Метепке барар жол

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Метепке барар жол

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ: Мектепке барар жол


Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары:

1.3.1.1 Таныс сөздерді тұтас оқу

1.3.3.1 Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату.

1.2.6.1 Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру

1.3.5.1 Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы шағын мəтіндерден тауып алу

1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мəтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай? қанша?) сұрақ қоя білу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату.

Таныс сөздерді тұтас оқу.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы шағын мəтіндерден тауып алады


Кейбір оқушылар орындай алады:

Мұғалімнің көмегімен мəтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай? қанша?) сұрақ қоя біледі


Оқушылар орындай алады:

Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Аялдама, даңғыл, көше, жол, мектеп, көлік

Остановка, проспект, улица, дорога, школа, транспорт

Stop, avenue, street, road, school, transport

Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Кең көше, қисық жол, кіші аялдама, көп көлік, үлкен мектеп

Талқылауға арналған сұрақтар:

Мектепке барар жолда бағдаршамның көмегі керек пе?

Біздің мектеп қандай?

Қайда орналасқан?

Мектепке қалай жетеміз?

Көшелер қандай?

Сен мектепке қандай жолмен барасың?

Не себепті олай ойлайсың? Дәлелде

Көшелер кең. Мен мектепке тіке жолмен барамын. Себебі онда көліктер жоқ

Ишара:

Көмек көрсету. Бәрекелді. Өте жақсы оқушысыңдар. Дұрыс. Жарайсың. Жақсы. Әлі де ойлан!

Алдыңғы оқу:

Өткен сабақ бойынша қандай жаңа сөздер білесіңдер?

Ел, мемлекет, ту.

Жоспар

Жоспарланған уақыт:

45 мин.

Жоспарланған жаттығу түрлері:


Ресурстар:


Ұйымдастыру кезеңі





















Үй тапсырмасын тексеру

Психологиялық ахуал туғызу

Шаттық шеңбері

Қол алысып, кәне біз,

Достасайық бәріміз

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызамын:

(Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер»


/психологиялық ахуал кезінде мына мақсатқа жеттім, себебі оқушылар таныс сөздерді айта алды/

Таныс сөздерді тұтас оқу


Мемлекет - государство

Ел - народ

Көп ұлтты - многоноцианальный

Тәуелсіз - независимый

Ту - флаг

Елтаңба - герб

Әнұран - гимн

Тұрамын - живу

Ол сөздерді өрмекші тәсілі арқылы тексеремін, тексеру шарты қолыма жіпті аламын сол жіптін шетін өзім ұстаймын бір оқушыға сол жіпті лақтыра отырып, өткен сабақ бойынша бір сөз айтамын, ол оқушы берілген сөзді аудара отырып, келесі оқушыға лактырады, осы әдісі арқылы өткен сабақты ойын түрінде қорытамын.


1.2.6.1 Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру

/Хеттидің ұсынған қарапайым әдісі арқылы оқушылар қарапайым пікірлерін білдіре алды


Балалар бір біріне қолдарын беріп шаттық шеңберді айтады.
























Ортасы:











































Айтылым дағдысы


































Жазылым дағдысы.






















Сергіту сәті:


Ж аңа сабақ.















  • Балалар, мына суретте не бейнеленген?

  • Оқушылар, оқу құралдары.

  • Осы заттарды қайда қолданамыз?

  • Мектепте

Ал енді мектепке барар жолда біз жол ережесін біліп жүруіміз керек.


«Правило безопастности на дорогах»

Мектепке бару қауіпсіздігі жайында бейнеролик интерактивті тақтадан көрсетемін. Өзім оқимын.

-Балалар, бейнеролик не жайында?

-Мектепке барар жолда қандай ережелерді есте сақтауымыз керек?

1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мəтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай? қанша?) сұрақ қоя білу

/осы мақсатқа жетеді, себебі мұғалімнің көмегімен суретті сөйлетеді, қарапайым сұрақтарға жауап береді/


«Ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш – ермегіміз жалықпас»


Бiрiн-бiрi қоштаған,

Бiр үйден көрдiм,

Қырық екi дос-жаран. (42 әрiп)






Қабат-қабат қаттама,

Ақылың болса, аттама.

(Кітап)




1.3.3.1 Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату.

/оқушылар өлең бе, жұмбақ па ажыратады./



Сөздікпен жұмыс:

Аялдама - остановка

Көше - улица

Жол – дорога

Алыс – далеко

Жақын - близко

а/ Сөздерден сөз тіркесін құрай алады, сөйлейді.

ә/Мектепке барар жолы, мектептің қажеттілігі туралы өз ойларымен бөліседі.

Жаңа сөздерді сурет арқылы үйретемін.

1.2.6.1 Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін білдіреді

/оқу және сурет арқылы пікір талас өткізу/

Мәтін

Мектепке 1 қыркүйекте барамын. Мектепке бару үшін дайындаламыз. Оқу құралдарын сатып аламыз. Жол ережесін білуіміз керек.

/балалар мәтіннен қайталанып тұрған сөздерді көшіріп жазады./


«Сұрақ - жауап» ойыны (доп лақтыру арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді)

Мектеп сенің үйіңнен алыс па?

Сен мектепке немен барасың?

Мектепке сен кіммен барасың?

1.3.5.1 Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы шағын мəтіндерден тауып алу


Сөйлемдерді қазақ тіліне аудартамын, оқытатамын, дәптерге жазғызамын. Шетелдің ғалымы Байгейттің: «жаттығуды қайталаудың сапаға әсер етеді» - деген тұжырымдамасы бойынша мәтінді қайтадан қайталатамын .


Өтер кезде жолда

Абайсыз болма!

Әуелі қара солға,

Содан соң қара оңға!

Қорытынды: сөзжұмбақ


Презентация арқылы суреттер көрсетемін.




















Интернет жүйесінен алынған бейнеролик

















Жұмбақтар жинағы









Оқулық,

дәптер, қаламсап.






Оқулық


















Оқулық, дәптер, қаламсап.


















Соңы: 5 мин

Оқушылар сабақ барысында бір-бірін «Бес бармақ» тәсілі арқылы бағалайды.

Осыған қарап мен өзімнің қорытынды бағаны қоямын.

Үй жұмысы: жаңа сөздерді жаттау
















Саралау–оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау–оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс–

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс
(тəрбие
элементі).

Қажетті ақпаратты иллюстрациялы мәтіндер дайындау арқылы оқушылардың қазақ тіліне тән дыбыстарды нақты айта білуге көмек беремін.

«Бес бармақ» тәсілі арқылы бағаладым.

Орыс тілі.

АКТ-мен байланыс.

тəрбие элементі).

Математика

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?


Бүгін оқушылар не үйренді?


Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?)




Уақытты қалай пайдаландым?


Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?


Сабақ барысында қойылған мақсат пен міндеттері орындалды. Мақсатқка алған жоспар өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасы тыңдалым арқылы жетті.

Бүгінгі сабақта оқушылар мектепке барар жолда қауіпсіздік ережелерін сақтау керек екенін үйренді. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап берді.
Сабақ жоғарғы деңгейде өтті. Барлық оқушылар сабаққа белсене қатысты. Пәнге деген қызығушылығы артты. Тапсырмалар тақырыпқа байланысты сәйкес болды, себебі бала көзбен көргенді тез қабылдап, еске тез сақтады.


Уақыт тиімді пайдаландым.


Жоспарыма тіл дамыту жұмысы, жаңа сөздерді сурет арқылы таныстыру тәсілін енгіздім.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.жаңа сөздерді өткізу ұнады/себебі ерекше сурет арқылы өтті/

2.бейнеролик / өйткені оқушылардың қызығушылығын артты/


Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

/жазуға көп көңіл бөлер едім, себебі оқушылардың жазылым дағдысы төменгі деңгейде , себебі олар әріптерді дұрыс білмейді .

1:Оқытудың жаңаша әдістерін қолдану.Хеттидің қарапайымдылық әдісін еңгіздім.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
16.11.2018
496
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі