Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны: 1 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Минут |
|
|
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.3.5 Сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау. Секунд,минут, сағат, апта,ай |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:уақыттың өлшем бірліктерін біледі Көптеген оқушылар:Сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтай алады Кейбір оқушылар:уақытқа байланысты тірек сөздерді дұрыс пайдалана алады. |
|||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу. Түсіну. Қолдану. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Циферблат бойынша уақытты анықтайды. 2.Уақыт өлшем бірліктерін ажыратады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Уақыт, циферблат, минут,сағат |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Уақытты тиімді пайдалануға үйрету. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу ,көркем жазу,көркем еңбек |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Графопроектор,аудиожазба |
|||||||
|
Бастапқы білім 2 минут |
Құмсағатты пайдаланып,бірнеше қысқаша іс-әрекет жасау 7 рет қолды шапалақтау,ауада өз есімін жазу,реттік санау. Сұрақ-жауап әдісі -Қазір қай жыл мезгілі? -Бір айда неше апта бар? -Бір аптада неше күн бар? -Айдың атын, күнін атаңдаршы.(календарь суреті) |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
5 мин |
"Нұрға бөлену"Оқушыларға аудиожазбадан жағымды дауыспен уақыт кеңістігіне саяхат жасау Мозайка әдісімен топқа бөлу(сурет ) |
Аудиожазба |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушыларға құмсағат ,қабырға сағатын,қолсағат арқылы уақытты минутпен анықтауды практикалық жұмыс арқылы көрсету.Керек дерекпен таныстыру.
Практикалық жұмыс(жұптық жұмыс) Сағаттың минуттық өлшемін анықтау
Сағаттың макетін жасату.( т.ж)12 сағ 10 мин;12 сағ 15 мин;12 сағ 30 мин;12 сағ05 мин Дискриптор Сағаттың циферблатының қай минуттық өлшемді көрсетіп тұрғанын анықтады. "Мен циферблатпын" ойыны Шарты:оқушылар шеңбер құрап тұрады.Шеңберді әр оқушы сағаттық белдеу болып тұрады. Ортаға оқушылар шығып циферблат болып сағат тілі бойынша уақытты көрсетеді.Оқушылар неше сағат, неше минут екенін айтады. Дискриптор
"Кім жылдам" ойыны(жеке жұмыс) Шарты: Оқушылар уақытқа байланысты сөздерді жазады,көп, әрі тез жазған оқушы жеңімпаз болады. Дискриптор Оқушылар минуттық өлшем бірлікті ажыратты.Уақыт өлшем бірлігін өз ретімен атайды. |
құмсағат қабырға сағаты қол сағат
Сағат макеті
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
"Өрмекші торы" ойыны
|
|
||||||
|
Саралау Барлық оқушылар:уақыттың өлшем бірліктерін біледі Көптеген оқушылар:Сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтай алады Кейбір оқушылар:уақытқа байланысты тірек сөздерді дұрыс пайдалана алады. "Кім жылдам" ойыны(жеке жұмыс) Шарты: Оқушылар уақытқа байланысты сөздерді жазады,көп, әрі тез жазу керек (Құмсағат бойынша 2 минут беріледі ). |
"Бас бармақ" тәсілі арқылы бағалау 3 мин
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||
|
|
Оқу мақсаттары дұрыс қойылды.Оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді,өйткені "Кім жылдам" ойыны кезінде уақытқа байланысты тірек сөздерді жатқа айтып, қолдану аясын меңгерді. "Мен циферблатпын" ойыны кезінде уақыттын өлшемін дұрыс айтуды үйренді. Практикалық жұмыс кезінде оқушылар сағат макетін жасауда көп қателесті,уақытты тиімді пайдалана алмады. Саралау дұрыс жүргізілді. Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс жүргізілді
Сабақ жоспарынан ауытқулар болмады. |
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:"Кім жылдам" ойыны кезінде сөздерді дұрыс жазу 2:"Мен циферблатпын" тәсілі кезінде уақытты бағдарлау Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Тірек сөздерді дұрыс пайдалану 2:Уақыт өлшем бірлігін дұрыс айту Сынып оқушылары сабақ барысында белсенді қатысты, уақытты дұрыс айтуда дағды қалыптастыру керек.
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Минут 1-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны: 1 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Минут |
|
|
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.3.5 Сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау. Секунд,минут, сағат, апта,ай |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:уақыттың өлшем бірліктерін біледі Көптеген оқушылар:Сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтай алады Кейбір оқушылар:уақытқа байланысты тірек сөздерді дұрыс пайдалана алады. |
|||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу. Түсіну. Қолдану. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Циферблат бойынша уақытты анықтайды. 2.Уақыт өлшем бірліктерін ажыратады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Уақыт, циферблат, минут,сағат |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Уақытты тиімді пайдалануға үйрету. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу ,көркем жазу,көркем еңбек |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Графопроектор,аудиожазба |
|||||||
|
Бастапқы білім 2 минут |
Құмсағатты пайдаланып,бірнеше қысқаша іс-әрекет жасау 7 рет қолды шапалақтау,ауада өз есімін жазу,реттік санау. Сұрақ-жауап әдісі -Қазір қай жыл мезгілі? -Бір айда неше апта бар? -Бір аптада неше күн бар? -Айдың атын, күнін атаңдаршы.(календарь суреті) |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
5 мин |
"Нұрға бөлену"Оқушыларға аудиожазбадан жағымды дауыспен уақыт кеңістігіне саяхат жасау Мозайка әдісімен топқа бөлу(сурет ) |
Аудиожазба |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушыларға құмсағат ,қабырға сағатын,қолсағат арқылы уақытты минутпен анықтауды практикалық жұмыс арқылы көрсету.Керек дерекпен таныстыру.
Практикалық жұмыс(жұптық жұмыс) Сағаттың минуттық өлшемін анықтау
Сағаттың макетін жасату.( т.ж)12 сағ 10 мин;12 сағ 15 мин;12 сағ 30 мин;12 сағ05 мин Дискриптор Сағаттың циферблатының қай минуттық өлшемді көрсетіп тұрғанын анықтады. "Мен циферблатпын" ойыны Шарты:оқушылар шеңбер құрап тұрады.Шеңберді әр оқушы сағаттық белдеу болып тұрады. Ортаға оқушылар шығып циферблат болып сағат тілі бойынша уақытты көрсетеді.Оқушылар неше сағат, неше минут екенін айтады. Дискриптор
"Кім жылдам" ойыны(жеке жұмыс) Шарты: Оқушылар уақытқа байланысты сөздерді жазады,көп, әрі тез жазған оқушы жеңімпаз болады. Дискриптор Оқушылар минуттық өлшем бірлікті ажыратты.Уақыт өлшем бірлігін өз ретімен атайды. |
құмсағат қабырға сағаты қол сағат
Сағат макеті
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
"Өрмекші торы" ойыны
|
|
||||||
|
Саралау Барлық оқушылар:уақыттың өлшем бірліктерін біледі Көптеген оқушылар:Сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтай алады Кейбір оқушылар:уақытқа байланысты тірек сөздерді дұрыс пайдалана алады. "Кім жылдам" ойыны(жеке жұмыс) Шарты: Оқушылар уақытқа байланысты сөздерді жазады,көп, әрі тез жазу керек (Құмсағат бойынша 2 минут беріледі ). |
"Бас бармақ" тәсілі арқылы бағалау 3 мин
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||
|
|
Оқу мақсаттары дұрыс қойылды.Оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді,өйткені "Кім жылдам" ойыны кезінде уақытқа байланысты тірек сөздерді жатқа айтып, қолдану аясын меңгерді. "Мен циферблатпын" ойыны кезінде уақыттын өлшемін дұрыс айтуды үйренді. Практикалық жұмыс кезінде оқушылар сағат макетін жасауда көп қателесті,уақытты тиімді пайдалана алмады. Саралау дұрыс жүргізілді. Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс жүргізілді
Сабақ жоспарынан ауытқулар болмады. |
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:"Кім жылдам" ойыны кезінде сөздерді дұрыс жазу 2:"Мен циферблатпын" тәсілі кезінде уақытты бағдарлау Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Тірек сөздерді дұрыс пайдалану 2:Уақыт өлшем бірлігін дұрыс айту Сынып оқушылары сабақ барысында белсенді қатысты, уақытты дұрыс айтуда дағды қалыптастыру керек.
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз

















