Пән: Қазақ
тілі
|
Мектеп:
: Новый орта
мектеп-лицейі
|
Күні:03.09.2020
|
Мұғалімніңаты-жөні: Қасымхан
Л.М.
|
Сынып:4В
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
№2-сабақ. Ауызша
және жазбаша сөйлеу.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.7 Сөздерді, дыбыстарды
орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс
айту
4.1.1.1 тыңдаған материал
бойынша негізгі тұсын түртіп алу және солардың негізінде мәтіннің
мазмұнын айту
4.1.3.1
сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып
аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке
қатысу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар жасай
алады:
Оқушылар тіл және сөйлеу,
сөйлеу мәдениеті, буын үндестігі, дыбыс үндестігін практикалық
тұрғыда меңгереді.
Оқушылардың көбі жасай
алады:
Оқушылардың сауаттылығын
арттыруға, көркем жазу, өз бетінше түсініп оқу дағдыларын
қалыптастыруға, сөйлеу мәдениетін дамытуға мән
беріледі.
Оқушылардың кейбірі жасай
алады:
Туған жері мен
елінің шежірелері мен бүгінгі тіршілігін оқытып үйрету оқушыларды
азаматтық пен ұлтжандылыққа, Отанға деген сүйіспеншілікке
тәрбиелейді, жеке тұлғаның дамуына септігін
тигізеді.
|
Бағалау
критерийлері
|
-
Диалогке
қатысады;
-
Берілген тақырып бойынша өз
көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
-
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап,
түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу
дағдылары жетілдіріледі.
-
Тақырыпты және
негізгі ойды анықтап
үйренеді.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сабақ барысында жаттығуларды
орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған
білімдерін
пайдаланады.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
БАҚ және мультимедиялық
құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және
интернеттен ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық
тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд,
флипчарт.
|
Бастапқы
білім
|
3-сыныпта қазақ тілі
пәнінен алған білім дағдыларын
қолданады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
(Ұ) «Сиқырлы
қапшық»
Қапшыққа салынған саны бірдей
қызыл,сары,жасыл шариктер таңдап алуды ұсынамын. Осы түстер бойынша
оқушыларды 3 топқа
бөлемін:
1-топ: «Мергендер» (қызыл
түсті)
2-топ: « Ептілер » (сары
түсті)
3-топ: « Жүйріктер» (жасыл
түсті)
Шаттық
шеңбері
Дене мүшелерімен амандасу
(көзбен, қол алысып, құлақпен, аяқпен
амандасу)
Дұрыс балалар, олай болса
мен сендердің құлақтарың, көздерің, қолдарың мен аяқтарыңа саулық
тілеймін.
Оқу мақсатын
таныстыру.
|
Оқушыларды топтарға бөлуге
арналған суреттер.
Сұраққа жауап берген оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
Алдыңғы білімді еске түсіру
тапсырмалары
|
Сабақтың
ортасы
|
Дескрипторы:
Берілген тақырып бойынша өз
көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап,
түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу
дағдылары жетілдіріледі.
Тақырыпты және негізгі ойды
анықтап үйренеді.
Тапсырманы дұрыс ережеге сай
орындайды.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
Белсенді оқу
тапсырмалары.
Оқулық
Жұмыс
дәптерлері,
Оқулық
|
Қорытынды
бағалау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе
жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы
не
білдім? Менің келесі сабағымды
жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу
керек?
1.
2.
|