|
|
САБАҚ: № 25 |
Мектеп: «№5 ЖББ мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Күні: 06.11.2024. |
Мұғалім: Адамбаева Б.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сынып: 7-cынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің пірім |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолданып оқу арқылы мәтін мазмұнын түсіну; Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көпшілігі: Мәтінді талдау барысында оқылымның комментарий жасау, іріктеп оқу стратегияларын қолдану; мәтіннен еліктеуіш анықтау; Кейбір оқушылар: «Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық» тақырыбы бойынша мәтінді комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу тәсілдерімен талдап-зерттейді; еліктеу сөздердің стильдік мәнін түсініп қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сүйіспеншілік пен достық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»
Аристотель мен әл –Фарабидің диалогін оқыту арқылы ой тастау - Пірі дегеніміз не? - Әлемде ұстаздар болмаса не болар еді? - «Менің пірім бар...» дегенді қалай түсіндіресің? Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.
1-тапсырма Тыңдалым мәтіні мен жұмыс ЖЖ
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы
|
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАЛАРЫ Мәтінді оқып шығу Топтарға тапсырма 1-топ 3-тапсырма Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «Қосжазба күнделігі»
2-топ. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- топ. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Есімшенің есімдерше түрленуін презентация арқылы түсіндіру
5-ТАПСЫРМА. Оқылым мәтініндегі есімше тұлғасындағы етістіктерді тауып, тіркескен сөздермен бірге көшіріп жазып, қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын анықтайды. Дескриптор: *есімшелерді мәтіннен анықтайды; * қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын анықтайды; *ойын дәлелдейді. ҚБ Бекіту. 7-тапсырманы ауызша орындау «Кім жылдам?» әдісі.. Адам өміріндегі ең қадірлі нәрсе – сүйіспеншілік пен мейірім. Себебі... |
Оқылым мәтінін оқып, тапсырмалар орындайды. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Бүгінгі алған білімін қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
|
https://adebiportal.kz/kz/books/view/zan-bolek__3311
презентация |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс:
9-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
сурет |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің пірім Қазақ тілі 7-сынып
Менің пірім Қазақ тілі 7-сынып
|
|
САБАҚ: № 25 |
Мектеп: «№5 ЖББ мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Күні: 06.11.2024. |
Мұғалім: Адамбаева Б.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сынып: 7-cынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің пірім |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолданып оқу арқылы мәтін мазмұнын түсіну; Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көпшілігі: Мәтінді талдау барысында оқылымның комментарий жасау, іріктеп оқу стратегияларын қолдану; мәтіннен еліктеуіш анықтау; Кейбір оқушылар: «Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық» тақырыбы бойынша мәтінді комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу тәсілдерімен талдап-зерттейді; еліктеу сөздердің стильдік мәнін түсініп қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сүйіспеншілік пен достық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»
Аристотель мен әл –Фарабидің диалогін оқыту арқылы ой тастау - Пірі дегеніміз не? - Әлемде ұстаздар болмаса не болар еді? - «Менің пірім бар...» дегенді қалай түсіндіресің? Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.
1-тапсырма Тыңдалым мәтіні мен жұмыс ЖЖ
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы
|
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАЛАРЫ Мәтінді оқып шығу Топтарға тапсырма 1-топ 3-тапсырма Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. «Қосжазба күнделігі»
2-топ. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- топ. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Есімшенің есімдерше түрленуін презентация арқылы түсіндіру
5-ТАПСЫРМА. Оқылым мәтініндегі есімше тұлғасындағы етістіктерді тауып, тіркескен сөздермен бірге көшіріп жазып, қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын анықтайды. Дескриптор: *есімшелерді мәтіннен анықтайды; * қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын анықтайды; *ойын дәлелдейді. ҚБ Бекіту. 7-тапсырманы ауызша орындау «Кім жылдам?» әдісі.. Адам өміріндегі ең қадірлі нәрсе – сүйіспеншілік пен мейірім. Себебі... |
Оқылым мәтінін оқып, тапсырмалар орындайды. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Бүгінгі алған білімін қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
|
https://adebiportal.kz/kz/books/view/zan-bolek__3311
презентация |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс:
9-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
сурет |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















