|
Күні: |
Мұғалімі: Касымжанова Д.Т Қатысқандар саны: 4 |
||
|
Пәні : Математика |
|||
|
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Монеталармен төлеу. |
|
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: |
1.1.2.11. 1 тг,2тг,5тг,10тг,20тг теңгелік монеталарды тану белгілі бір соманы монеталармен төлеу және айыра білу. |
||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: |
Барлық оқушылар орындай алады: . 1 тг,2тг,5тг,10тг,20тг теңгелік монеталарды таниды, белгілі бір соманы монеталармен төлеуді біледі. Сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды біледі. Оқушылардың басым бөлігі: . Сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды біледі. Кейбір оқушылар : Монеталарды ұсақтау арқылы берілген заттың құнын төлей алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Монета (теңге) номиналдарды таниды, айтады, тауардың ақшасын төлей алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Мәңгілік ел құндылықтар аясында әрбір тұлғаның зияткерлік мүмкіндіктерін, көшбасшылық қасиеттерін және дарындылығын дамытуды қамтамасыз ететін уәждемелік кеңістік қалыптастыру. -Оның ақпараттық мәдениетін қалыптастыруына ықпал ету. |
||
|
Тілдік мақсат |
Ақша-деньги-money, монета-монета- coin |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Жұптық,жеке жұмыс |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видео,слайдтар |
||
|
Ресурстар |
Суреттер, оқулық, плакаттағы суреттер, 1т, 2т,5т,10т,20т монеталар,кірқыстырғыштар,смайликтер. |
||
|
Алдыңғы оқу |
Ақша ұсақтау. |
||
|
Сабақ жоспары |
|||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 2-минут Алдыңғы білімдерін тексеру. 3 -минут |
Сәлемдесу. Назарларын сабаққа аудару. Балалардың көңіл-күйлерін сұрау. «Бас бармақ» әдісі. -Балалар бүгін сендердің көңіл-күйлерің қандай? Ашық сабаққа дайынсыңдар ма? «Ақшалы алма ағашы» оқушылар ірі монеталарды ұсағырақ монеталарға ұсақтайды.(2т, 5т, 5т)
|
Слайд Алма ағашы,монеталар |
|
|
Сабақтың басы 27 минут Сергіту сәті |
1т,2т монеталы кірқыстырғыштар арқылы жұпқа бөлу. Жұмбақ жасыру арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Сылдыр-сылдыр етеді. Адамдарға мәңгілік Адал қызмет етеді. -Балалар, кім жауабын айтады? -Дұрыс, ақша. -Үш тілде айтып көрейік -Ақша-деньги-money,монета-монета- coin -Біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Монеталармен төлеу» (Сабақтың мақсатымен таныстыру) ВИДЕО «ДҮКЕН» «Сиқырлы гүлдер» Оқушылар 10т,20т,5т,2т монеталарды ұсақтайды.Оқушыларға тапсырманы жұппен орындауды ұсынамын.Талдау барысында оқушылар монеталарды ұсақтау дағдысын қолданады. «Кім тапқыр?» Шайға төле Ойын: «Аукцион» «Көңілді микрофон» Банан,алмұрт сатып ал.Қолданылатын монета саны аз болсын. 1-жұп «Банан» -70 теңге 2-жұп «Алмұрт»-50 теңге Дәптермен жұмыс Ойын: «Дүкенде» -1оқушы сатушы рөлінде ойнайды, қалған оқушылар сатып алушылар рөлінде ойнайды. Деңгейлік тапсырмалар. Қандай монеталарды пайдаланамыз?
5 теңге = ____________________________ 10 теңге = ___________________________ 1 Салыстыр
Оқып, сәйкестендір
А)ОН теңге Ә)БІР теңге Б)ЕКІ теңге В)БЕС теңге Г)ЖИЫРМА теңге Дескриптор 1.Монета (теңге) номиналдарды таниды 1 балл 2.Монеталарды ұсақтай алады 1 балл 1.Монета (теңге) номиналдарды таниды 1 балл 2.Монеталарды салыстыра алады. 1.Монета (теңге) номиналдарды таниды 1 балл 2.Монеталарды оның құнымен сәйкестендіре алады. 1 балл
|
Кірқыстырғыштар, монеталар Жұптық жұмыс Слайд,гүлдер,монеталар Жеке жұмыс Слайд Жеке жұмыс Әр түрлі суреттер,балға, монеталар Жұптық жұмыс Суреттер, монеталар Слайд, монеталар Жеке жұмыс Кеспемен жұмыс Слайд |
|
|
Сабақты бекіту 5-минут |
«Сұрақ-жауап» әдісі — 20 теңгелік монетаны қалай ұсақтауға болады? — 10 теңгені аз монета жұмсап қалай ұсақтауға болады? — Екі 10 теңгелік монетаң болса, 20 тг тұратын затты сатып ала аласың ба? |
Жеке жұмыс |
|
|
Бағалау 2-мин |
Дескриптор арқылы бағалау |
Ақылды үкі, мадақтау сөздерімен |
|
|
Кері байланыс 1-мин |
-Кім бағалау критерийлерге жетті? -Бүгінгі сабақта не қиын болды? -Қандай тапсырма қызықты болды? |
Бағдаршам |
|
|
|
Рефлексия |
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
|
|
«Мөнекей орта мектебі» КММ
Математика пәнінен ашық сабақтың тақырыбы:
1-сынып «Монеталармен төлеу»
2017-2018
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Монеталармен төлеу
Монеталармен төлеу
|
Күні: |
Мұғалімі: Касымжанова Д.Т Қатысқандар саны: 4 |
||
|
Пәні : Математика |
|||
|
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Монеталармен төлеу. |
|
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: |
1.1.2.11. 1 тг,2тг,5тг,10тг,20тг теңгелік монеталарды тану белгілі бір соманы монеталармен төлеу және айыра білу. |
||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: |
Барлық оқушылар орындай алады: . 1 тг,2тг,5тг,10тг,20тг теңгелік монеталарды таниды, белгілі бір соманы монеталармен төлеуді біледі. Сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды біледі. Оқушылардың басым бөлігі: . Сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды біледі. Кейбір оқушылар : Монеталарды ұсақтау арқылы берілген заттың құнын төлей алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Монета (теңге) номиналдарды таниды, айтады, тауардың ақшасын төлей алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Мәңгілік ел құндылықтар аясында әрбір тұлғаның зияткерлік мүмкіндіктерін, көшбасшылық қасиеттерін және дарындылығын дамытуды қамтамасыз ететін уәждемелік кеңістік қалыптастыру. -Оның ақпараттық мәдениетін қалыптастыруына ықпал ету. |
||
|
Тілдік мақсат |
Ақша-деньги-money, монета-монета- coin |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Жұптық,жеке жұмыс |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видео,слайдтар |
||
|
Ресурстар |
Суреттер, оқулық, плакаттағы суреттер, 1т, 2т,5т,10т,20т монеталар,кірқыстырғыштар,смайликтер. |
||
|
Алдыңғы оқу |
Ақша ұсақтау. |
||
|
Сабақ жоспары |
|||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 2-минут Алдыңғы білімдерін тексеру. 3 -минут |
Сәлемдесу. Назарларын сабаққа аудару. Балалардың көңіл-күйлерін сұрау. «Бас бармақ» әдісі. -Балалар бүгін сендердің көңіл-күйлерің қандай? Ашық сабаққа дайынсыңдар ма? «Ақшалы алма ағашы» оқушылар ірі монеталарды ұсағырақ монеталарға ұсақтайды.(2т, 5т, 5т)
|
Слайд Алма ағашы,монеталар |
|
|
Сабақтың басы 27 минут Сергіту сәті |
1т,2т монеталы кірқыстырғыштар арқылы жұпқа бөлу. Жұмбақ жасыру арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Сылдыр-сылдыр етеді. Адамдарға мәңгілік Адал қызмет етеді. -Балалар, кім жауабын айтады? -Дұрыс, ақша. -Үш тілде айтып көрейік -Ақша-деньги-money,монета-монета- coin -Біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Монеталармен төлеу» (Сабақтың мақсатымен таныстыру) ВИДЕО «ДҮКЕН» «Сиқырлы гүлдер» Оқушылар 10т,20т,5т,2т монеталарды ұсақтайды.Оқушыларға тапсырманы жұппен орындауды ұсынамын.Талдау барысында оқушылар монеталарды ұсақтау дағдысын қолданады. «Кім тапқыр?» Шайға төле Ойын: «Аукцион» «Көңілді микрофон» Банан,алмұрт сатып ал.Қолданылатын монета саны аз болсын. 1-жұп «Банан» -70 теңге 2-жұп «Алмұрт»-50 теңге Дәптермен жұмыс Ойын: «Дүкенде» -1оқушы сатушы рөлінде ойнайды, қалған оқушылар сатып алушылар рөлінде ойнайды. Деңгейлік тапсырмалар. Қандай монеталарды пайдаланамыз?
5 теңге = ____________________________ 10 теңге = ___________________________ 1 Салыстыр
Оқып, сәйкестендір
А)ОН теңге Ә)БІР теңге Б)ЕКІ теңге В)БЕС теңге Г)ЖИЫРМА теңге Дескриптор 1.Монета (теңге) номиналдарды таниды 1 балл 2.Монеталарды ұсақтай алады 1 балл 1.Монета (теңге) номиналдарды таниды 1 балл 2.Монеталарды салыстыра алады. 1.Монета (теңге) номиналдарды таниды 1 балл 2.Монеталарды оның құнымен сәйкестендіре алады. 1 балл
|
Кірқыстырғыштар, монеталар Жұптық жұмыс Слайд,гүлдер,монеталар Жеке жұмыс Слайд Жеке жұмыс Әр түрлі суреттер,балға, монеталар Жұптық жұмыс Суреттер, монеталар Слайд, монеталар Жеке жұмыс Кеспемен жұмыс Слайд |
|
|
Сабақты бекіту 5-минут |
«Сұрақ-жауап» әдісі — 20 теңгелік монетаны қалай ұсақтауға болады? — 10 теңгені аз монета жұмсап қалай ұсақтауға болады? — Екі 10 теңгелік монетаң болса, 20 тг тұратын затты сатып ала аласың ба? |
Жеке жұмыс |
|
|
Бағалау 2-мин |
Дескриптор арқылы бағалау |
Ақылды үкі, мадақтау сөздерімен |
|
|
Кері байланыс 1-мин |
-Кім бағалау критерийлерге жетті? -Бүгінгі сабақта не қиын болды? -Қандай тапсырма қызықты болды? |
Бағдаршам |
|
|
|
Рефлексия |
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
|
|
«Мөнекей орта мектебі» КММ
Математика пәнінен ашық сабақтың тақырыбы:
1-сынып «Монеталармен төлеу»
2017-2018
шағым қалдыра аласыз
















