Бекітемін:
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бопылова Ш.М |
|
Күні: |
09.12.2024 ж. |
|
Сыныбы: 8 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің қандай құқығым бар?» |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Салауатты өмір салты, қауіпсіздік |
|
Апта дәйексөзі |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Біріккен Ұлттар Ұйымының бала құқығы туралы конвенциясы - балалардың құқықтарын қорғауға өзіне міндеттеме алған елдерде ратификацияланған маңызды келісім.
Бала құқығы туралы конвенцияда балалардың кім екендігі түсіндіріледі, сондай-ақ олардың барлық құқықтары мен үкіметтің міндеттемелері тізіліп көрсетіледі. Барлық құқықтар өзара байланысты, олардың барлығы да бірдей маңызды және де оларды балалардан бөлек қарастыру мүмкін емес. Сендер қалай ойлайсыңдар, баланың өкілі кім?
Біз қай елдің азаматымыз? Қазақстан Республикасының азаматтарымыз
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Ата-анасы, асыраушысы, қамқоршысы Бала туған кезде ата-анасы оған есімін қойып, ата-тегін береді. Осы мәлімет арнайы құжатқа жазылады Ол – Туу туралы куәлік |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы |
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдары барлық азаматтардың негізгі құқықтарын қорғайды. Бұл құқықтардың адамның өмірі мен бостандығын қамтамасыз етуде маңызы зор. Балалар сендердің қандай құқығыңыз бар?
Білім алу құқығы барлық балаларға тегін және міндетті бастауыш білім алу мүмкіндігін қамтамасыз етеді. Орта және жоғары білім алуға да құқығы бар.
|
Оқушылар ақпаратпен танысады
Оқушылар өздерінің құқықтарын айтады |
Слайд Ноутбук |
|
Сабақтың соңы |
Б. Момышұлы атамыз «Азамат жолы – ар жолы» деп айтқандай, ешкімнің ала жібін аттамай, өз құқығымызды да, өзгенің құқығын да бұзбай, тәуелсіз еліміздің арқа сүйер айбынды, ақылды ұл-қызы болып өсейік! |
Оқушылар тақырыпқа сай сурет салады |
|






жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің қандай құқығым бар? Сынып сағатының жоспары
Менің қандай құқығым бар? Сынып сағатының жоспары
Бекітемін:
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бопылова Ш.М |
|
Күні: |
09.12.2024 ж. |
|
Сыныбы: 8 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің қандай құқығым бар?» |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Салауатты өмір салты, қауіпсіздік |
|
Апта дәйексөзі |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Біріккен Ұлттар Ұйымының бала құқығы туралы конвенциясы - балалардың құқықтарын қорғауға өзіне міндеттеме алған елдерде ратификацияланған маңызды келісім.
Бала құқығы туралы конвенцияда балалардың кім екендігі түсіндіріледі, сондай-ақ олардың барлық құқықтары мен үкіметтің міндеттемелері тізіліп көрсетіледі. Барлық құқықтар өзара байланысты, олардың барлығы да бірдей маңызды және де оларды балалардан бөлек қарастыру мүмкін емес. Сендер қалай ойлайсыңдар, баланың өкілі кім?
Біз қай елдің азаматымыз? Қазақстан Республикасының азаматтарымыз
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Ата-анасы, асыраушысы, қамқоршысы Бала туған кезде ата-анасы оған есімін қойып, ата-тегін береді. Осы мәлімет арнайы құжатқа жазылады Ол – Туу туралы куәлік |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы |
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдары барлық азаматтардың негізгі құқықтарын қорғайды. Бұл құқықтардың адамның өмірі мен бостандығын қамтамасыз етуде маңызы зор. Балалар сендердің қандай құқығыңыз бар?
Білім алу құқығы барлық балаларға тегін және міндетті бастауыш білім алу мүмкіндігін қамтамасыз етеді. Орта және жоғары білім алуға да құқығы бар.
|
Оқушылар ақпаратпен танысады
Оқушылар өздерінің құқықтарын айтады |
Слайд Ноутбук |
|
Сабақтың соңы |
Б. Момышұлы атамыз «Азамат жолы – ар жолы» деп айтқандай, ешкімнің ала жібін аттамай, өз құқығымызды да, өзгенің құқығын да бұзбай, тәуелсіз еліміздің арқа сүйер айбынды, ақылды ұл-қызы болып өсейік! |
Оқушылар тақырыпқа сай сурет салады |
|






шағым қалдыра аласыз













