|
Бөлім: |
Заттар интернеті |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильдң қосымшаларды әзірлеу ортасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құруды үйрену; |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера құру. Оқушылар сыныптас көршісінің жағымды, жақсы қасиеттерін атап өтеді. 3) Қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру Жаңа тақырыпқа кіріспе "Сұрақ-жауап" әдісі - Өміріңізде мобильді қосымшаларды қаншалықты жиі қолданасыңдар? – Сіз қолданған ағымдағы қосымшаның мысалын келтіріңдер. - Сіз әртүрлі қосымшалардың көбеюін байқадыңдар ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын, бағалау критерийлерін анықтау Топқа бөлу |
Балалар сабаққа дайындалады Өз ойларын жазады, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мақтау |
Интербелсенді тақта, оқулық, |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). 1-топ: Тіл үйрену қосымшасының интерфейсін құрады 2-топ: Логикалық ойындар қосымшасының интерфейсін құрады MIT App Inventor ортасының интерфейсін қарастырады. Интерфейстің негізгі элементтерінің қызметтерімен танысады. Мұғалім бағдарламалау ортасының режимдеріне назар аударады: Дизайнер және блоктар. Қажетті командаларды таңдау үшін компонентті таңдау керек. Білімді бекіту.
Сергіту сәті ЖЖ. 2-тапсырма. http://ai2.appinventor.mit.edu/ сілтемесі бойынша өтіп, «Виртуалды жануар» қосымшасын құр. Стоп батырмасын қос, оны басқан кезде жануар дыбыс шығармайды.
3-тапсырма. Режимдерге сипаттама бер: Дизайнер - ___________________________________ _____________________________________________ Блоки - ______________________________________ _____________________________________________ 4-тапсырма. Экранның бұл бөлігінде қосымшаның құрамдас бөлігінің қасиеттерін орнатылады, мысалы: түс, қаріп өлшемі, кескіндер мен дыбыстардың көздері, жазулар, бастапқы мән және т. б. Жауабы: _____________________ 5-тапсырма. MIT App Inventor блоктарын олардың сипаттамасымен сәйкестендір.
Жауабы: 1_ 2_ 3_
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Көз жаттығуларын орындайды
интерактивті тапсырманы орындайды
|
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі Дескрипторлар: - үлгі бойынша мобильді қосымшаны әзірлейді Дескриптор: - приложенияны ашады; 1б - батырма қосады; 1б - сурет қосады; 1б - блок жазады: 1б - нәтижесін шығарады; 1б - режимдерге сипаттама береді; 2б - дұрыс жауапты жазады 1б - сәйкестікті белгілейді 2б |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы, оқулық https://wordwall.net/ru/resource/84539479
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Мобильді қосымшалардың дизайнына қойылатын талаптар" жадынамасын жасаңыз Рефлексия. «Истаграмм» |
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мобильді қосымшаларды әзірлеу 11 сынып ЖМБ
Мобильді қосымшаларды әзірлеу 11 сынып ЖМБ
|
Бөлім: |
Заттар интернеті |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильдң қосымшаларды әзірлеу ортасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құруды үйрену; |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера құру. Оқушылар сыныптас көршісінің жағымды, жақсы қасиеттерін атап өтеді. 3) Қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру Жаңа тақырыпқа кіріспе "Сұрақ-жауап" әдісі - Өміріңізде мобильді қосымшаларды қаншалықты жиі қолданасыңдар? – Сіз қолданған ағымдағы қосымшаның мысалын келтіріңдер. - Сіз әртүрлі қосымшалардың көбеюін байқадыңдар ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын, бағалау критерийлерін анықтау Топқа бөлу |
Балалар сабаққа дайындалады Өз ойларын жазады, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мақтау |
Интербелсенді тақта, оқулық, |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). 1-топ: Тіл үйрену қосымшасының интерфейсін құрады 2-топ: Логикалық ойындар қосымшасының интерфейсін құрады MIT App Inventor ортасының интерфейсін қарастырады. Интерфейстің негізгі элементтерінің қызметтерімен танысады. Мұғалім бағдарламалау ортасының режимдеріне назар аударады: Дизайнер және блоктар. Қажетті командаларды таңдау үшін компонентті таңдау керек. Білімді бекіту.
Сергіту сәті ЖЖ. 2-тапсырма. http://ai2.appinventor.mit.edu/ сілтемесі бойынша өтіп, «Виртуалды жануар» қосымшасын құр. Стоп батырмасын қос, оны басқан кезде жануар дыбыс шығармайды.
3-тапсырма. Режимдерге сипаттама бер: Дизайнер - ___________________________________ _____________________________________________ Блоки - ______________________________________ _____________________________________________ 4-тапсырма. Экранның бұл бөлігінде қосымшаның құрамдас бөлігінің қасиеттерін орнатылады, мысалы: түс, қаріп өлшемі, кескіндер мен дыбыстардың көздері, жазулар, бастапқы мән және т. б. Жауабы: _____________________ 5-тапсырма. MIT App Inventor блоктарын олардың сипаттамасымен сәйкестендір.
Жауабы: 1_ 2_ 3_
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Көз жаттығуларын орындайды
интерактивті тапсырманы орындайды
|
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі Дескрипторлар: - үлгі бойынша мобильді қосымшаны әзірлейді Дескриптор: - приложенияны ашады; 1б - батырма қосады; 1б - сурет қосады; 1б - блок жазады: 1б - нәтижесін шығарады; 1б - режимдерге сипаттама береді; 2б - дұрыс жауапты жазады 1б - сәйкестікті белгілейді 2б |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы, оқулық https://wordwall.net/ru/resource/84539479
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Мобильді қосымшалардың дизайнына қойылатын талаптар" жадынамасын жасаңыз Рефлексия. «Истаграмм» |
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз














