________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Оқу сабағының жоспары №
Мобильді қосымшаларды құрастырушылар және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
(сабақтың тақырыбы)
Модуль /пән атауы ЖББП 8 Информатика
Педагог __________ дайындады
20_ жылғы "___" ____________
1. Жалпы мәліметтер
Курс, топ __________________
Сабақтың түрі зертханалық-практикалық
Өткізу формасы: жаңа білімді, дағдыларды бекіту сабағы
2. Мақсаты:
- конструкторда ыңғайлы мобильдік қосымшаның интерфейсін құру;
- кодтың блоктарымен және циклдерімен мобильді қосымшаны құру;
- әзірленген мобильді қосымшаны орнату.
Міндеттері:
- мобильді қосымшаларды әзірлеу;
- Mitappinventor платформасымен мобильді қосымша жасай алады.
3. Күтілетін нәтижелер
- Мобильді қосымшаны орнатады;
- Мобильді қосымшалар конструкторының не екенін біледі.
4. Қажетті ресурстар
презентация, стикерлер, үлестірме қағаздар, компьютер.
5. Дәйексөз: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
Болашағы зор мамандықтар жоқ,
тек болашағы зор мамандар бар.
5. Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру бөлімі (5 мин)
-амандасу
-аудитория дайындығын тексеру
-студенттерді түгендеу
Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру
П
сихологиялық
жағдай жасау.

Ресурс:
![]()
2. Білімді бақылау 10 мин
Тыңдалым тапсырмасы
«Өткенді қайталау»
1-тапсырма: Socrative программасында сұрақтарға жауап беру арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру.

«Миға шабуыл» 4 сурет 1 сөз әдісі
Көрсетілген суреттер бойынша білім алушылар сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен және бағалау критерийімен танысады

Сұрақтар:
-
"Мобильді қосымша" дегеніміз не?
-
Мобильді қосымшаны жасау тәсілдерін ата
-
Басқару элементтері дегеніміз не?
-
Мобильді қосымша дизайнына қойылатын талаптар?
-
MIT App Inventor-дың ресми сайты?
Ресурс: https://b.socrative.com/teacher/#import-quiz/81868742
3. Практикалық жұмыс 15 мин
А деңгейі
«Суретті бояу» қосымшасы

Берілген нұсқаулық бойынша практикалық жұмысты орындайды
Ресурс: Оқулық 11сынып, 153-154 бет
Сергіту сәті 5 мин
«Суретті тірілту»

Ұялы телефонга QuiverVision қосымшасын жүктеп, боялған суретті тірілту
5.Материалды бекіту. 5 мин
«Білім алушылардың жеке қажеттіліктеріне арналған тапсырма»
«Кім жүйрік?»
Берілген сілтемедегі сұрақтардың жауабын табу:

Тапсырманың орындау қадамдары:
Берілген сілтемедегі сұрақтардың жауабын табады
Ресурс: https://learningapps.org/view33732032
6. Сабақтың қорытындысын шығару
«Padlet» тақтасы арқылы кері байланыс
https://padlet.com/
7. Үй тапсырмасы.
Оқулықтағы дәптерге орындайық тапсырмасы
Педагог қолы __________________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мобильді қосымшаларды құрастырушылар және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
Мобильді қосымшаларды құрастырушылар және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Оқу сабағының жоспары №
Мобильді қосымшаларды құрастырушылар және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
(сабақтың тақырыбы)
Модуль /пән атауы ЖББП 8 Информатика
Педагог __________ дайындады
20_ жылғы "___" ____________
1. Жалпы мәліметтер
Курс, топ __________________
Сабақтың түрі зертханалық-практикалық
Өткізу формасы: жаңа білімді, дағдыларды бекіту сабағы
2. Мақсаты:
- конструкторда ыңғайлы мобильдік қосымшаның интерфейсін құру;
- кодтың блоктарымен және циклдерімен мобильді қосымшаны құру;
- әзірленген мобильді қосымшаны орнату.
Міндеттері:
- мобильді қосымшаларды әзірлеу;
- Mitappinventor платформасымен мобильді қосымша жасай алады.
3. Күтілетін нәтижелер
- Мобильді қосымшаны орнатады;
- Мобильді қосымшалар конструкторының не екенін біледі.
4. Қажетті ресурстар
презентация, стикерлер, үлестірме қағаздар, компьютер.
5. Дәйексөз: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
Болашағы зор мамандықтар жоқ,
тек болашағы зор мамандар бар.
5. Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру бөлімі (5 мин)
-амандасу
-аудитория дайындығын тексеру
-студенттерді түгендеу
Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру
П
сихологиялық
жағдай жасау.

Ресурс:
![]()
2. Білімді бақылау 10 мин
Тыңдалым тапсырмасы
«Өткенді қайталау»
1-тапсырма: Socrative программасында сұрақтарға жауап беру арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру.

«Миға шабуыл» 4 сурет 1 сөз әдісі
Көрсетілген суреттер бойынша білім алушылар сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен және бағалау критерийімен танысады

Сұрақтар:
-
"Мобильді қосымша" дегеніміз не?
-
Мобильді қосымшаны жасау тәсілдерін ата
-
Басқару элементтері дегеніміз не?
-
Мобильді қосымша дизайнына қойылатын талаптар?
-
MIT App Inventor-дың ресми сайты?
Ресурс: https://b.socrative.com/teacher/#import-quiz/81868742
3. Практикалық жұмыс 15 мин
А деңгейі
«Суретті бояу» қосымшасы

Берілген нұсқаулық бойынша практикалық жұмысты орындайды
Ресурс: Оқулық 11сынып, 153-154 бет
Сергіту сәті 5 мин
«Суретті тірілту»

Ұялы телефонга QuiverVision қосымшасын жүктеп, боялған суретті тірілту
5.Материалды бекіту. 5 мин
«Білім алушылардың жеке қажеттіліктеріне арналған тапсырма»
«Кім жүйрік?»
Берілген сілтемедегі сұрақтардың жауабын табу:

Тапсырманың орындау қадамдары:
Берілген сілтемедегі сұрақтардың жауабын табады
Ресурс: https://learningapps.org/view33732032
6. Сабақтың қорытындысын шығару
«Padlet» тақтасы арқылы кері байланыс
https://padlet.com/
7. Үй тапсырмасы.
Оқулықтағы дәптерге орындайық тапсырмасы
Педагог қолы __________________________
шағым қалдыра аласыз













