Күні: 3.03.2017
ж
Пәні: Биология
Сыныбы: 8 «А» сынып
Сабақ тақырыбы: Астың ашішекте өзгеруі.
-
Мақсаты: Астың ашішекте
өзгеруі туралы түсінік беру, ферменттермен, тұз қышқылымен
таныстыру және олардың ас қорыту кезіндегі рөлін, сілекейдің
маңызын ашу.
-
Оқушыларды
топпен ойындар ойнату арқылы ұйымшылдыққа
баулу,
тірек-сызбалар жасауға, салыстыру және ой
қорытындылауға үйрету, танымдық деңгейін көтеріп, пәнге деген
қызығушылығын арттыру.
әр оқушының
өз денсаулығына, оқушылық міндеттеріне сапалы түрде ықыласпен
қарауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі,
әдісі:
Аралас
сабақ, сұрақ – жауап, ассоциация, постер
қорғау.
Сабақтың көрнекілігі:
АКТ, суреттер, тірек
сызбалар,
Пәнаралық
байланыс: дене шынықтыру, әдебиет
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс -әрекеті
|
Оқушының іс -әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі 5
мин
|
Салемдесу, оқушыларды түгелдеу,сабаққа
психологиялық дайындау, топқа бөлу (адамның бет мүшелері
арқылы
|
Амандасу, тыныштық сәтіне
дайындалып
отыру, топқа бөлінеді
|
Үй
тапсырмасын тексеру
Қорытындылау
|
2.Сен білесің бе?«Диалогтық оқыту» әдісі сұрақ-жауап
арқылы.
|
Алдарына тасталған сұрақтарға топпен жауап
береді
|
Жаңа сабақты
меңгерту
|
Мағынаны
тану: Ой
қозғау «Кім
көп біледі» ойыны. Балалар дені сау адамның белгілерін атап
шығады (көңілді, сергек, оқтай түзу, дұрыс тамақтанады, терісі
таза, спортпен шұғылданады және т.б.).
Топқа бөліп беру
арқылы:
(Мәті нмен
жұмыс)
І топ – Адамға
тамақтанудың маңызы
ІІ топ – Астың ашішекке
түсуі?
ІІІ топ – Ас қорыту жолында астың
сіңуі
ІҮ топ – Нәруыз, көмірсу, май, су және
тұздардың сіңуі
(Формативті бағалау «жұлдызша
арқылы»)
|
Топпен белгіленген жерге дейін оқып І топ
ІІ топқа түсіндіріп шығады. Әр топтан сұрақтар
қойылады
Топтардың түсіндіруін тыңдау, постер
қорғайды.
|
Ой
қозғау
|
Сандар
сөйлейді
0.65-0.70м2
0.1-1.5мм
2000-3000
4.5-5м
80%
Жаңа сөздер (Дәптерге жазып
алу)
|
Берілген сандардың
құпиясын ашады
|
Сабақты бекіту
|
«Сәйкестендіру тесті
»
|
Берілген тапсырманы
орындайды
|
Жинақтау
|
«Екі жұлдыз,
бір ұсыныс»
Кері байланыс
|
Оқушылар пікірлері
тыңдалады
|
Үйге
тапсырма
|
“Ізденіс
жұмысы”
Парагрф 46
|
Оқу,іздену,ойлану,
зерттеу,анықтау,жаттау.
|