Сабақ
тақырыбы
|
Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильді
қосымшаларды
әзірлеу
|
Модуль /пән
атауы
|
Информатика
|
Дайындаған
педагог
|
Жамалова С
А
|
2024
жыл,
|
|
1.Жалпы
мәліметтер
|
|
Курс, оқу жылы,
топ
|
1 курс,
2024,
|
Сабақтың
түрі
|
Дәріс
|
2. Мақсаты,
міндеттер
|
11.4.1.1 конструкторда мобильді
қосымшаның достық интерфейсін құру;
11.4.1.2 шарт және цикл
блоктарын қолданып, мобильді қосымшаны
құру;
|
3. Күтілетін
нәтижелер
|
Мобильді қосымшалардың интерфесін жасаудың
ерекшеліктерін біледі, тармақталған алгоритмдер есептерін
шығарады.
|
4. Қажетті
ресурстар
|
Оқулық, презентация,
тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу
кезінде интернет-ресурстарды
пайдаланады.
|
5. Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Студенттің
әрекеті
|
Бағалау
(
критерии)
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Студенттермен амандасу,
түгендеу
Шаттық шеңбері «Досыңа тілек»
әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы
арқылы жағымды ахуал қалыптастыру
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен
таныстыру
Өткен сабақты қайталау:
1) Егов порталы дегеніміз
не?
2) Егов порталының қызметтеріне не
кіреді?.
3) Өз компьютеріңізге қандай бағдарламаны жүктеу
керек.
|
Мұғаліммен амандасады.
2.Бір-біріне тілек айтады
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге
жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен
танысады.
|
|
Оқулық,
презентация,
Интербелсенді
тақталар
|
Сабақтың
басы
|
Мақсаты: сабақ тақырыбына
ынталандыру
Сипаттамасы:
Сұрақтарды
талқылау
-
Мобильді қосымша дегеніміз
не?
-
Мобильді қосымшалар неліктен
қолданылады?
-
Неліктен мобильді қосымшаларды жасау
керек?
(О)
Сабақтың тақырыбын, мақсатын, бағалау критерийлерін, терминдерді,
пайдалы сөз тіркестерін талқылайды.
Мұғалім оқушыларды оқу мақсаты мен бағалау
критерийлерін талқылауға
араластырады.
|
(С)
Талқылайды.Сұрақтарға жауап береді.
(С)
Сабақтан күтілетін нәтижелерді
талқылайды
|
Достық интерфейсін анықтайтын критериилерді
атайды
|
Слайд
Презентация
http://www.appinventor.org/content/howDoYou/eventHandling
|
Сабақтың ортасы
|
Мұғалім шығаратын есептерді
ұсынады. Қажет жағдайда қолдау
көрсетеді.
1. Екі санның үлкенін
шығарыңыз.
2. Теңдеуді шешіңіз,
егер:
x>5,
y=3x+7,
x<-5,
y=x+3,
қалған жағдайда
y=8.
3. Мектептің баскетбол
секциясына 15 жасқа толған, бойы 170 см-ден жоғары ұлдар
қабылданады. Оқушы секцияға қатыса алатынын немесе қатыса
алмайтындығын тексеретін программа
құрыңыз.
Өзара бағалауды
ұйымдастырады.
|
Компьютерде
орындайды
Достық интерфейсінің бірігіп
құрастырған критерийлері бойынша тексеріп, ұсыныстар
береді
|
Сыныптасының жұмысын достық
интерфейс критерийлері бойынша
бағалайды
|
http://www.appinventor.org/content/howDoYou/Conditionals
Интернет
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлексия Толықтырып
жаз:
|
Сұрақтарға жауап
береді
Рефлексияны
толтырады
|
|
Презентация
|
6. Үй
тапсырмасы
|
“Тест”
қосымшасын
құрыңыз
|