Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8-бөлім. Адамның сырт келбеті мен мінезі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мінез-ақылдың сауыты. Жинақтық және топтау сан есімдер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. (Т/А4) 5.4.4.4 Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу ***5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды; Сан есімнің мағыналық түрлерін ажыратады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Талап» және «Ар-ұят» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар ар-ұят, адалдықты жоғары бағалайды; сөзіне берік, ісіне жауапкершілік танытады; достарын, сыныптастарын сыйлайды; |
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтіңіс - әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату. 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Досқа тілек
Қайырлы күн
достым,
5 Т ережесі: 1.Тәртіп 2. Талап 3.Тыныштық 4. Тазалық 5. Татулық Балалар, ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып -білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік. Топқа біріктіру. « Сиқырлы таяқша » әдісімен топқа біріктіреді.
«Stop-кадр» әдісі Жаңа сабақтың мазмұнын ашу мақсатында бейнеролик көрсетіледі. Stop-кадр –Бейнероликтің бір сәтімен (кадр) жұмыс. Кадрды экранда тоқтатып қойып, сұрақтар қою арқылы оқушыларды диалогқа тарту. Оқушылардың пікірін қорытындылай келе, жаңа сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Сыныпта жағымды ахуал орнатып, оқушылар бір – біріне деген мейірімділігін оятады. Досына тілек айтады Білім алушылар «5 Т ережесі» арқылы топтың ережесін еске түсіреді Оқушылар «Сиқырлы таяқша» әдісімен қораптағы таяқшаларға жазылған мотивациялық сөздерге байланысты топқа бірігеді. Бейнефильмнен көрген үзінділері бойынша болжамды ықтимал жауаптарын айтады, сұрақтармен пікір алмасып, өзінше ой түйеді. Оқушылар өз пікірлерін қорытындылап, жаңа сабақтың оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады. |
ҚБ Мадақтау ҚБ Арқадан қағу |
Ppt
Слайд 5 Т ережесі: Бейнеролик
https://youtu.be/HwvXmuvS1E8?si=83i8z4dM-3fxtNHC |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 29мин
5 мин
7 мин
10 мин
7 мин
Сабақтың соңы
5 мин
3 мин
2 мин |
Ж. «Мен қандаймын?» Оқушылардың ойлауын дамыту мақсатында «Ширату жаттығуы» жүргізіледі Тыңдалым. ТЖ. Мәтінмен жұмыс. «Бумеранг» әдісі Топтағы оқушылар мәтінді тыңдайды, өз тобында талқылайды.
Тілдік бағдар
ЖЖ. «Wordwall» жұптық жұмыс орындауға тапсырма беріледі. Оқушылар тапсырма бойынша тақтада көрсетілген сауалдарға жауап беруі тиіс. ЕБҚ оқушыға тапсырма: Мәтінді оқып, ішінен есептік, реттік сан есімдерді теріп жазу «Лездеме!» әдісі І топ 1. Сан есім құрамына қарай дара және күрделі болып бөлінеді. 2. Сан есім қандай? қай? деген сұраққа жауап береді. 3. Сан есімнің 6 мағыналық түрі бар. 4. “Он алты” дара сан есім. 5. “Екінші” сөзі туынды сан есім. Дұрыс жауабы: 10101 Кері байланыс «Mind» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендерін көрсетеді Үйге тапсырма
|
Оқушылар өз мінезіне сәйкес келетін сөздің астын сызады.
Топтағы оқушылар «Бумеранг» әдісімен сұрақтарға жауап береді. Әр топ мүшелері мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарын келесі топқа береді.. Оқушылардың барлығы да қатысады. Тақырыптың ішінде қалып қалған бөлімдері болса, мұғалім өзі сұрақ қоюына болады, әр топқа. «Wordwall» арқылы жұптық жұмыс орындайды. Тапсырма бойынша тақтада көрсетілген сауалдарға жылдам жауап береді. ЕБҚ оқушыға тапсырма беріледі, соған сәйкес білім алушы мәтіннен есептік, реттік сан есімдерді теріп жазады
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа
мерзімді жоспар
Бөлім: 8-бөлім. Адамның сырт
келбеті мен мінезі Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сыныбы: Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы:
Мінез-ақылдың
сауыты. Жинақтық және топтау сан
есімдер Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
5.1.4.1. Тірек
сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды
анықтау. (Т/А4) 5.4.4.4 Сан есімнің мағыналық
түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана
білу ***5.1.4.1. Тірек сөздер мен
жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды
анықтау. Сабақтың
мақсаты: Білім
алушылар: Тірек сөздер мен жетекші
сұрақтар арқылы негізгі ойды
анықтайды; Сан есімнің мағыналық түрлерін
ажыратады. Құндылықтарға
баулу:
«Талап» және
«Ар-ұят» құндылығына баулу. Бұл арқылы
оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық
сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі
артады. Сонымен қатар ар-ұят, адалдықты жоғары
бағалайды; сөзіне берік, ісіне жауапкершілік
танытады;
достарын,
сыныптастарын сыйлайды;
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңдері
Педагогтіңіс -
әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы 6мин
(Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі:
Сыныпта жағымды
психологиялық ахуал
орнату.
1.Оқушылармен
амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін
қадағалау. 2.Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру Досқа
тілек
Қайырлы күн
достым,
5 Т
ережесі: 1.Тәртіп 2.
Талап 3.Тыныштық 4.
Тазалық 5.
Татулық
Балалар,
ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып -білуге
талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді
татулықпен өткізейік. Топқа
біріктіру. « Сиқырлы таяқша »
әдісімен топқа
біріктіреді.
«Stop-кадр» әдісі
Жаңа сабақтың
мазмұнын ашу мақсатында бейнеролик
көрсетіледі. Stop-кадр –Бейнероликтің бір
сәтімен (кадр) жұмыс. Кадрды экранда тоқтатып қойып, сұрақтар қою
арқылы оқушыларды диалогқа
тарту. Оқушылардың пікірін
қорытындылай келе, жаңа сабақтың оқу мақсаты мен бағалау
критерийлері таныстырылады. Сыныпта жағымды ахуал орнатып,
оқушылар бір – біріне деген мейірімділігін
оятады. Досына тілек
айтады
Білім алушылар
«5 Т ережесі»
арқылы топтың ережесін еске
түсіреді Оқушылар «Сиқырлы таяқша»
әдісімен қораптағы таяқшаларға жазылған
мотивациялық сөздерге байланысты топқа
бірігеді.
Бейнефильмнен көрген
үзінділері бойынша болжамды ықтимал жауаптарын
айтады, сұрақтармен пікір алмасып,
өзінше ой түйеді. Оқушылар өз пікірлерін
қорытындылап, жаңа сабақтың оқу мақсаты және бағалау критерийімен
танысады.
ҚБ
Мадақтау ҚБ Арқадан
қағу Ppt
Слайд
5 Т
ережесі:
Бейнеролик
https://youtu.be/HwvXmuvS1E8?si=83i8z4dM-3fxtNHC
Сабақтың
ортасы
29мин
5
мин
7
мин
10
мин
7
мин
Сабақтың
соңы
5
мин
3
мин
2
мин
Ж. «Мен
қандаймын?»
Оқушылардың ойлауын дамыту
мақсатында «Ширату
жаттығуы» жүргізіледі
Тыңдалым.
ТЖ. Мәтінмен
жұмыс.
«Бумеранг» әдісі
Топтағы оқушылар
мәтінді тыңдайды, өз тобында
талқылайды.
Мәтінде не туралы
айтылған?
Ж. Баласағұн адамның
бақытты болуы неге байланысты
дейді?
Мінезді түзеуге бола
ма? Осыған байланысты Абай атамыздың ойымен келісесің
бе?
Тілдік
бағдар
ЖЖ.
«Wordwall» жұптық жұмыс орындауға
тапсырма беріледі. Оқушылар тапсырма бойынша тақтада көрсетілген
сауалдарға жауап беруі тиіс.
ЕБҚ оқушыға
тапсырма:
Мәтінді оқып, ішінен
есептік, реттік сан есімдерді теріп
жазу
«Лездеме!» әдісі І
топ 1. Сан есім құрамына қарай
дара және күрделі болып
бөлінеді. 2.
Сан есім қандай? қай? деген сұраққа жауап
береді. 3.
Сан есімнің 6 мағыналық түрі бар. 4. “Он алты” дара сан
есім. 5. “Екінші” сөзі туынды сан
есім.
Дұрыс жауабы:
10101
Кері
байланыс
«Mind» әдісімен оқушылар бүгінгі
сабақты қаншалықты меңгергендерін
көрсетеді
Үйге
тапсырма
7-тапсырма,
141-бет
Мәтін мазмұнына
сүйене отырып, досыңа хат
жаз.
Оқушылар өз мінезіне сәйкес келетін
сөздің астын сызады.
Топтағы
оқушылар «Бумеранг»
әдісімен сұрақтарға жауап
береді.
Әр топ мүшелері мәтін бойынша
сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарын келесі топқа береді..
Оқушылардың барлығы да қатысады. Тақырыптың ішінде қалып қалған
бөлімдері болса, мұғалім өзі сұрақ қоюына болады, әр
топқа.
«Wordwall» арқылы
жұптық жұмыс орындайды.
Тапсырма бойынша
тақтада көрсетілген
сауалдарға жылдам жауап
береді.
ЕБҚ оқушыға тапсырма
беріледі, соған сәйкес білім алушы мәтіннен есептік, реттік сан
есімдерді теріп жазады
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||

















