|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Музыка |
|
||||
|
Бөлім: |
Демалыс мәдениеті.Мерекелер |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
3 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 31 сабақ Мерекелік қуаныш |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1- тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әуеннің сипатын , мазмұнын, жанрын көркемдеуші құралдарын анықтау |
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» Апта дәйексөзі: Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады. Оқу құралдарын түгелдейді. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут 3минут |
1-тапсырма. Әңгімелеу.
Суретте қандай мереке көрсетілген? Отбасылық,мемлекеттік қандай мерекелерді білесің? «Мереке» ұғымы барлық халықта бар. Мереке дегеніміз – мемлекеттік деңгейде ресми түрде, бекітілген салтанатты мейрам.Мерекелер ұлттық, мемелекеттік, кәсіби (мұғалім, әскери, медицина...) және өзге де мерекелер (отбасылық: туған күн, тілашар) болып бөлінеді. Мемлекеттік мереке күндері халқымыз арнайы ұйымдастырылған концерт, түрлі сахналық қойылымдарды қызықтап,демалысын мәдениетті өткізеді. 2-тапсырма.Зерттеу Мемлекеттік деңгейде тойланатын мерекелердің бірі – 1 мамыр. Қазақстан халқының Бірлігі күні. 1мамыр мерекесінде Қазақстандағы түрлі ұлт өкілдері бейбітшілік пен ынтымақта өмір сүріп жатқандығын тойлайды. Мерекеде әр ұлт ән шырқап, би билеп, өздерінің дәстүрлері мен салттарын,өнерлерін көрсетеді. 3-тапсырма. Орындау Мерекедегі тұсаукесер 1 мамыр мерекесі күні Асқардың үйінде інісінің тұсаукесер тойы өтті. Тойға Асқардың жақын туыстары мен көршілері келді. Көршілердің ішінде түрлі ұлт өкілдері де бар. Тойда тұсаукесер жыры айтылып, орыс, татар, өзбек әндері шырқалды. Орыстың халық әні : Калинка-малинка Өзбектің халық әні: Бойчечак Татардың халық әні: Эй,алмагачлары – Сайрый сандугачлары 4- тапсырма. Таныстыру Сахналық қойылымды таныстыр. 5-тапсырма. Бағалау. Сахналық қойылымға қатысқан әр топ бірін-бірі бағалайды.
|
Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Мерекелер ұлттық мемлекеттік кәсіби мерекелерге бөлінеді. 1-мамыр Бірлік күні деп аталады. Мерекеде көптеген іс-шаралар өтіледі. Әрбір мемлекетте мерекелік күндер аталып өтіледі. Бір - бірін бағалайды. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Мерекелік күндерді атайды.Мемлекеттік мерекелерде концерттік қойылымдар болады. Жарайсыңдар!
Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі
сабақтың
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“Мерекелік қуаныш” ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Музыка |
|
||||
|
Бөлім: |
Демалыс мәдениеті.Мерекелер |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
3 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 31 сабақ Мерекелік қуаныш |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1- тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әуеннің сипатын , мазмұнын, жанрын көркемдеуші құралдарын анықтау |
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» Апта дәйексөзі: Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады. Оқу құралдарын түгелдейді. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут 3минут |
1-тапсырма. Әңгімелеу.
Суретте қандай мереке көрсетілген? Отбасылық,мемлекеттік қандай мерекелерді білесің? «Мереке» ұғымы барлық халықта бар. Мереке дегеніміз – мемлекеттік деңгейде ресми түрде, бекітілген салтанатты мейрам.Мерекелер ұлттық, мемелекеттік, кәсіби (мұғалім, әскери, медицина...) және өзге де мерекелер (отбасылық: туған күн, тілашар) болып бөлінеді. Мемлекеттік мереке күндері халқымыз арнайы ұйымдастырылған концерт, түрлі сахналық қойылымдарды қызықтап,демалысын мәдениетті өткізеді. 2-тапсырма.Зерттеу Мемлекеттік деңгейде тойланатын мерекелердің бірі – 1 мамыр. Қазақстан халқының Бірлігі күні. 1мамыр мерекесінде Қазақстандағы түрлі ұлт өкілдері бейбітшілік пен ынтымақта өмір сүріп жатқандығын тойлайды. Мерекеде әр ұлт ән шырқап, би билеп, өздерінің дәстүрлері мен салттарын,өнерлерін көрсетеді. 3-тапсырма. Орындау Мерекедегі тұсаукесер 1 мамыр мерекесі күні Асқардың үйінде інісінің тұсаукесер тойы өтті. Тойға Асқардың жақын туыстары мен көршілері келді. Көршілердің ішінде түрлі ұлт өкілдері де бар. Тойда тұсаукесер жыры айтылып, орыс, татар, өзбек әндері шырқалды. Орыстың халық әні : Калинка-малинка Өзбектің халық әні: Бойчечак Татардың халық әні: Эй,алмагачлары – Сайрый сандугачлары 4- тапсырма. Таныстыру Сахналық қойылымды таныстыр. 5-тапсырма. Бағалау. Сахналық қойылымға қатысқан әр топ бірін-бірі бағалайды.
|
Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Мерекелер ұлттық мемлекеттік кәсіби мерекелерге бөлінеді. 1-мамыр Бірлік күні деп аталады. Мерекеде көптеген іс-шаралар өтіледі. Әрбір мемлекетте мерекелік күндер аталып өтіледі. Бір - бірін бағалайды. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Мерекелік күндерді атайды.Мемлекеттік мерекелерде концерттік қойылымдар болады. Жарайсыңдар!
Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі
сабақтың
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз






