|
Бөлім |
Қозғалыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты–жөні: |
Каденова З.А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Модельдеу «Климаттың ғаламдық жылынуын компьютерлік модельдеу». |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.2.1 - мүмкін болатын климаттың жаһандық жылыну салдарын болжау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мүмкін болатын климаттың жаһандық жылыну салдарын болжау, ғаламдық жылыну себептері мен салдарын зерттеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс–әрекеті
|
Оқушының іс–әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. |
Берілген смайликтерді көрсетеді. Көңіл-күйлері туралы ақпарат береді. Бағалау парақтары таратылады |
Мақсаты: оқушылардың сабаққа деген назарын бұру. Тиімділігі: оқушылардың жаңа сабақ алдындағы көңіл-күйін анықтау. Саралау: оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында өткізіледі. «Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
|
Презентация, қол смайликтері
Бағалау парақтары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин
|
(Ұ). Үй тапсырмасын еске түсіру «Кофе брейк» ойыны
|
Оқушылар презентацияда берілген сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді
|
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен санаса білу, көзқарастарын бөлісуде белсенді жағдай орнату.
Саралау: Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар қойылады. Тиімділігі: Алдында өтілген тақырыпқа шолу жүргізіледі. Инновациялық технологияны қолдану. ҚБ «Өте жақсы», «жақсы» «Талпын» мұғалім тарапынан бағалау |
Сәйкестендіру парақтары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 12 мин
|
«Стоп кадр» әдісі
арқылы «Бейнежазба» көрсету. Бейнежазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады /Бейнежазба орыс тілінде/ |
Бейнежазбадан көрген ақпарат туралы өз ойларын айтады.
|
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен бөлісу, ақпаратты анализдей алу.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс 5 мин |
Тапсырма 1. Постер қорғау. 1 топ Ғалымдардың жасаған компьютерлік талдаулары 2 топ Марстағы климаттық модельдеу 3 топ Ғаламдық климаттық модельдер нені көрсетті? |
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескрипторы:
«Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы– 3 балл Мақсаты: Білім алушы өз ойын талдайды және сараптайды, ойлау логикасын дамытады. |
Постер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 4 мин
|
Тапсырма 2. Жұппен жұмыс. 2021 жылы түсірілген марстағы мұздықтардың сұлбасына талдау жасаңдар?
|
Жұппен жұмыс орындайды. Оқушылар сұлбаны сипаттайды. Марстағы мұздықтарды көрсетеді |
Дескриптор: - ғаламдық жылыну себептерін анықтай алды; «Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы– 4 балл |
Парақшалар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 2мин |
Дәптермен жұмыс. Суретті пайдаланып, климаттық ғаламдық жылыну ұғымына түсінік беріңіз.
2-тапсырма. Төмендегі мысалдарды қарастыра отырып, климаттық ғаламдық жылыну салдарына болжамдар жасаңыз:
_____________________________________________________ 3-тапсырма. Ғаламдық жылынудың алдын алуын жоспарлаңыз (кемінде 4-еу) ______________________________________________________ |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. |
Дескриптор: - ғаламдық жылыну ұғымын сипаттады - себеп салдарын анықтады; -алдын алуын жоспарлады «Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы– 4 балл |
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 5мин |
Сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін онлайн тест орындау. |
Оқушылар ссылка арқылы тест орындайды
|
«Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы –3 балл |
Тестке сілтеме https://www.azattyq.org/a/global-warming-quiz/30217860.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 3-4 мин.
|
Оқушылардан кері байланыс алып, үй жұмысын береді. Рефлексия. «Фотоаппарат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу
Үй тапсырмасы: ξ69 оқу . |
Оқушылар бағалау парағында берілген смайликтерді бояу арқылы кері байланыс береді.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Қозғалыс |
||||
|
Педагогтің аты–жөні: |
Каденова З.А |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Модельдеу «Климаттың ғаламдық жылынуын компьютерлік модельдеу». |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.2.1 - мүмкін болатын климаттың жаһандық жылыну салдарын болжау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мүмкін болатын климаттың жаһандық жылыну салдарын болжау, ғаламдық жылыну себептері мен салдарын зерттеу |
||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс–әрекеті
|
Оқушының іс–әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. |
Берілген смайликтерді көрсетеді. Көңіл-күйлері туралы ақпарат береді. Бағалау парақтары таратылады |
Мақсаты: оқушылардың сабаққа деген назарын бұру. Тиімділігі: оқушылардың жаңа сабақ алдындағы көңіл-күйін анықтау. Саралау: оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында өткізіледі. «Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
|
Презентация, қол смайликтері
Бағалау парақтары
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин
|
(Ұ). Үй тапсырмасын еске түсіру «Кофе брейк» ойыны
|
Оқушылар презентацияда берілген сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді
|
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен санаса білу, көзқарастарын бөлісуде белсенді жағдай орнату.
Саралау: Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар қойылады. Тиімділігі: Алдында өтілген тақырыпқа шолу жүргізіледі. Инновациялық технологияны қолдану. ҚБ «Өте жақсы», «жақсы» «Талпын» мұғалім тарапынан бағалау |
Сәйкестендіру парақтары
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 12 мин
|
«Стоп кадр» әдісі
арқылы «Бейнежазба» көрсету. Бейнежазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады /Бейнежазба орыс тілінде/ |
Бейнежазбадан көрген ақпарат туралы өз ойларын айтады.
|
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен бөлісу, ақпаратты анализдей алу.
|
|
|
|
Ұжымдық жұмыс 5 мин |
Тапсырма 1. Постер қорғау. 1 топ Ғалымдардың жасаған компьютерлік талдаулары 2 топ Марстағы климаттық модельдеу 3 топ Ғаламдық климаттық модельдер нені көрсетті? |
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескрипторы:
«Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы– 3 балл Мақсаты: Білім алушы өз ойын талдайды және сараптайды, ойлау логикасын дамытады. |
Постер
|
|
|
Жұптық жұмыс 4 мин
|
Тапсырма 2. Жұппен жұмыс. 2021 жылы түсірілген марстағы мұздықтардың сұлбасына талдау жасаңдар?
|
Жұппен жұмыс орындайды. Оқушылар сұлбаны сипаттайды. Марстағы мұздықтарды көрсетеді |
Дескриптор: - ғаламдық жылыну себептерін анықтай алды; «Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы– 4 балл |
Парақшалар
|
|
|
Жеке жұмыс 2мин |
Дәптермен жұмыс. Суретті пайдаланып, климаттық ғаламдық жылыну ұғымына түсінік беріңіз.
2-тапсырма. Төмендегі мысалдарды қарастыра отырып, климаттық ғаламдық жылыну салдарына болжамдар жасаңыз:
_____________________________________________________ 3-тапсырма. Ғаламдық жылынудың алдын алуын жоспарлаңыз (кемінде 4-еу) ______________________________________________________ |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. |
Дескриптор: - ғаламдық жылыну ұғымын сипаттады - себеп салдарын анықтады; -алдын алуын жоспарлады «Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы– 4 балл |
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
|
|
Сабақты бекіту 5мин |
Сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін онлайн тест орындау. |
Оқушылар ссылка арқылы тест орындайды
|
«Глобус» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы –3 балл |
Тестке сілтеме https://www.azattyq.org/a/global-warming-quiz/30217860.html |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 3-4 мин.
|
Оқушылардан кері байланыс алып, үй жұмысын береді. Рефлексия. «Фотоаппарат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу
Үй тапсырмасы: ξ69 оқу . |
Оқушылар бағалау парағында берілген смайликтерді бояу арқылы кері байланыс береді.
|
|||

















