Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
Мобильді қосымшаның интерфейсін дайындау |
||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
||||||
|
2024 жыл, |
|
||||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
||||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
||||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
||||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
10.4.1.1 негізгі компоненттерді қолданып мобильді қосымшаның интерфейсін құру |
||||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|
||||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
||||||
|
5. Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Студенттермен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау:
|
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
|
Оқулық, презентация, Интербелсенді тақталар
|
|
||
|
Сабақтың басы |
Тақырыпқа келу үшін презентациядағы 1-2 слайдтағы суретті көрсету
(Г) Топта талқылау Топтарға 2017 жылғы үздік мобильді қосымшалардың интерфейсі және қысқа түсініктемесі беріледі Оқушылар келесі сұрақтарға жауап іздеп көреді (постер):
Топқа тапсырма (постер) Қазіргі кезде қазақ тілінің әліппиін латын көшіру қарын алып жатыр. Осыған байланысты қазақ тілінің әріптерін латын әріптеріне көшіретін мобильді қосымша дайындайық. Онда бұл қосымшаның интерфейсін қандай түрде болу керек. Қосымшаның дизайнын (интерфейсін) топта ойланып, сызып берсеңіздер. |
Топтар өздері дайындаған постерді қорғайды және келесі команданың дайындаған интерфейсін өздері дайындаған критерийлер бойынша бағалайды. |
Достық интерфейсін анықтайтын критериилерді атайды |
Слайд Презентация
https://www.youtube.com/watch?v=syVPAOZ0kvQ
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Тақырыпқа сай мобильді қосымша құруға арналған MIT App Inventor сайтымен жұмыс жасауды көрсету:
(И) жеке жұмыс Мұғалім сайтта бағдарламаның интерфейсін құру үшін қолданылатын негізгі компоненттермен қалай жұмыс істеу керек екендігін көрсетеді.
Мұғалім өзі дайындаған «Кітапхана» атты мобильді қосымшасының интерфейсін ұсынады және осы интерфейсті оқушылардың бірге бағалауын ұсынады. Осыдан кейін оқушылардан ұсыныстар көтіледі:
Мобильді қосымшаны келесі сілтеме арқылы көшіріп алуға болады. Плеймаркеттен MIT App Inventor 2 бағдарламасын соткаға орнатып көре аласыз.
|
Компьютерде орындайды
Достық интерфейсінің бірігіп құрастырған критерийлері бойынша тексеріп, ұсыныстар береді
Оқушылар мұғаліммен бірге орындап қолданып көреді. (И) жеке жұмыс Оқушылар өздері опта құрған «Латын әрпіне көшіру» бағдарламасының интерфейсін дайындайды Постерда дайындалған дизайн бойынша |
Группаластарының жұмысын достық интерфейс критерийлері бойынша бағалайды |
Youtube сайтынан видео қарау
Интернет
http://ai2.appinventor.mit.edu,
Презентация
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Қандай жаңа ұғым алдыңыз? _______________________________________ Алған біліміңді қай жерде қолданасың? ________________________________________ |
Сұрақтарға жауап береді
Рефлексияны толтырады |
|
Карточки для рефлексии |
|
||
|
6. Үй тапсырмасы |
“Тест” қосымшасын құрыңыз |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мобильді қосымшаның интерфейсін дайындау
Мобильді қосымшаның интерфейсін дайындау
Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
Мобильді қосымшаның интерфейсін дайындау |
||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
||||||
|
2024 жыл, |
|
||||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
||||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
||||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
||||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
10.4.1.1 негізгі компоненттерді қолданып мобильді қосымшаның интерфейсін құру |
||||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|
||||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
||||||
|
5. Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Студенттермен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау:
|
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
|
Оқулық, презентация, Интербелсенді тақталар
|
|
||
|
Сабақтың басы |
Тақырыпқа келу үшін презентациядағы 1-2 слайдтағы суретті көрсету
(Г) Топта талқылау Топтарға 2017 жылғы үздік мобильді қосымшалардың интерфейсі және қысқа түсініктемесі беріледі Оқушылар келесі сұрақтарға жауап іздеп көреді (постер):
Топқа тапсырма (постер) Қазіргі кезде қазақ тілінің әліппиін латын көшіру қарын алып жатыр. Осыған байланысты қазақ тілінің әріптерін латын әріптеріне көшіретін мобильді қосымша дайындайық. Онда бұл қосымшаның интерфейсін қандай түрде болу керек. Қосымшаның дизайнын (интерфейсін) топта ойланып, сызып берсеңіздер. |
Топтар өздері дайындаған постерді қорғайды және келесі команданың дайындаған интерфейсін өздері дайындаған критерийлер бойынша бағалайды. |
Достық интерфейсін анықтайтын критериилерді атайды |
Слайд Презентация
https://www.youtube.com/watch?v=syVPAOZ0kvQ
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Тақырыпқа сай мобильді қосымша құруға арналған MIT App Inventor сайтымен жұмыс жасауды көрсету:
(И) жеке жұмыс Мұғалім сайтта бағдарламаның интерфейсін құру үшін қолданылатын негізгі компоненттермен қалай жұмыс істеу керек екендігін көрсетеді.
Мұғалім өзі дайындаған «Кітапхана» атты мобильді қосымшасының интерфейсін ұсынады және осы интерфейсті оқушылардың бірге бағалауын ұсынады. Осыдан кейін оқушылардан ұсыныстар көтіледі:
Мобильді қосымшаны келесі сілтеме арқылы көшіріп алуға болады. Плеймаркеттен MIT App Inventor 2 бағдарламасын соткаға орнатып көре аласыз.
|
Компьютерде орындайды
Достық интерфейсінің бірігіп құрастырған критерийлері бойынша тексеріп, ұсыныстар береді
Оқушылар мұғаліммен бірге орындап қолданып көреді. (И) жеке жұмыс Оқушылар өздері опта құрған «Латын әрпіне көшіру» бағдарламасының интерфейсін дайындайды Постерда дайындалған дизайн бойынша |
Группаластарының жұмысын достық интерфейс критерийлері бойынша бағалайды |
Youtube сайтынан видео қарау
Интернет
http://ai2.appinventor.mit.edu,
Презентация
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Қандай жаңа ұғым алдыңыз? _______________________________________ Алған біліміңді қай жерде қолданасың? ________________________________________ |
Сұрақтарға жауап береді
Рефлексияны толтырады |
|
Карточки для рефлексии |
|
||
|
6. Үй тапсырмасы |
“Тест” қосымшасын құрыңыз |
||||||
шағым қалдыра аласыз

















