|
География. Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3.1.Физикалық география. Литосфера |
Мектеп: «№1мектеп-гимназия» КММ |
||||||||||
|
Күні: 15.10.19 |
Мұғалімнің аты-жөні: Айтығұлова Ә.Ә |
||||||||||
|
Сынып: 9 а,ә,б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Минералды ресурстарды өндіру және өңдеу орталықтары |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
9.3.1.5 Қазақстанның минералды ресурстарын өндіру және өңдеудің басты орталықтарын картадан көрсетіп, сипаттайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу мен түсіну Қазақсанның минералды ресурстарының түрлерін біледі. Картадан минералды ресурстарды өндіретін орталықтарын анықтау және көрсету. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Пайдалы қазбалар Жанатын пайдалы қазбалар Кенді пайдалы қазбалар Кенсіз пайдалы қазбалар Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Қазақстанның минералды ресурстарына жатады........ Менің ойымша........осы аймақта орналасқан Облыста........ірі кен орындары орналасқан Минералды ресурстарды өндіретін орталықтарға жатады.......... |
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмірлік құндылықтарды айта отырып, адамгершілікке тәрбиелеу. Ынтымақтастық жұмыс істеуге үйрету |
||||||||||
|
Оқытудың тұпнұсқалылығы (өмірмен байланыс) |
Тұрғылықты мекен ететін жерде орналасқан кен орындарына мысалдар келтіре алады |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия |
||||||||||
|
АКТ қолдану |
Интербелсенді тақтадағы тақырыпқа байланысты суреттер |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 минут |
Тақтада суреттер арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды. Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. |
Презентация РР |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақты меңгеру. Миға шабуыл?
Түсіндірме жұмыс. Мұғалім оқушыларға Қазақстанның пайдалы қазбалар картасы арқылы елімізде таралған минералды ресурстарға мысалдар келтіреді. Пайдалы қазбалар таралу бойынша жіктеледі:
Мәтінмен жұмыс. Қазақстанның минералды ресурстары туралы ақпаратпен танысу. Мәтіннен қажетті ақпараттты жазып алу. Жеке жұмыс. Қазақстанның кескін картасына минералды ресурстарды өндіретін орталықтарды түсіру.
|
Презентация РР Үлестірме материал, 8 сынып және 9 сынып оқулықтары 9 сынып атласы |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Қорытынды шығару. Мұғалім бүгінгі сабақты қорытындылау үшін, жұптардың жұмысын тыңдайды. Жұптар кезекпен кескін картаға түсірген кен орындарын оқып, атап шығады. Рефлексия.
Сабақ аяқталды, сау болыңыздар. |
Презентация РР |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
минералды ресурстар
|
География. Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3.1.Физикалық география. Литосфера |
Мектеп: «№1мектеп-гимназия» КММ |
||||||||||
|
Күні: 15.10.19 |
Мұғалімнің аты-жөні: Айтығұлова Ә.Ә |
||||||||||
|
Сынып: 9 а,ә,б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Минералды ресурстарды өндіру және өңдеу орталықтары |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
9.3.1.5 Қазақстанның минералды ресурстарын өндіру және өңдеудің басты орталықтарын картадан көрсетіп, сипаттайды. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу мен түсіну Қазақсанның минералды ресурстарының түрлерін біледі. Картадан минералды ресурстарды өндіретін орталықтарын анықтау және көрсету. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Пайдалы қазбалар Жанатын пайдалы қазбалар Кенді пайдалы қазбалар Кенсіз пайдалы қазбалар Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Қазақстанның минералды ресурстарына жатады........ Менің ойымша........осы аймақта орналасқан Облыста........ірі кен орындары орналасқан Минералды ресурстарды өндіретін орталықтарға жатады.......... |
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмірлік құндылықтарды айта отырып, адамгершілікке тәрбиелеу. Ынтымақтастық жұмыс істеуге үйрету |
||||||||||
|
Оқытудың тұпнұсқалылығы (өмірмен байланыс) |
Тұрғылықты мекен ететін жерде орналасқан кен орындарына мысалдар келтіре алады |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия |
||||||||||
|
АКТ қолдану |
Интербелсенді тақтадағы тақырыпқа байланысты суреттер |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 минут |
Тақтада суреттер арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды. Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. |
Презентация РР |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақты меңгеру. Миға шабуыл?
Түсіндірме жұмыс. Мұғалім оқушыларға Қазақстанның пайдалы қазбалар картасы арқылы елімізде таралған минералды ресурстарға мысалдар келтіреді. Пайдалы қазбалар таралу бойынша жіктеледі:
Мәтінмен жұмыс. Қазақстанның минералды ресурстары туралы ақпаратпен танысу. Мәтіннен қажетті ақпараттты жазып алу. Жеке жұмыс. Қазақстанның кескін картасына минералды ресурстарды өндіретін орталықтарды түсіру.
|
Презентация РР Үлестірме материал, 8 сынып және 9 сынып оқулықтары 9 сынып атласы |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Қорытынды шығару. Мұғалім бүгінгі сабақты қорытындылау үшін, жұптардың жұмысын тыңдайды. Жұптар кезекпен кескін картаға түсірген кен орындарын оқып, атап шығады. Рефлексия.
Сабақ аяқталды, сау болыңыздар. |
Презентация РР |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


