Монғол шапқыншылығының салдары

Тақырып бойынша 28 материал табылды

Монғол шапқыншылығының салдары

Материал туралы қысқаша түсінік
Монғол шапқыншылығының салдары тақырыбына оқушының жас ерекшелігін ескеріп топтық, жұптық, жеке жұмыс тапсырмаларын салдым.Оқушылар кесте бойынша жұмыс жасап тақырыпты түсінгендерін толық жазып,айтады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

6.3 XIII - XV ғасырдың біріншіжартысындағы Қазақстан

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Моңғол шапқыншылықтарының салдары.

Зерттеу сұрағы: Орталық Азияға ең үлкен өзгерісті әкелген кімдер: қыпшақтар ма, әлде моңғолдар ма?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.1.1.2 XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердің этноәлеуметтік құрылымын анықтау

6.3.1.8 Қазақстан аумағындағы мемлекеттердің басқару жүйесінің ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Моңғол шапқыншылықтарының салдарын талдайды

Құндылықтар

Ұлттық мүдде:Қазақстанның қауіпсыздыгін қамтамасыз етуге дайын болу;

Талап:дұрыс қарым-қатынас орната білу;

Ар-ұят:Халқына адал қызмет ету;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


»Өз болжамың» әдісі

«Орасан зор аумақты алып жатқан Моңғол империясы ыдырағаннан кейін картада қандай өзгерістер орын алуы мүмкін?»

Жаңа сабақтың тақырыбын,

зерттеу сұрағы, мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз.

ЕБҚ оқушыға сөздерді түсіндіру, тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп ұсыныңыз

Оқушылар түрлі жауаптарды қайтарулары мүмкін: империяның құлдырап, бөлшектеніп кетуі, бағынышты мемлекеттердің өз тәуелсіздігі үшін күресінің басталуы, ішкі алауыздық пен кикілжіңдердің орын алуы және т.б.

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Видео







Карта

Жаңа білім




Зерттеу және талдау

Топтық тапсырма :

XIV –XVғғ. Этноәлеуметтік өзгерістер


Ұлыстардың құрылуы

Монғол тайпаларының батысқа жылжуы

Түркі

Ақсүйектерінің

күшейуі

Монғол тайпаларының түркіленуі









ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз


Жұптық тапсырма

Салыстыру кестесі


Қазақстандағы мемлекеттер

Монғол шапқыншылығына дейін

Монғол шапқыншылығынан кейін

Мемлекет құрылымы



Басқару жүйесіндегі өзгерістер



Салық жүйесі




Жеке тапсырма

Ия немесе жоқ деп жауап бер, қысқаша түсіндірме жаса.


Ия

Мәлімет

Жоқ













ЕБҚ оқушыға тақырып бойынша ұсынылған мәтін негізінде кесте ұсыныңыз

Дескриптор:

Кестені топқа бөлініп топ боп орындайды.





















Дескриптор:

- Кестедегі бос орындарын толтырады,жұп боп жұмыс істейді.


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


«Ең үздік жауап»


бір-бірімен жұмыстарын алмасып,өзара бағалау жасайды






ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



Ең үздік жауап



Кесте

Бекіту


Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма

XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердің дамуындағы өзгерістерді төмендегі кестеге толтырыңыз


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпарат

тық карточка

Кері байланыс

Бүгінгі сабақтан алған әсері

«Бес бармақ» тәсілі бойынша жүргізіледі.

Бұл тәсіл арқылы барлығын түсіндім, енді түсініп келемін, түсінбедім деген сұрақтардың пәрменінде белгілейді

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


А4, конспект





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.01.2025
137
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі