|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мерекелі мамыр. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
3.1.2.2 балаларға арналған шулы музыкалық аспаптарда және қазақтың ұрмалы халық аспаптарында легато, нон легато, глиссандо тәрізді музыкалық штрихтарды орындау машығын көрсету |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушыларды жылы қабылдап, бүгінгі сабақтың тақырыбын таныстыру. Музыкалық аспаптардың түрлерін көрсету арқылы қызығушылық ояту. |
Сабаққа белсенді қатысу, мұғалімді
тыңдау, музыкалық аспаптарға назар аудару. |
Оқушылардың сабаққа дайындықтарын бағалау. |
Музыкалық аспаптардың суреттері немесе нақты инструменттер. |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
Музыкалық
штрихтарды түсіндіру: легато, нон легато және глиссандо. Қазақ
халқының ұлттық аспаптарымен таныстыру. Балаларға арналған шулы
музыкалық аспаптарды үйрету және олардың штрихтарын көрсету. |
Мұғаліммен бірге музыкалық штрихтарды
орындау машығы. Нұсқауларды тыңдау және қайталау арқылы аспаптармен
шығармашылық жұмыстар жасау. |
Практикалық
тапсырмаларды орындау деңгейі арқылы оқушылардың жетістіктерін
бағалау. |
Қазақ
ұлттық аспаптары: домбыра, қылқобыз, және балаларға арналған
музыкалық аспаптар. |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Сабақты қорытындылау, негізгі түсініктерді қайталау. Оқушыларға өз пікірлерін білдіруге мүмкіндік беру. |
Сабақта ұнаған әдістер мен қиындықтар
туралы пікірлерін айту. |
Рефлексиялық әдістер арқылы оқушының түсіну деңгейін бағалау. |
Оқушылардың пікірлерді жинау парағы немесе ауызша қорытындылар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мерекелі мамыр.
Мерекелі мамыр.
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мерекелі мамыр. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
3.1.2.2 балаларға арналған шулы музыкалық аспаптарда және қазақтың ұрмалы халық аспаптарында легато, нон легато, глиссандо тәрізді музыкалық штрихтарды орындау машығын көрсету |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушыларды жылы қабылдап, бүгінгі сабақтың тақырыбын таныстыру. Музыкалық аспаптардың түрлерін көрсету арқылы қызығушылық ояту. |
Сабаққа белсенді қатысу, мұғалімді
тыңдау, музыкалық аспаптарға назар аудару. |
Оқушылардың сабаққа дайындықтарын бағалау. |
Музыкалық аспаптардың суреттері немесе нақты инструменттер. |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
Музыкалық
штрихтарды түсіндіру: легато, нон легато және глиссандо. Қазақ
халқының ұлттық аспаптарымен таныстыру. Балаларға арналған шулы
музыкалық аспаптарды үйрету және олардың штрихтарын көрсету. |
Мұғаліммен бірге музыкалық штрихтарды
орындау машығы. Нұсқауларды тыңдау және қайталау арқылы аспаптармен
шығармашылық жұмыстар жасау. |
Практикалық
тапсырмаларды орындау деңгейі арқылы оқушылардың жетістіктерін
бағалау. |
Қазақ
ұлттық аспаптары: домбыра, қылқобыз, және балаларға арналған
музыкалық аспаптар. |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Сабақты қорытындылау, негізгі түсініктерді қайталау. Оқушыларға өз пікірлерін білдіруге мүмкіндік беру. |
Сабақта ұнаған әдістер мен қиындықтар
туралы пікірлерін айту. |
Рефлексиялық әдістер арқылы оқушының түсіну деңгейін бағалау. |
Оқушылардың пікірлерді жинау парағы немесе ауызша қорытындылар. |
шағым қалдыра аласыз

















