|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасы және менің достарым |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
||||||||
|
Күні: 15.11.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің сыныптас достарым. Ыы дыбысы мен әрпі |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.9 Дыбыс пен әріпті тану және ажырату 1.2.9.2 Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну және дұрыс оқу. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы, төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||
|
Сөздегі дыбыстарды анықтай алады. Дыбыстардың сөздегі қызметін анықтай алады. Әріп элементтерін анықтай алады. |
|||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||
|
Сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажырата алады. Әріптерді бір – біріне байланыстыра алады. Буындардың дыбысталуындағы айырмашылықты түсінеді. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||
|
Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Әріп элементтерін коллиграфиялық талаптарға сай жаза алады. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынталы, қызығушылығы жоғары, өзіне сенімді тұлға қалыптастыру. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика, жаратылыстану |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Әріптерді таниды |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы: |
1 мин 3мин
3 мин
4мин
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Қуанамын менде, Қуанасың сенде. Қуанайық достарым, Арайлап аткан әр күнге Топқа бөліну Суреттер арқылы топқа бөлінеді. 1 – топ 2 – топ 3 – топ 4 – топ Суреттердің ортақ атын табу. Ыы дыбысымен танысамыз Ширату «Ойлан, тап» 1. Қазақ әліпбиінде неше әріп бар? 2. Дыбыстар нешеге бөлінеді? 3. Дауысты дыбыс қалай айтылады? 4. Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады? Ұжымдық жұмыс «Ауадағы диалогтер» әдісі. Сурет бойынша Ыы әрпіне келген қонақтарды таныстырамын. (тақырыпты ашамын) К.Б Сұрақ - жауап Б. Көңілді сақина арқылы Оқылым Әр топ оқушыларын оқыту |
Қасқыр тышқан Волк мышь Wolf mouse
Қонжық борсық Медвежонок барсук Bear badger
Ы дыс Ы рыс Ы дыс тар Ы рыс ты Са ту сыр Са ту шы сыр ды Са ры та ры |
||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы: |
1 мин 4 мин
5 мин
8мин
1мин
2мин
|
Видеоролик көрсетілім Топтық жұмыс: Суретке қарап, өз топтарыңмен сұраққа жауап бер
Жазылым «Мен әдемі жазамын!» Ыы – дыбысының жазба түрін жазамыз.
К.Б Сұрақ - жауап Б. Көңілді сақина арқылы Жұптық жұмыс: Берілген сөздерді оқыңыз.Көп нүктенің орнына қай әріпті қоюға болады? Дыбыстық талдау
Қасқ...р т...шқан домб...ра (о,ы,а) (а,о,ы) (а,о,ы) ҚБ. Б: Көңілді сақина Сергіту сәті: Қарлығаш видеокөрсетілім Кері байланыс
|
Видеоролик
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын. |
|||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа байланысты тапсырмалар,мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Әр түрлі тапсырма ұсыну арқылы олардың білімдерін кеңейту.
|
«Сұрақ – жауап »әдісі
«Өзара бағалау» жетістік баспалдағы
Мұғалімнің бағалауы
«Күншұғылалы көңіл күй»әдісі
«Көңілді сақина» әдісі.
|
Сергіту сәті Қарлығаш әні қимыл – қозғалыс жаттығу тапсырмаларымен орындау. |
|||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||
Рефлекция.
3-сабақ.
Тізбектелген сабақтар соңында Сауат ашу пәнінен «Ыы дыбысы мен әрпі» тақырыбын таңдадым. Мұндағы мақсатым білім алушыларға «Ыы» дыбысы мен әрпін таныту,ажырату.Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну және дұрыс оқу.Нәтижесінде дыбыс мен әріпті таниды,ажырата алады,дұрыс оқи алады,жазу жолын сақтап,әріп элементтерін талаптарға сай жаза алады.Ашық сабақ өзге сабақтарға қарағанда ерекше болды, мен өз-өзіме сенімді болдым.Әдеттегідей шаттық шеңбері арқылы білім алушылардың көңіл-күйлерін көтеріп алдым.Әрі қарай, математика пәнімен байланыс орната отырып әр заттың қандай материалдан дайындалғанына назар аударта отырып, топқа бөліп алдым. Ағаштан,шыныдан,металдан,пластикалық заттарды сипаттап берді.

Заттардың ортақ атауын табу арқылы тақырыпты ашып алдым.«Серпілген сауал» әдісі арқылы Ы дыбысына келген қонақтарды шақырдым. Көп тіл білу-заман талабы. Әлемдегі дамыған елу елдің қатарына қосылу үшін билік «үш тұғырлы тіл» саясатын қолға алып жатқаны белгілі. Осыған орай менде «Ауадағы диалогтер»айдарын ала келдім.

Әрі қарай оқылымға кезек бердім. Әр топтың балаларына оқыттым.

«Сиқырлы әліппе» бейнеролигін Акт-нің көмегімен тамашалаттым. Сонан соң топтық жұмыс жүргіздім.Әр топ сурет бойынша әңгіме құрады.

Топтық жұмыс өте сәтті өтті.Балалар бір-бірімен жарыса оқушылардың қандай оқу іс-әрекетінде болғанын айтып,өз ойларын білдірді.Сонан соң Жазылым жүргіздім.Бұл сәтте ауада жазуды ұмыт қалдырдым.Бірақ тақтаға жазылымды көрсеттім.Әр топтан 1 оқушыға жаздырып жібердім.Ән тыңдай отырып,балалар жазды.

Жұптық жұмыс жүргіздім. Білім алушыларға тапсырма өте ыңғайлы болды, барлығы аса қызығушылықпен орындады. Тексеру барысында ешқандай қателік таба алмадым.

Сабақтың өн бойында«Көңілді сақина»арқылы бағалау жүргіздім.

«Қарлығаш» әнін орындап және қимыл-қозғалыс жаттығуларын жасау арқылы балаларды бір сергітіп алдым.

3 түрлі көңіл-күйдегі күн бейнелері арқылы балалар сабақты түсінген, түсінбегенін білдірді.

Оқушының қабілетін, ойлау деңгейін, әлеуеттік мүмкіндіктерін жалпы алғанда, таланты мен дарынын бағамдау үшін оларға жағдай туғызу қажет.Жеті модульмен жұмыс жүргізгенде өзгерісім маған оң нәтиже берді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің сыныптас достарым. "Ыы дыбысы мен әрпі"
Менің сыныптас достарым. "Ыы дыбысы мен әрпі"
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасы және менің достарым |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
||||||||
|
Күні: 15.11.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің сыныптас достарым. Ыы дыбысы мен әрпі |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.9 Дыбыс пен әріпті тану және ажырату 1.2.9.2 Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну және дұрыс оқу. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы, төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||
|
Сөздегі дыбыстарды анықтай алады. Дыбыстардың сөздегі қызметін анықтай алады. Әріп элементтерін анықтай алады. |
|||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||
|
Сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажырата алады. Әріптерді бір – біріне байланыстыра алады. Буындардың дыбысталуындағы айырмашылықты түсінеді. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||
|
Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Әріп элементтерін коллиграфиялық талаптарға сай жаза алады. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынталы, қызығушылығы жоғары, өзіне сенімді тұлға қалыптастыру. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика, жаратылыстану |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Әріптерді таниды |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы: |
1 мин 3мин
3 мин
4мин
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Қуанамын менде, Қуанасың сенде. Қуанайық достарым, Арайлап аткан әр күнге Топқа бөліну Суреттер арқылы топқа бөлінеді. 1 – топ 2 – топ 3 – топ 4 – топ Суреттердің ортақ атын табу. Ыы дыбысымен танысамыз Ширату «Ойлан, тап» 1. Қазақ әліпбиінде неше әріп бар? 2. Дыбыстар нешеге бөлінеді? 3. Дауысты дыбыс қалай айтылады? 4. Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады? Ұжымдық жұмыс «Ауадағы диалогтер» әдісі. Сурет бойынша Ыы әрпіне келген қонақтарды таныстырамын. (тақырыпты ашамын) К.Б Сұрақ - жауап Б. Көңілді сақина арқылы Оқылым Әр топ оқушыларын оқыту |
Қасқыр тышқан Волк мышь Wolf mouse
Қонжық борсық Медвежонок барсук Bear badger
Ы дыс Ы рыс Ы дыс тар Ы рыс ты Са ту сыр Са ту шы сыр ды Са ры та ры |
||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы: |
1 мин 4 мин
5 мин
8мин
1мин
2мин
|
Видеоролик көрсетілім Топтық жұмыс: Суретке қарап, өз топтарыңмен сұраққа жауап бер
Жазылым «Мен әдемі жазамын!» Ыы – дыбысының жазба түрін жазамыз.
К.Б Сұрақ - жауап Б. Көңілді сақина арқылы Жұптық жұмыс: Берілген сөздерді оқыңыз.Көп нүктенің орнына қай әріпті қоюға болады? Дыбыстық талдау
Қасқ...р т...шқан домб...ра (о,ы,а) (а,о,ы) (а,о,ы) ҚБ. Б: Көңілді сақина Сергіту сәті: Қарлығаш видеокөрсетілім Кері байланыс
|
Видеоролик
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын. |
|||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа байланысты тапсырмалар,мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Әр түрлі тапсырма ұсыну арқылы олардың білімдерін кеңейту.
|
«Сұрақ – жауап »әдісі
«Өзара бағалау» жетістік баспалдағы
Мұғалімнің бағалауы
«Күншұғылалы көңіл күй»әдісі
«Көңілді сақина» әдісі.
|
Сергіту сәті Қарлығаш әні қимыл – қозғалыс жаттығу тапсырмаларымен орындау. |
|||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||
Рефлекция.
3-сабақ.
Тізбектелген сабақтар соңында Сауат ашу пәнінен «Ыы дыбысы мен әрпі» тақырыбын таңдадым. Мұндағы мақсатым білім алушыларға «Ыы» дыбысы мен әрпін таныту,ажырату.Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну және дұрыс оқу.Нәтижесінде дыбыс мен әріпті таниды,ажырата алады,дұрыс оқи алады,жазу жолын сақтап,әріп элементтерін талаптарға сай жаза алады.Ашық сабақ өзге сабақтарға қарағанда ерекше болды, мен өз-өзіме сенімді болдым.Әдеттегідей шаттық шеңбері арқылы білім алушылардың көңіл-күйлерін көтеріп алдым.Әрі қарай, математика пәнімен байланыс орната отырып әр заттың қандай материалдан дайындалғанына назар аударта отырып, топқа бөліп алдым. Ағаштан,шыныдан,металдан,пластикалық заттарды сипаттап берді.

Заттардың ортақ атауын табу арқылы тақырыпты ашып алдым.«Серпілген сауал» әдісі арқылы Ы дыбысына келген қонақтарды шақырдым. Көп тіл білу-заман талабы. Әлемдегі дамыған елу елдің қатарына қосылу үшін билік «үш тұғырлы тіл» саясатын қолға алып жатқаны белгілі. Осыған орай менде «Ауадағы диалогтер»айдарын ала келдім.

Әрі қарай оқылымға кезек бердім. Әр топтың балаларына оқыттым.

«Сиқырлы әліппе» бейнеролигін Акт-нің көмегімен тамашалаттым. Сонан соң топтық жұмыс жүргіздім.Әр топ сурет бойынша әңгіме құрады.

Топтық жұмыс өте сәтті өтті.Балалар бір-бірімен жарыса оқушылардың қандай оқу іс-әрекетінде болғанын айтып,өз ойларын білдірді.Сонан соң Жазылым жүргіздім.Бұл сәтте ауада жазуды ұмыт қалдырдым.Бірақ тақтаға жазылымды көрсеттім.Әр топтан 1 оқушыға жаздырып жібердім.Ән тыңдай отырып,балалар жазды.

Жұптық жұмыс жүргіздім. Білім алушыларға тапсырма өте ыңғайлы болды, барлығы аса қызығушылықпен орындады. Тексеру барысында ешқандай қателік таба алмадым.

Сабақтың өн бойында«Көңілді сақина»арқылы бағалау жүргіздім.

«Қарлығаш» әнін орындап және қимыл-қозғалыс жаттығуларын жасау арқылы балаларды бір сергітіп алдым.

3 түрлі көңіл-күйдегі күн бейнелері арқылы балалар сабақты түсінген, түсінбегенін білдірді.

Оқушының қабілетін, ойлау деңгейін, әлеуеттік мүмкіндіктерін жалпы алғанда, таланты мен дарынын бағамдау үшін оларға жағдай туғызу қажет.Жеті модульмен жұмыс жүргізгенде өзгерісім маған оң нәтиже берді.
шағым қалдыра аласыз





















