|
Бөлімі: |
4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кушкимбаева Жемис Карабатыркызы |
|
|
Күні: |
24. 08.2022 ж |
|
|
Сыныбы:1 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Монеталардың құны. Баға / Ақша санап үйренемін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау; 1.5.1.2 ** сандарды, заттарды, тауардың құнын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану/ заттар арасындағы арақашықтықты, бағытты, орналасуын анықтайтын терминдер пайдалану; 1.5.1.6 қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Монеталарды ұсақтаудың үйренесің |
|
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ШАТТЫҚ ШЕҢБЕР Біздер тату баламыз Гүл гүл жайнап өсеміз Жалқаулықты тастаймыз Жаңа сабақ бастаймыз
|
Топқа бөліну
|
Әр топқа монета беріп отыру
|
Слайд 1
Слайд 2 |
|
4-6 |
Өзектендіру. Кубизм әдісі? 1. Монета дегеніміз не ? (Монета - металдан жасаланған ақшаның бір түрі) 2.Баға дегеніміз не? (Баға-бір тауар (зат) үшін төленетін ақша) 3. Қазақстанда қандай монета ақшалар бар? (Қазақстанда |
Сұраққа жауап беру
|
«Бас бармақ» арқылы өзін-өзі бағалау |
Оқулық. Слайд 3 |
|
7-10 |
Видео ролик көрсету
|
Тыңдау, көру, түсіну |
|
|
|
Мағынаны тану 10-15 |
Ж Монеталардың құны. Баға.
|
|
«От шашу арқылы» арқылы өзін-өзі бағалау |
Оқулық. Дәптер. Слайд 4 Слайд 5 |
|
15-20 |
Жаңаны қолдану Оқулықтағы №3 тапсырманы Әмияндардағы монеталар саны мен теңгелер санын салыстыр.
|
Әмияндардағы монеталар саны мен теңгелер санынсалыстырады.
2<3 70тг>50тг |
«Қол шапалақ арқылы » өзін-өзі бағалау
|
Оқулық. Дәптер. Слайд 6 |
|
20-25 25-32 |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру Дәптермен жұмыс
Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. 2. Теңдеулерді шеш. х-10=8 50-х=20 х+10=17
Топтық жұмыс І - топ ІІ - топ ІІІ - топ
Болды
-
Жұмсалды
-
Қ |
І топ Ш : 100тг – 20 тг= 80 тг Ж: 80 тг қалды ІІ топ Ш :100 тг -80 тг = 20 тг Ж: 20 тг қалды ІІ топ Ш : 20 тг +80 тг = 100 тг Ж: Болды 100 тг |
Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады Жеке жұмыс
Топтық жұмыс
|
Оқулық. Дәптер. Слайд 7 Слайд 8 Слайд 9 |
|
Рефлексия 32-35 |
Дүкенге саяхат
Әр топ өз әмияндағы монеталарды санайды. Сол монеталарға түскен ақшаға, өздеріне керек тауарды (затты) ала алады.
Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?
|
|
|
Смайл- тер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Монеталардың құны. Баға / Ақша санап үйренемін
Монеталардың құны. Баға / Ақша санап үйренемін
|
Бөлімі: |
4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кушкимбаева Жемис Карабатыркызы |
|
|
Күні: |
24. 08.2022 ж |
|
|
Сыныбы:1 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Монеталардың құны. Баға / Ақша санап үйренемін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау; 1.5.1.2 ** сандарды, заттарды, тауардың құнын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану/ заттар арасындағы арақашықтықты, бағытты, орналасуын анықтайтын терминдер пайдалану; 1.5.1.6 қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Монеталарды ұсақтаудың үйренесің |
|
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ШАТТЫҚ ШЕҢБЕР Біздер тату баламыз Гүл гүл жайнап өсеміз Жалқаулықты тастаймыз Жаңа сабақ бастаймыз
|
Топқа бөліну
|
Әр топқа монета беріп отыру
|
Слайд 1
Слайд 2 |
|
4-6 |
Өзектендіру. Кубизм әдісі? 1. Монета дегеніміз не ? (Монета - металдан жасаланған ақшаның бір түрі) 2.Баға дегеніміз не? (Баға-бір тауар (зат) үшін төленетін ақша) 3. Қазақстанда қандай монета ақшалар бар? (Қазақстанда |
Сұраққа жауап беру
|
«Бас бармақ» арқылы өзін-өзі бағалау |
Оқулық. Слайд 3 |
|
7-10 |
Видео ролик көрсету
|
Тыңдау, көру, түсіну |
|
|
|
Мағынаны тану 10-15 |
Ж Монеталардың құны. Баға.
|
|
«От шашу арқылы» арқылы өзін-өзі бағалау |
Оқулық. Дәптер. Слайд 4 Слайд 5 |
|
15-20 |
Жаңаны қолдану Оқулықтағы №3 тапсырманы Әмияндардағы монеталар саны мен теңгелер санын салыстыр.
|
Әмияндардағы монеталар саны мен теңгелер санынсалыстырады.
2<3 70тг>50тг |
«Қол шапалақ арқылы » өзін-өзі бағалау
|
Оқулық. Дәптер. Слайд 6 |
|
20-25 25-32 |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру Дәптермен жұмыс
Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. 2. Теңдеулерді шеш. х-10=8 50-х=20 х+10=17
Топтық жұмыс І - топ ІІ - топ ІІІ - топ
Болды
-
Жұмсалды
-
Қ |
І топ Ш : 100тг – 20 тг= 80 тг Ж: 80 тг қалды ІІ топ Ш :100 тг -80 тг = 20 тг Ж: 20 тг қалды ІІ топ Ш : 20 тг +80 тг = 100 тг Ж: Болды 100 тг |
Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады Жеке жұмыс
Топтық жұмыс
|
Оқулық. Дәптер. Слайд 7 Слайд 8 Слайд 9 |
|
Рефлексия 32-35 |
Дүкенге саяхат
Әр топ өз әмияндағы монеталарды санайды. Сол монеталарға түскен ақшаға, өздеріне керек тауарды (затты) ала алады.
Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?
|
|
|
Смайл- тер |
шағым қалдыра аласыз



























