|
Білім беру ұйымының атауы |
Тереңкөл мектеп кмм |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ищанова Л. С |
|||||
|
Күні: |
05 09 2024 |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Менің туыстарым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 отбасылық мұрағат негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасылық мұрағат туралы біледі Отбасы мүшелерін сипаттап үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және Ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту « Сәттілік дөңгелегі» әдісі Дөңгелекті айналдырып, өзіне түскен тапсырманы орындайды Тақырыпты ашу «Отбасы» тақырыбына байланысты қайталауға арналған тапсырма. «пазл» әдісін пайдаланып, отбасы мүшелерін құрастырып шығады. Ашық сұрақтар мен жабық сұрақтар Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Топтық жұмыс. «Сиқырлы сандықша» әдісі 1-топ Сандықшаның ішіне отбасы ағашы, отбасы мүшелерінің суреттері салынған. Ағашқа отбасы мүшелерін орналастырып шығу керек. Отбасы мүшелері: ата, әже, әке, ана, іні, әпке, аға. 2-топ Атауларын жаз . - Әкемнің әкесі ... - Әкемнің анасы ... - Әкем мен анамның қызы ... - Әкем мен анамның ұлы .... - Балалар, енді анаңның анасы саған кім болады? Анаңның әкесі саған кім болады? Ағаңның жанында кім болады? Әпкеңнің жанында кім болады? (Алдында жатқан жеңге, жезде атаулары жазылған қима қағаздарды көтереді). - Ендеше, балалар, олар да отбасы мүшесі, жеңге мен жездені отбасы ағашына орналастырамыз. Өз отбасыңда кімдермен бірге тұрасың? Оларды ата. Ұжымдық жұмыс 2-тапсырма Мәтінмен жұмыс Оқулықта берілген мәтінді оқып беру. Олардың мазмұнын сұрау Сұрақтарға жауап бер Сергіту сәті «Санамақ» ойыны Бірінші саусақ – атам, Екінші саусақ – әжем, Үшінші саусақ – әкем, Төртінші саусақ – анам, Кішкентай саусақ – мен! Жұптық жұмыс 3-тапсырма Көршіңе өз отбасың туралы айтып бер. Сен оларды не үшін жақсы көретініңді түсіндір. Үй тапсырмасы Жоспар бойынша туысыңды сипатта Атын,тегін,жасын жаз Ол саған кім болып келеді? Сыртқы келбеті қандай? ҚЖ: Олар туралы қысқаша сипаттап жаз.
|
Көңіл күйлерін көтереді Отбасы мүшелерін атайды Отбасы мүшелерін ағашқа орналастыра Ды Отбасы мүшелерінің атауларын жазады Жеке жұмыс жасайды Мәтін мазмұнын айтады Санамақ ойнайды Жұптық жұмыс орындайды Туыстарын сипаттайды Боямақты бояйды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: 1-топ Ағашқа отбасы мүшелерін орналастырады-1б Отбасы мүшелерін таниды,біледі-1б
Дескриптор 2-топ Отбасы мүшелерінің атауларын жазады-1б Туыстық атауларды біледі, оларды таниды-1б
Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын түсінеді, айта алады-1б Отбасы мүшелері туралы айтады-1б
Дескриптор: өз отбасы туралы айтып береді -1б Оларды не үшін жақсы көретінін түсіндіреді-1б Дескриптор: Жоспар бойынша туысын сипаттайды-1б Сипаттау жолдарын біледі-1б
«Білім ағашы» әдісі |
суреттер
Суреттер Оқулық
Отбасы туралы суреттер
оқулық
Қол саусақтарының суреттері Оқулық Боямақтар Кері байланыс ағашы |
||
Ресурстар:







жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің туыстарым. Дүниетану пәні
Менің туыстарым. Дүниетану пәні
|
Білім беру ұйымының атауы |
Тереңкөл мектеп кмм |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ищанова Л. С |
|||||
|
Күні: |
05 09 2024 |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Менің туыстарым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 отбасылық мұрағат негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасылық мұрағат туралы біледі Отбасы мүшелерін сипаттап үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және Ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту « Сәттілік дөңгелегі» әдісі Дөңгелекті айналдырып, өзіне түскен тапсырманы орындайды Тақырыпты ашу «Отбасы» тақырыбына байланысты қайталауға арналған тапсырма. «пазл» әдісін пайдаланып, отбасы мүшелерін құрастырып шығады. Ашық сұрақтар мен жабық сұрақтар Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Топтық жұмыс. «Сиқырлы сандықша» әдісі 1-топ Сандықшаның ішіне отбасы ағашы, отбасы мүшелерінің суреттері салынған. Ағашқа отбасы мүшелерін орналастырып шығу керек. Отбасы мүшелері: ата, әже, әке, ана, іні, әпке, аға. 2-топ Атауларын жаз . - Әкемнің әкесі ... - Әкемнің анасы ... - Әкем мен анамның қызы ... - Әкем мен анамның ұлы .... - Балалар, енді анаңның анасы саған кім болады? Анаңның әкесі саған кім болады? Ағаңның жанында кім болады? Әпкеңнің жанында кім болады? (Алдында жатқан жеңге, жезде атаулары жазылған қима қағаздарды көтереді). - Ендеше, балалар, олар да отбасы мүшесі, жеңге мен жездені отбасы ағашына орналастырамыз. Өз отбасыңда кімдермен бірге тұрасың? Оларды ата. Ұжымдық жұмыс 2-тапсырма Мәтінмен жұмыс Оқулықта берілген мәтінді оқып беру. Олардың мазмұнын сұрау Сұрақтарға жауап бер Сергіту сәті «Санамақ» ойыны Бірінші саусақ – атам, Екінші саусақ – әжем, Үшінші саусақ – әкем, Төртінші саусақ – анам, Кішкентай саусақ – мен! Жұптық жұмыс 3-тапсырма Көршіңе өз отбасың туралы айтып бер. Сен оларды не үшін жақсы көретініңді түсіндір. Үй тапсырмасы Жоспар бойынша туысыңды сипатта Атын,тегін,жасын жаз Ол саған кім болып келеді? Сыртқы келбеті қандай? ҚЖ: Олар туралы қысқаша сипаттап жаз.
|
Көңіл күйлерін көтереді Отбасы мүшелерін атайды Отбасы мүшелерін ағашқа орналастыра Ды Отбасы мүшелерінің атауларын жазады Жеке жұмыс жасайды Мәтін мазмұнын айтады Санамақ ойнайды Жұптық жұмыс орындайды Туыстарын сипаттайды Боямақты бояйды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: 1-топ Ағашқа отбасы мүшелерін орналастырады-1б Отбасы мүшелерін таниды,біледі-1б
Дескриптор 2-топ Отбасы мүшелерінің атауларын жазады-1б Туыстық атауларды біледі, оларды таниды-1б
Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын түсінеді, айта алады-1б Отбасы мүшелері туралы айтады-1б
Дескриптор: өз отбасы туралы айтып береді -1б Оларды не үшін жақсы көретінін түсіндіреді-1б Дескриптор: Жоспар бойынша туысын сипаттайды-1б Сипаттау жолдарын біледі-1б
«Білім ағашы» әдісі |
суреттер
Суреттер Оқулық
Отбасы туралы суреттер
оқулық
Қол саусақтарының суреттері Оқулық Боямақтар Кері байланыс ағашы |
||
Ресурстар:







шағым қалдыра аласыз




















