Материалдар / Моншақпен жұмыс жасау техникасы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Моншақпен жұмыс жасау техникасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Көркем еңбек пәні мұғалімдеріне көмекші құрал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қаңтар 2019
2577
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

7-сынып

Сабақтың тақырыбы: Моншақпен жұмыс жасау техникасы.

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасауын

ой өрісін кеңейту,шеберлігін арттыру,

ептілікке,іске деген қызығушылығын дамыту.

Сабақтың түрі: аралас,топтық,сарамандық жұмыс

Сабақтың әдісі: жаңа білімді меңгеру сабағы,СТО жүйесі,сарамандық.

Көрнекілігі: моншақтардан жасалған дайын бұйымдар,суреттер,бейнеролик

инерактивті тақта,технологиялық нұсқау карта,

сызбалар,картиналар.

Керекті құрал-жабдықтар: моншақ түрлері,бисер,жіңішке сым,

пластмасса сым,жіптер.

Пәнаралық байланыс: математика,геометрия,бейнелеу,тарих

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Қамтылатын модульдер және әдістер

Ресурстар




I.Ұйымдастыру кезеңі

(3 минут)


  • Сыныптағы психологиялық ахуалды анықтау

  • Оқушыларды түгендеу,құрал-жабдықтарын түгендеу

  • Сыныпты топқа бөлу

Қане шеңбер құрайық

Дөңгелене тұрайық

Ұнаған түсті таңдап ал

Тобымызды құрайық


оқушылар орнынан тұрып,шеңбер құрып топқа бөлінеді.

Бағдаршам көздері арқылы

«қызыл» -қуаныш

шаттықтың белгісі

«сары»- байлықтың белгісі

«жасыл»- жастықтың белгісі


ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру


инерактивті тақта,үлестірмелі қағаз,слайтар.


II.Өткен материалды

еске түсіру. «Тізбек

әдісі» бойынша сұрау.

/әр топқа екі сұрақтан/

(6 минут)

1.Ең алғаш «Бисер»атауы қай елде пайда

болған?

2. «Бисер»сөзінің мағынасы неде?

3.Алғашқы сақ дәуірінде моншақ немен

жасалған?

4.Бисерге сипаттама бер.

5.Бисерді қандай бұйымдарда

қолданылады?

6.Өрнекті композиция дегеніміз не?

Ой толғаныс

оқушылар ойларын ортаға салады,пікірлерін ашық айтады.

Топтық жұмыс


«Тізбек әдісі» бойынша

жауап береді.


интерактивті тақта


III.Қызығушылықты

ояту

(3 минут)

«Ойлы болсан,озып көр» математикалық ойын, шарты:берілген санның орнына әріптер қойып сөздер құрастыру.

I.4.1.6.8.

II.2.12.16.14.6.8.9.6.3.5.6.16.

III.10.11.13.

IV.8.4.3.6.1.9.15.3.7.

оқушылар мұғалімнің нұсқауы бойынша жұмыс жүйесін орындау.


СТО,ой толғау


Жаңа сабақ

IV.Мағынаны ашу.

(15 минут)


Моншақ мойынға тағылатын сәнді бұйым.Моншақтың түрлері,жай бисер,стеклярус,рубка,богем,шорлат т.б.

сарамандық жұмыс «технологиялық нұсқау карта» арқылы

  • параллель тоқу- бұл әдіс ромб немесе жапырақша тоқылады.1.2.3.4.5.6.7. 7.6.5.4.3.2.1.қайталана береді

  • бір жіппен тоқу-бұл әдіс тоқылған моншақтар бұйымнын шеткі жиектерін көркемдеуге қолданылады.



топтық жұмыс қауіпсіздік

ережелерін сақтау

-жұмыс бөлмесі жарық

болу керек

-жұмыс барысында

көзді демалдыру керек

-жұмыс істегенде

моншақты ыңғайлы

ыдысқа немесе

қорапқа салу керек

-моншақ мөлшеріне

қарай түс үйлесімін

ескеру керек

интерактивті тақта арқылы бейне жазба тыңдау

V.Ой толғаныс

(7 минут)

















Бағалау

(2 минут)




Қорытынды

(2 минут)





Рефлексия


Үйге тапсырма

(2 минут)



«Уақыт шеңбері» стратегиясы бойынша алған білімдерін түйіндеу

І-топ.1.Моншақпен жұмыс жасау

техникасы дегеніміз не?

2.Параллель тоқу әдісімен

тоқылатын бұйым?

ІІ-топ.1.Бисермен сәндік үшін қандай

бұйымдар тоқылады?

2.Бисермен гүл,жапырақ тоқу үшін

қандай материал қолданылады?

ІІІ-топ.1.Тұңғыш рет бисер қандай

өндіріспен байланыста болды?

2.Таяқша,сопақша,қырлы

бисердің формалары қандай?






Топтардың іс-әрекетін атап өту

Әр топ бағалау критерийлер бойынша бір-бірін бағалайды




Жұмыстың жасалуына,біліктілікті,білімділікті,

нәзіктікті,

әдемілікті,қиял мен шеберлікті талап етілуін қадағалау


оқушылар,бүгінгі өткен сабағымыздан қандай әсер алдыңыздар. «Алғыс айтамын» жаттығуы


Моншақ,бисерден әртүрлі бұйымдарды жасауды жалғастыру.


«Білгім келеді» кестесін толтыру


Білемін/не білдім/не білгім келеді/білгім келеді/үйредім/не үйрендім/













оқушылар «Басбармақ» әдісі бойынша өздерінің уғу деңгейін көрсетеді.





«Ой түйін» әдісі

жеке-жеке жұмыс орындау


Моншақтар туралы түрлі фото-суреттер көру.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!