|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Дүние жүзі тарихы |
||||
|
Бөлім: |
Әлемнің қазіргі саяси жүйесі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Ганди және оның бейбіт жолмен қарсыласу идеясы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.2.1 Үндістанның
қоғамдық-саяси даму идеологиясы ретінде "гандизм" ұғымын
түсіндіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үндістанның қоғамдық-саяси дамуын "гандизм" идеологиясы арқылы түсініп, бейбіт жолмен тәуелсіздікке жету идеялары мен тарихи тұлғалардың рөлін бағалау. |
||||
|
Құндылық |
Әділдік, мейірімділік және жауапкершілік таныту арқылы басқаларға көмектесуге дайын болу |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасы сұралады. |
Оқушылар бір-бірімен амандасып, сәлемдеседі. Оқушылар мұғалім ұсынған әдіс-тәсілдермен үй тапсырмасын пысықтайды. Сұраққа жауап береді |
Мадақтау |
үлестірмелер |
|
|
Жаңа білім |
Жаңа сабақтың тақырыбы,мақсаттары түсіндіріледі Бейнебаян қойылады
Жеке жұмыс QR-код арқылы мәтінді ашып, жауап беріңіздер Мәтінде кім туралы айтылған? Ахимса принципі мағынасы қандай? Кейіпкер қайда білім алған? Мамандығы қандай ? Жұптық жұмыс Хронологиялық кесте
Топтық жұмыс Тарсия әдісі
|
Бейнебаян тамашалайды Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің берген жаңа ақпаратын мұқият тыңдайды.
Жеке өзі жұмыс жасап, мақсатқа жетеді
Жұппен жұмыс жасайды, мақсатқа жетеді
Топпен жұмыс жасайды.Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып, өз көзқарастарын білдіре алады |
Дескриптор: Мәтінде кім туралы айтылғанын біледі-1 балл Ахимса принципі мағынасы қандайекенін біледі-1 балл Кейіпкер қайда білім алғанын біледі-1 балл Мамандығы қандай екенін біледі-1 балл Дескриптор:
Берілген жылдарда қандай оқиға болғанын айта алады-4 балл
Дескриптор: Берілген сұрақтарға сәйкес жауап табады-2 балл |
www.youtube.com/watch?v=qeYCODNvO-Y&t=7s Интерактивті тақта 11-с оқулық Дүниежүзі тарихы Мектеп баспасы 11-с оқулық Дүниежүзі тарихы Мектеп баспасы
|
|
|
Кері байланыс |
Плюс-минус-ұсыныс әдісі:
Плюс – жақсы жақтарын айту Минус – кемшіліктерін талдау Ұсыныс – идеяны қалай жақсартуға болатынын айту |
Тақырып бойынша не үйренгендерін белгілейді |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
|
|
Бағалау |
|
Бағалау парақшасы толтырылады |
|
|
|
Тапсырмалар
Жеке жұмыс QR-код арқылы мәтінді ашып, жауап беріңіздер
Мәтінде кім туралы айтылған?
Ахимса принципі мағынасы қандай?
Кейіпкер қайда білім алған?
Мамандығы қандай ?
Жұптық жұмыс
Хронологиялық кесте

-
Топтық жұмыс
Тарсия әдісі

Жауаптары
-
QR-код арқылы мәтінді ашып, жауап беріңіздер
-
Мәтінде кім туралы айтылған? Мохандас Ганди – Үндістандағы ұлт-азаттық қозғалыс көшбасшысы
-
Ахимса принципі мағынасы қандай? Тірі жанға қиянат жасамау
-
Кейіпкер қайда білім алған? Англияда заңгерлік білім алған
-
Мамандығы қандай ? Адвокат, заңгер-кеңесші
2.Хронологиялық кесте
|
1924-1928 ж |
Сындарлы бағдарламаны жүзеге асыру |
|
1929 ж |
Азаматтық бойсұнбаушылық кампаниясын бастау шешімі |
|
1930 ж |
М.Ганди үгіт-насихат жүргізу үшін Арабия теңізі жағалауына сапары |
|
1931 ж |
Отарлаушы билік пен ұлттық қозғалыс уақытша бітім |
|
1932 ж |
Азаматтық бойсұнбаушылықтың жаңа шарасы |
|
1933 ж |
Жеке сатьяграханың соңы |
|
1934 ж |
Құрылымдық бағдарламаны орындау |
|
1946-1947 ж |
Үнді халқының тәуелсіздік үшін күресі шешуші кезеңі |
|
1948 ж 30 қаңтар |
М.Гандидің діни фанаттардың қолынан қаза тапқан уақыты |
3.Үлкейтіп қиып, топқа беру сұрақ жауапты сәйкестендіреді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Ганди және оның бейбіт жолмен қарсыласу идеясы
М.Ганди және оның бейбіт жолмен қарсыласу идеясы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Дүние жүзі тарихы |
||||
|
Бөлім: |
Әлемнің қазіргі саяси жүйесі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Ганди және оның бейбіт жолмен қарсыласу идеясы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.2.1 Үндістанның
қоғамдық-саяси даму идеологиясы ретінде "гандизм" ұғымын
түсіндіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үндістанның қоғамдық-саяси дамуын "гандизм" идеологиясы арқылы түсініп, бейбіт жолмен тәуелсіздікке жету идеялары мен тарихи тұлғалардың рөлін бағалау. |
||||
|
Құндылық |
Әділдік, мейірімділік және жауапкершілік таныту арқылы басқаларға көмектесуге дайын болу |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасы сұралады. |
Оқушылар бір-бірімен амандасып, сәлемдеседі. Оқушылар мұғалім ұсынған әдіс-тәсілдермен үй тапсырмасын пысықтайды. Сұраққа жауап береді |
Мадақтау |
үлестірмелер |
|
|
Жаңа білім |
Жаңа сабақтың тақырыбы,мақсаттары түсіндіріледі Бейнебаян қойылады
Жеке жұмыс QR-код арқылы мәтінді ашып, жауап беріңіздер Мәтінде кім туралы айтылған? Ахимса принципі мағынасы қандай? Кейіпкер қайда білім алған? Мамандығы қандай ? Жұптық жұмыс Хронологиялық кесте
Топтық жұмыс Тарсия әдісі
|
Бейнебаян тамашалайды Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің берген жаңа ақпаратын мұқият тыңдайды.
Жеке өзі жұмыс жасап, мақсатқа жетеді
Жұппен жұмыс жасайды, мақсатқа жетеді
Топпен жұмыс жасайды.Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып, өз көзқарастарын білдіре алады |
Дескриптор: Мәтінде кім туралы айтылғанын біледі-1 балл Ахимса принципі мағынасы қандайекенін біледі-1 балл Кейіпкер қайда білім алғанын біледі-1 балл Мамандығы қандай екенін біледі-1 балл Дескриптор:
Берілген жылдарда қандай оқиға болғанын айта алады-4 балл
Дескриптор: Берілген сұрақтарға сәйкес жауап табады-2 балл |
www.youtube.com/watch?v=qeYCODNvO-Y&t=7s Интерактивті тақта 11-с оқулық Дүниежүзі тарихы Мектеп баспасы 11-с оқулық Дүниежүзі тарихы Мектеп баспасы
|
|
|
Кері байланыс |
Плюс-минус-ұсыныс әдісі:
Плюс – жақсы жақтарын айту Минус – кемшіліктерін талдау Ұсыныс – идеяны қалай жақсартуға болатынын айту |
Тақырып бойынша не үйренгендерін белгілейді |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
|
|
Бағалау |
|
Бағалау парақшасы толтырылады |
|
|
|
Тапсырмалар
Жеке жұмыс QR-код арқылы мәтінді ашып, жауап беріңіздер
Мәтінде кім туралы айтылған?
Ахимса принципі мағынасы қандай?
Кейіпкер қайда білім алған?
Мамандығы қандай ?
Жұптық жұмыс
Хронологиялық кесте

-
Топтық жұмыс
Тарсия әдісі

Жауаптары
-
QR-код арқылы мәтінді ашып, жауап беріңіздер
-
Мәтінде кім туралы айтылған? Мохандас Ганди – Үндістандағы ұлт-азаттық қозғалыс көшбасшысы
-
Ахимса принципі мағынасы қандай? Тірі жанға қиянат жасамау
-
Кейіпкер қайда білім алған? Англияда заңгерлік білім алған
-
Мамандығы қандай ? Адвокат, заңгер-кеңесші
2.Хронологиялық кесте
|
1924-1928 ж |
Сындарлы бағдарламаны жүзеге асыру |
|
1929 ж |
Азаматтық бойсұнбаушылық кампаниясын бастау шешімі |
|
1930 ж |
М.Ганди үгіт-насихат жүргізу үшін Арабия теңізі жағалауына сапары |
|
1931 ж |
Отарлаушы билік пен ұлттық қозғалыс уақытша бітім |
|
1932 ж |
Азаматтық бойсұнбаушылықтың жаңа шарасы |
|
1933 ж |
Жеке сатьяграханың соңы |
|
1934 ж |
Құрылымдық бағдарламаны орындау |
|
1946-1947 ж |
Үнді халқының тәуелсіздік үшін күресі шешуші кезеңі |
|
1948 ж 30 қаңтар |
М.Гандидің діни фанаттардың қолынан қаза тапқан уақыты |
3.Үлкейтіп қиып, топқа беру сұрақ жауапты сәйкестендіреді
шағым қалдыра аласыз




















