-
Пәні
Еңбекке баулу
Күні
02.10.2024
Бөлім
Менің Отаным – Қазақстан
Педагогтің аты- жөні
Нуркасимова.К.М
Сынып: 3
Қатысқандар саны:28 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
5-сабақ. Менің туған ауылым. Матамен жұмыс
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
3.2.2.1 аралас (қарапайым және күрделенген) тәсілдер арқылы материалдарды өңдеу (өлшеу, белгілеу, қию, формасын және түсін келтіру, жинақтау, модельдеу мен құрастыру)
3.3.1.1 өз жұмысының идеясы мен процесін шығармашылықпен ұсыну;
Сабақтың мақсаты
материалдарды белгілеу мен қиюды, пішіні мен түсін келтіруді, жинақтауды және құрастыруды үйренеді; өз жұмысының идеясын шығармашылықпен ұсынады.
Құндылықтар
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы 10 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушыларға мұғалім жақсы көңіл күй сыйлау үшін жақсы тілектер айтады.
– Балалар, бүгінгі сабаққа сәттілік, көтеріңкі көңіл күй тілей отырып, бүгін жаңа бөлімді бастаймыз.
Оқушылар мұғалімнің тілектерін тыңдап, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.
Сабақтың барысында оқушыларды ауызша бағалау.
Сабақтың
(МТ)
Оқушылар бұл бөлімде дәстүрлі
-
ортасы 25 минут
оқылым
-
Балалар, бұл бөлімде біз дәстүрлі және дәстүрлі емес қарапайым материалдарды қолданып жұмыс жасаймыз.
МТ
Оқулықен жұмыс Аланның түсіндірмесі:
-
Оқулықтағы мәтінді оқиды.
Мата – киім-кешек, үй бұйымдарын тігуге арналған материал. Мата арнайы станокта тоқылады. Табиғи талшықтан немесе жасанды талшықтан тоқылған мата түрлері болады. Мата қиындыларын еңбек сабағында панно жасау үшін пайдалануға болады
Сергіту сәті
Балаларға қолға арналған жаттығуларды жасатады (нейро жаттығулар).

Оқушылар мұғаліммен бірге экранда көрсетілген жаттығуларды қайталап, қимылдар жасайды.
(МТ)
Маталарға қара. Атауы мен қайда
және дәстүрлі емес қарапайым материалдарды қолданып жұмыс жасайтындықтарын біледі.
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Матадан киім-кешек, үй бұйымдар жасап тігетінін біледі. Маталарды арнайы станоктармен тоқиды және олар табиғи талшықтармен немесе жасанды талшықтан тоқылатынын біледі.
Оқушылар мұғаліммен бірге экранда көрсетілген жаттығуларды қайталап, қолға арналған жаттығуларды жасап, сергиді (нейро жаттығулар жасайды).
Оқушылар суреттерге қарап
Ауызша мадақтау: Жарайсың! Керемет!
Тамаша!
Ауызша мадақтау: Жарайсың! Керемет!
Тамаша!
Ауызша мадақтау: Жарайсың!
-
-
қолданылатынын айт.
Тәжірибе жасау
Мұғалім әртүрлі мата қиындыларын оқушыларға береді, оқушылар ұстап көреді, тәжірибе жасайды (умаждау, бүктеу, сипау, қию). Материалдарды пайдалану жолдары туралы білесіңдер.
Інжудің тапсырмасы:
– Балалар, суреттегі жұмыс үлгілеріне қарап, жасалу жолын және қалай құрастырылғанын түсіндіріп көріңдер.
Әділеттің жобасы: (ЖЖ)ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС Мата
қиындыларынан «Ауыл көрінісі» панносын құрастыру
Қажетті құрал-жабдық: екіжақты скотч, қатырмақағаз, матақиындылары.
Жұмыс орныңды дайындап, қауіпсіздік ережелерді есіңе түсір.
-
Мата қиындыларын умаждама.
-
Сызықты матаның теріс жағына түсір.
-
Қию барысында алаңдама, өзгеге кедергі жасама.
-
Жұмыс орныңды таза ұста.
Жұмыстың орындалу реті:
-
Матадан ағашты, шөпті қиып ал.
-
Қағаз бетіне ағаштарды желімде.
-
Күнді жапсыр. Ауыл көрінісі дайын.
айтады (шыт, атлас, көрпе, құрақ).
Мұғалім берген әртүрлі маталарды ұстап, сипаттап айтып береді, тәжірибе жасайды.
Оқушылар оқулықтағы Інжудің тапсырмасын орындайды.
Осы фигуралар арқылы матадан нені белгілеп қиып, түсі мен пішінін келтіруге болатынын айтады.
Суреттегі заттардың атауын және затын, қайда қолданылатынын айтады.
Жұмыс жасамас бүрын қауіпсіздік ережесін естеріне түсіреді. Қағаз, желім, қайшы, заттармен жұмыс жасаудағы қауіпсіздік ережесіне назар аударады.
Оқушылар мұғаліммен бірлесе отырып ауыл көрінісі композиция панносын жасайды.
Керемет! Тамаша!
Дескрипторы:
-
Композиция жасау жолдарын үйренеді.
-
Өлшеп, белгілеп, қиып, формасын және түсін келтіре алады.
-
Өз
жұмысының идеясын көрсетеді.



-
-
ЕБҚ (қолдауды қажет ететін оқушы)
Жұмыстың орындалу реті
-
Гүлді матаны ал.
-
Матадағы гүлді қиып ал.
-
Қиылған дайын гүлді жасыл қатырмақағазға желімде.
ЕБҚ
Гүлді матаны алады. Матадағы гүлді қиып алып, қиылған дайын гүлді жасал қатырмақағазға желімдейді.
Сабақтың соңы 7 минут
Кері байланыс
– Балалар, бүгінгі сарамандық жұмыста біз не жасадық?
«Текемет» әдісі
Оқушылардың жұмыстарын жеке-жеке көріп, тексеріп, нәтижесінде көрмеге ұсынады.
Оқушылар бүгінгі сабақтың барысында жасаған жұмыстары жайлы ой бөліседі.
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.
Панноны қалай жасағаныңды әңгімелеп береді.
Өздерінің жасаған жұмысымен таныстырады, дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады.
Ауызша мадақтау: Жарайсың! Керемет!
Тамаша!
Рефлексия 3 минут


Жұмыс барысында қандай қиындық кездескенін айтады.
Енді не білетіндерін айтады. Үйден сары полиэтилен пакет, қайшы, ПВА желімі, таяқша, көңілді смайлдар, қыстырғыш әкелу керектігін біледі.

-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің туған ауылым. Матамен жұмыс. 3 сынып көркем еңбек сабағы
Менің туған ауылым. Матамен жұмыс. 3 сынып көркем еңбек сабағы
-
Пәні
Еңбекке баулу
Күні
02.10.2024
Бөлім
Менің Отаным – Қазақстан
Педагогтің аты- жөні
Нуркасимова.К.М
Сынып: 3
Қатысқандар саны:28 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
5-сабақ. Менің туған ауылым. Матамен жұмыс
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
3.2.2.1 аралас (қарапайым және күрделенген) тәсілдер арқылы материалдарды өңдеу (өлшеу, белгілеу, қию, формасын және түсін келтіру, жинақтау, модельдеу мен құрастыру)
3.3.1.1 өз жұмысының идеясы мен процесін шығармашылықпен ұсыну;
Сабақтың мақсаты
материалдарды белгілеу мен қиюды, пішіні мен түсін келтіруді, жинақтауды және құрастыруды үйренеді; өз жұмысының идеясын шығармашылықпен ұсынады.
Құндылықтар
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы 10 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушыларға мұғалім жақсы көңіл күй сыйлау үшін жақсы тілектер айтады.
– Балалар, бүгінгі сабаққа сәттілік, көтеріңкі көңіл күй тілей отырып, бүгін жаңа бөлімді бастаймыз.
Оқушылар мұғалімнің тілектерін тыңдап, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.
Сабақтың барысында оқушыларды ауызша бағалау.
Сабақтың
(МТ)
Оқушылар бұл бөлімде дәстүрлі
-
ортасы 25 минут
оқылым
-
Балалар, бұл бөлімде біз дәстүрлі және дәстүрлі емес қарапайым материалдарды қолданып жұмыс жасаймыз.
МТ
Оқулықен жұмыс Аланның түсіндірмесі:
-
Оқулықтағы мәтінді оқиды.
Мата – киім-кешек, үй бұйымдарын тігуге арналған материал. Мата арнайы станокта тоқылады. Табиғи талшықтан немесе жасанды талшықтан тоқылған мата түрлері болады. Мата қиындыларын еңбек сабағында панно жасау үшін пайдалануға болады
Сергіту сәті
Балаларға қолға арналған жаттығуларды жасатады (нейро жаттығулар).

Оқушылар мұғаліммен бірге экранда көрсетілген жаттығуларды қайталап, қимылдар жасайды.
(МТ)
Маталарға қара. Атауы мен қайда
және дәстүрлі емес қарапайым материалдарды қолданып жұмыс жасайтындықтарын біледі.
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Матадан киім-кешек, үй бұйымдар жасап тігетінін біледі. Маталарды арнайы станоктармен тоқиды және олар табиғи талшықтармен немесе жасанды талшықтан тоқылатынын біледі.
Оқушылар мұғаліммен бірге экранда көрсетілген жаттығуларды қайталап, қолға арналған жаттығуларды жасап, сергиді (нейро жаттығулар жасайды).
Оқушылар суреттерге қарап
Ауызша мадақтау: Жарайсың! Керемет!
Тамаша!
Ауызша мадақтау: Жарайсың! Керемет!
Тамаша!
Ауызша мадақтау: Жарайсың!
-
-
қолданылатынын айт.
Тәжірибе жасау
Мұғалім әртүрлі мата қиындыларын оқушыларға береді, оқушылар ұстап көреді, тәжірибе жасайды (умаждау, бүктеу, сипау, қию). Материалдарды пайдалану жолдары туралы білесіңдер.
Інжудің тапсырмасы:
– Балалар, суреттегі жұмыс үлгілеріне қарап, жасалу жолын және қалай құрастырылғанын түсіндіріп көріңдер.
Әділеттің жобасы: (ЖЖ)ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС Мата
қиындыларынан «Ауыл көрінісі» панносын құрастыру
Қажетті құрал-жабдық: екіжақты скотч, қатырмақағаз, матақиындылары.
Жұмыс орныңды дайындап, қауіпсіздік ережелерді есіңе түсір.
-
Мата қиындыларын умаждама.
-
Сызықты матаның теріс жағына түсір.
-
Қию барысында алаңдама, өзгеге кедергі жасама.
-
Жұмыс орныңды таза ұста.
Жұмыстың орындалу реті:
-
Матадан ағашты, шөпті қиып ал.
-
Қағаз бетіне ағаштарды желімде.
-
Күнді жапсыр. Ауыл көрінісі дайын.
айтады (шыт, атлас, көрпе, құрақ).
Мұғалім берген әртүрлі маталарды ұстап, сипаттап айтып береді, тәжірибе жасайды.
Оқушылар оқулықтағы Інжудің тапсырмасын орындайды.
Осы фигуралар арқылы матадан нені белгілеп қиып, түсі мен пішінін келтіруге болатынын айтады.
Суреттегі заттардың атауын және затын, қайда қолданылатынын айтады.
Жұмыс жасамас бүрын қауіпсіздік ережесін естеріне түсіреді. Қағаз, желім, қайшы, заттармен жұмыс жасаудағы қауіпсіздік ережесіне назар аударады.
Оқушылар мұғаліммен бірлесе отырып ауыл көрінісі композиция панносын жасайды.
Керемет! Тамаша!
Дескрипторы:
-
Композиция жасау жолдарын үйренеді.
-
Өлшеп, белгілеп, қиып, формасын және түсін келтіре алады.
-
Өз
жұмысының идеясын көрсетеді.



-
-
ЕБҚ (қолдауды қажет ететін оқушы)
Жұмыстың орындалу реті
-
Гүлді матаны ал.
-
Матадағы гүлді қиып ал.
-
Қиылған дайын гүлді жасыл қатырмақағазға желімде.
ЕБҚ
Гүлді матаны алады. Матадағы гүлді қиып алып, қиылған дайын гүлді жасал қатырмақағазға желімдейді.
Сабақтың соңы 7 минут
Кері байланыс
– Балалар, бүгінгі сарамандық жұмыста біз не жасадық?
«Текемет» әдісі
Оқушылардың жұмыстарын жеке-жеке көріп, тексеріп, нәтижесінде көрмеге ұсынады.
Оқушылар бүгінгі сабақтың барысында жасаған жұмыстары жайлы ой бөліседі.
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.
Панноны қалай жасағаныңды әңгімелеп береді.
Өздерінің жасаған жұмысымен таныстырады, дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады.
Ауызша мадақтау: Жарайсың! Керемет!
Тамаша!
Рефлексия 3 минут


Жұмыс барысында қандай қиындық кездескенін айтады.
Енді не білетіндерін айтады. Үйден сары полиэтилен пакет, қайшы, ПВА желімі, таяқша, көңілді смайлдар, қыстырғыш әкелу керектігін біледі.

-
шағым қалдыра аласыз













