|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары ……………………………………. |
|||||
|
8-бөлім: Демалыс мәдениеті. Мерекелер |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||
|
Мектебі: |
|
||||
|
Сынып: 3 «….» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: – |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Мереке құтты болсын! |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сюжет желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру; 3.5.1.1 - мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздердің мағынасын ажырату, ауызша/жазбаша сөйлеу тілінде қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
ЕБҚ бар оқушыға |
|
||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
- түсіну, қолдану; - ЕБҚ: білу, түсіну. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кез./уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. «Досыңның ең жақсы қасиетін ата», оқушылар қасында тұрған оқушының бір жақсы қасиетін айтады. Психологиялық ахуал Дайынсың ба сабаққа? Қарап алшы жан-жаққа Бәрі бар ма орнында? Қалам, дәптер, кітап та. Өткен материалды пысықтау «LearnindApps.org» бағдарламасында үй тапсырмасын тексеру. 6-тапсырма 101-бет (жазбаша). Қызығушылығын ояту «Болжау» әдісі (жеке) - Қандай мереке туралы айтылған? - Мерекеде адамдар не істейді? Сабақтың тақырыбын болжайды. Сабақтың мақсаттарымен танысу. |
Оқушылар бір-бірінің жақсы қасиетін айтады. - Алан ол - ақылды. Қажетті сөздер: ақылды, мейірімді, күшті, әдемі. Мұғаліммен бірге берілген бір шумақ тақпақты қайталайды. Сабаққа дайындығын көрсетеді. «LearnindApps.org» бағдарлама-сында өткен сабақтағы материалдарды қайталайды, пысықтайды. Бейнероликті көру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Бейнероликті тақырыппен байланыстырады. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау сөздер. Жарайсыңдар!, Керемет!, Сәттілік! Мадақтау сөздер. Жарайсыңдар!, Керемет!, Тамаша! Жауап берген оқушыларға жұлдызшылар беріледі. |
Қазақ тілі оқулығы, 3-сынып Қалам, дәптер, кітап. https://learningapps.org/watch?v=p7yqrgj5c25 |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
СӨЗДІКПЕН ЖҰМЫС Берілген киіз үйдің ішінен артына ұялы телефонның жарығын жағу арқылы бүгінгі сабақтағы жаңа сөздерді тауып, дауыстап оқиды. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байыту. Берілген жаңа сөздерді дауыстап оқиды, сөздерді буынға дұрыс бөледі.
Жаңа сөздермен жұмыс. 1-тапсырма. «LearnindApps.org» бағдарламасындағы сканвордтан бүгінгі сабақтағы жаңа сөздерді табыңыздар. ОҚЫЛЫМ. Қазақстанда мереке көп. Біз мерекеде бір-бірімізге сыйлық береміз. Құттықтау хат жазамыз. Жақсы тілек айтамыз. «Мереке құтты болсын!» — деп құттықтаймыз. Мерекелік дастарқан жасаймыз. Ет асамыз. Бауырсақ пісіреміз. Ең үлкен мереке — Наурыз. Наурызда наурызкөже пісіреді. АЙТЫЛЫМ. 2-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді. 1. Мерекеде бір-бірімізге не береміз? 2. Бір-бірімізді қалай құттықтаймыз? 3. Дастарқанға не қоямыз? 4. Наурызда не пісіреді? Сергіту сәті. «Атомдар және молекулалар» ойыны. 4-тапсырма. Суреттердің атауларын жаз. Наурыз көже туралы мəтін құрастыр.
5-тапсырма. Қимылды білдіретін сөздерді тап. Наурыз мерекесі келді. Наурызда ағаш отырғызады, гүл егеді. Адамдар жақсы тілек айтады және наурыз көже пісіреді. Наурызда ән айтады, би билейді. Думанда ақындар айтысады, спортшылар жарысады. Балалар алтыбақан тебеді, ұлттық ойындар ойнайды. Қимылды білдіретін сөздер_________ |
Сөздікпен жұмыс жасайды. Оқушылар мұғалім берген сөздермен жұмыс жасайды. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байытады. Жаңа сөздер: құттықта құттықтау хат, бір-бірімізге ас
Жаңа сабақта өткен сөздерді сканвордтан жылдам және мұқият табады. Мереке туралы әңгімені оқиды. Мәтінді оқиды, жұбымен аударады. Жұпта талқылайды, сұрақтарға жауап береді. Мұғалімнің бағыттауымен «Атомдар мен молекулалар» ойынын ойнайды. Суреттердің атауын жазады. Наурыз көже туралы мәтін құрастырады. Оқуда тілдік нормаларды сақтап оқиды. Қатесіз, сауатты орындайды. Мәтінді тыңдайды, оқиды, мазмұнын айтады. Мәтіннен қимылды білдіретін сөздерді табады. |
Дескриптор: - карточканың артына ұялы тел. жарығын жағу арқылы сабақтағы жаңа сөздерді табады 1 балл; - дауыстап оқиды. Дескриптор: - жаңа сөздерді буынды дұрыс бөледі. Дескриптор: - сканвордтан жаңа сөздерді табады 1 балл; - жаңа сөздерді қайталайды. Дескриптор: - мұқият тыңдайды; - бүгінгі сабақтағы жаңа сөздердің астын сызады 1 балл. Дескриптор: - мәтінмен жұмыс жасайды; - сұрақтарға жауап береді 1 балл. Дескриптор:
1 балл.
Дескриптор:
2 балл. |
Презентация
https://learningapps.org/watch?v=pg6qsdc4525
Оқулық Ән, сандар. Оқулық |
|
|
Соңы 10 минут |
Сабақты бекіту Топтық тапсырма. «Мозайка» әдісі берілген сөз тіркестерінен сөйлемдерді құрастырыңдар. Кері байланыс Жетістік баспалдағы
Үй тапсырмасы: ..................................... |
Сөздер мен сөз тіркестерін байланыстырып сөйлемді құрастырады. Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
Дескриптор: - сөз бен сөз тіркестерін байланыстырады 2 балл; - сөйлем құрастырады; -дауыстап оқиды.
|
А4 парақ және қима қағаздар.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мереке құтты болсын 3 сынып
Мереке құтты болсын 3 сынып
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары ……………………………………. |
|||||
|
8-бөлім: Демалыс мәдениеті. Мерекелер |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||
|
Мектебі: |
|
||||
|
Сынып: 3 «….» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: – |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Мереке құтты болсын! |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сюжет желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру; 3.5.1.1 - мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздердің мағынасын ажырату, ауызша/жазбаша сөйлеу тілінде қолдану. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
ЕБҚ бар оқушыға |
|
||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
- түсіну, қолдану; - ЕБҚ: білу, түсіну. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кез./уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. «Досыңның ең жақсы қасиетін ата», оқушылар қасында тұрған оқушының бір жақсы қасиетін айтады. Психологиялық ахуал Дайынсың ба сабаққа? Қарап алшы жан-жаққа Бәрі бар ма орнында? Қалам, дәптер, кітап та. Өткен материалды пысықтау «LearnindApps.org» бағдарламасында үй тапсырмасын тексеру. 6-тапсырма 101-бет (жазбаша). Қызығушылығын ояту «Болжау» әдісі (жеке) - Қандай мереке туралы айтылған? - Мерекеде адамдар не істейді? Сабақтың тақырыбын болжайды. Сабақтың мақсаттарымен танысу. |
Оқушылар бір-бірінің жақсы қасиетін айтады. - Алан ол - ақылды. Қажетті сөздер: ақылды, мейірімді, күшті, әдемі. Мұғаліммен бірге берілген бір шумақ тақпақты қайталайды. Сабаққа дайындығын көрсетеді. «LearnindApps.org» бағдарлама-сында өткен сабақтағы материалдарды қайталайды, пысықтайды. Бейнероликті көру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Бейнероликті тақырыппен байланыстырады. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау сөздер. Жарайсыңдар!, Керемет!, Сәттілік! Мадақтау сөздер. Жарайсыңдар!, Керемет!, Тамаша! Жауап берген оқушыларға жұлдызшылар беріледі. |
Қазақ тілі оқулығы, 3-сынып Қалам, дәптер, кітап. https://learningapps.org/watch?v=p7yqrgj5c25 |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
СӨЗДІКПЕН ЖҰМЫС Берілген киіз үйдің ішінен артына ұялы телефонның жарығын жағу арқылы бүгінгі сабақтағы жаңа сөздерді тауып, дауыстап оқиды. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байыту. Берілген жаңа сөздерді дауыстап оқиды, сөздерді буынға дұрыс бөледі.
Жаңа сөздермен жұмыс. 1-тапсырма. «LearnindApps.org» бағдарламасындағы сканвордтан бүгінгі сабақтағы жаңа сөздерді табыңыздар. ОҚЫЛЫМ. Қазақстанда мереке көп. Біз мерекеде бір-бірімізге сыйлық береміз. Құттықтау хат жазамыз. Жақсы тілек айтамыз. «Мереке құтты болсын!» — деп құттықтаймыз. Мерекелік дастарқан жасаймыз. Ет асамыз. Бауырсақ пісіреміз. Ең үлкен мереке — Наурыз. Наурызда наурызкөже пісіреді. АЙТЫЛЫМ. 2-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді. 1. Мерекеде бір-бірімізге не береміз? 2. Бір-бірімізді қалай құттықтаймыз? 3. Дастарқанға не қоямыз? 4. Наурызда не пісіреді? Сергіту сәті. «Атомдар және молекулалар» ойыны. 4-тапсырма. Суреттердің атауларын жаз. Наурыз көже туралы мəтін құрастыр.
5-тапсырма. Қимылды білдіретін сөздерді тап. Наурыз мерекесі келді. Наурызда ағаш отырғызады, гүл егеді. Адамдар жақсы тілек айтады және наурыз көже пісіреді. Наурызда ән айтады, би билейді. Думанда ақындар айтысады, спортшылар жарысады. Балалар алтыбақан тебеді, ұлттық ойындар ойнайды. Қимылды білдіретін сөздер_________ |
Сөздікпен жұмыс жасайды. Оқушылар мұғалім берген сөздермен жұмыс жасайды. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байытады. Жаңа сөздер: құттықта құттықтау хат, бір-бірімізге ас
Жаңа сабақта өткен сөздерді сканвордтан жылдам және мұқият табады. Мереке туралы әңгімені оқиды. Мәтінді оқиды, жұбымен аударады. Жұпта талқылайды, сұрақтарға жауап береді. Мұғалімнің бағыттауымен «Атомдар мен молекулалар» ойынын ойнайды. Суреттердің атауын жазады. Наурыз көже туралы мәтін құрастырады. Оқуда тілдік нормаларды сақтап оқиды. Қатесіз, сауатты орындайды. Мәтінді тыңдайды, оқиды, мазмұнын айтады. Мәтіннен қимылды білдіретін сөздерді табады. |
Дескриптор: - карточканың артына ұялы тел. жарығын жағу арқылы сабақтағы жаңа сөздерді табады 1 балл; - дауыстап оқиды. Дескриптор: - жаңа сөздерді буынды дұрыс бөледі. Дескриптор: - сканвордтан жаңа сөздерді табады 1 балл; - жаңа сөздерді қайталайды. Дескриптор: - мұқият тыңдайды; - бүгінгі сабақтағы жаңа сөздердің астын сызады 1 балл. Дескриптор: - мәтінмен жұмыс жасайды; - сұрақтарға жауап береді 1 балл. Дескриптор:
1 балл.
Дескриптор:
2 балл. |
Презентация
https://learningapps.org/watch?v=pg6qsdc4525
Оқулық Ән, сандар. Оқулық |
|
|
Соңы 10 минут |
Сабақты бекіту Топтық тапсырма. «Мозайка» әдісі берілген сөз тіркестерінен сөйлемдерді құрастырыңдар. Кері байланыс Жетістік баспалдағы
Үй тапсырмасы: ..................................... |
Сөздер мен сөз тіркестерін байланыстырып сөйлемді құрастырады. Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
Дескриптор: - сөз бен сөз тіркестерін байланыстырады 2 балл; - сөйлем құрастырады; -дауыстап оқиды.
|
А4 парақ және қима қағаздар.
|
|
шағым қалдыра аласыз



















