашады-2балл. Отбасы мүшелерін сипаттайды -2балл. Дескриптор: -Өз отбасындағы қамқорлық туралы әңгімелейді-2балл. -«Қамқорлық», «қамқор болу» әрекеті туралы әңгімелейді-2балл. |
Дүниетануоқулығы 2-сынып 2022ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин 2nktg |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: Мәтінді оқы. Өз отбасыңның суретін сал. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














