Бекітілді:
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Н.А |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01-03.12.2025 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «ә,б,г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еритін және ерімейтін заттар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.2.5-заттарды ерігіштігі бойынша,металдар және бейметалдарға жіктеу; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ерігіштік және металдар мен бейметалдарға жіктейді; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Оқу тапсырмасын орындауда табандылық, еңбекқорлықтың болуы; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару І.Үй жұмысы «Educaplay» бағдарламасы арқылы қоспа заттарға байланысты тест тапсырмаларын орындау;
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Сұрақтарға белсенді жауап береді; |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: 1.Өткен тақырып бойынша еске түсіру сұрақтарына жауап береді; |
ДК экраны https://www.educaplay.com/learning-resources/21158554-learning_resource.html |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4 мин 3 мин |
Жаңа сабақ: Еритін және ерімейтін заттар Жаңа тақырып ДК экран арқылы презентациямен түсіндіріледі;
Мағынаны тану Бейнеролик: Металлдар және металл еместер
Терминдер
1-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Заттарды металдарға және бейметалдарға жіктейді;
(ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
Жай заттар металдар мен бейметалдарға бөлінеді. Металдар – электр тогы мен жылуды жақсы өткізетін, пластикалық қасиеті жоғары, жылтыр заттар. Мұндай қасиеттердің болуы металдардың ішкі құрылысымен байланысты. Металдардың қаттылығы, температураға төзімділігі күнделікті тәжірибеде шешуші рөл атқарады. Металдар электр сымдарын, тұрмысқа қажет бұйымдар жасауда, т.б. кеңінен қолданылады. Бейметалдар жылу мен токты өткізбейді, суда нашар ериді. Олар сұйық, газ күйінде кездеседі.
Мәтіндегі ақпараттар негізінде заттарды металдар мен бейметалдарға жіктеңіз.
Металдар________________________________ Металл еместер___________________________
3-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Металдар мен металл еместерді сәйкестендіру;
4-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
«Learning Apps» платформасы арқылы жаңа тақырып пысықталады;
|
Сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды
Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды.
Оқушылар тақырыптағы негізгі терминдерге тоқталады
Металдарға және металл еместерге жіктейді;
Берілген мәтінді оқып,мәтінмен жұмыс жасайды;
Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды;
Пысықтау сұрақтарына жауап береді; |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Металдарды көрсетеді; 2.Металл еместерді біледі;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Металдар мен бейметалдарды жіктейді;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Металдар мен металл еместерді сәйкестендіреді;
Дескриптор: Жалпы 1 – балл: 1.Металл мен бейметалды ажыратады:
|
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қалам
Жұмыс дәптері
https://learningapps.org/watch?v=pbk5p5szk25
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы Атамұра баспасы 2017 жыл:§21 Алматы кітап баспасы 2019 жыл §25 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
Қалам |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Металдар және бейметалдар
Металдар және бейметалдар
Бекітілді:
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Н.А |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01-03.12.2025 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «ә,б,г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еритін және ерімейтін заттар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.2.5-заттарды ерігіштігі бойынша,металдар және бейметалдарға жіктеу; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ерігіштік және металдар мен бейметалдарға жіктейді; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Оқу тапсырмасын орындауда табандылық, еңбекқорлықтың болуы; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару І.Үй жұмысы «Educaplay» бағдарламасы арқылы қоспа заттарға байланысты тест тапсырмаларын орындау;
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Сұрақтарға белсенді жауап береді; |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: 1.Өткен тақырып бойынша еске түсіру сұрақтарына жауап береді; |
ДК экраны https://www.educaplay.com/learning-resources/21158554-learning_resource.html |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4 мин 3 мин |
Жаңа сабақ: Еритін және ерімейтін заттар Жаңа тақырып ДК экран арқылы презентациямен түсіндіріледі;
Мағынаны тану Бейнеролик: Металлдар және металл еместер
Терминдер
1-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Заттарды металдарға және бейметалдарға жіктейді;
(ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
Жай заттар металдар мен бейметалдарға бөлінеді. Металдар – электр тогы мен жылуды жақсы өткізетін, пластикалық қасиеті жоғары, жылтыр заттар. Мұндай қасиеттердің болуы металдардың ішкі құрылысымен байланысты. Металдардың қаттылығы, температураға төзімділігі күнделікті тәжірибеде шешуші рөл атқарады. Металдар электр сымдарын, тұрмысқа қажет бұйымдар жасауда, т.б. кеңінен қолданылады. Бейметалдар жылу мен токты өткізбейді, суда нашар ериді. Олар сұйық, газ күйінде кездеседі.
Мәтіндегі ақпараттар негізінде заттарды металдар мен бейметалдарға жіктеңіз.
Металдар________________________________ Металл еместер___________________________
3-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Металдар мен металл еместерді сәйкестендіру;
4-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
«Learning Apps» платформасы арқылы жаңа тақырып пысықталады;
|
Сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды
Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды.
Оқушылар тақырыптағы негізгі терминдерге тоқталады
Металдарға және металл еместерге жіктейді;
Берілген мәтінді оқып,мәтінмен жұмыс жасайды;
Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды;
Пысықтау сұрақтарына жауап береді; |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Металдарды көрсетеді; 2.Металл еместерді біледі;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Металдар мен бейметалдарды жіктейді;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Металдар мен металл еместерді сәйкестендіреді;
Дескриптор: Жалпы 1 – балл: 1.Металл мен бейметалды ажыратады:
|
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қалам
Жұмыс дәптері
https://learningapps.org/watch?v=pbk5p5szk25
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы Атамұра баспасы 2017 жыл:§21 Алматы кітап баспасы 2019 жыл §25 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
Қалам |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















