Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері
|
Бөлім: |
Тактикалық дайындық |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Бөлімшенің ұйымдастырылуы, штаттық қарулану мен ұрыстық мүмкіндіктерін білу. 2. Қорғану мен шабуыл кезіндегі әскери реттілікті анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мотоатқыштар бөлімшесінің құрамы мен қарулануын айтып бере алады Оқушылардың басым бөлігі: Ұрыстың түрлері: шабуыл, қорғаныс және бетпе-бет ұрыстарының мақсаттары мен мотоатқыш бөлімшелерінің сол ұрыс кездеріндегі мүмкіндіктерін біледі Кейбір оқушылар: Қорғану мен шабуыл кезіндегі әскери реттілікті мысалдар келтіріп, көрсете алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Жеке және командамен жұмыс істей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу 1. Тактика дегеніміз не? 2. Жалпы әскери ұрыс дегеніміз не? 2. Қазіргі заманғы қандай ұрыстың түрлерін білесіңдер. 3. Жаяу әскер ұрыс машинасындағы мотоатқыштар бөлімшесінің құрамын атаңдар. |
- Тактикаға анықтама береді; - Жалпы әскери ұрысқа анықтама береді; - Қазіргі заманғы ұрыстың түрлерін біледі; - Жаяу әскер ұрыс машинасындағы мотоатқыштар бөлімшесінің құрамын атайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
5' |
Түсіну АӘТД электронды оқулығын пайдалана отырып, бөлімше қару-жарақтарының тактика-техникалық сипаттамаларымен таныстырамын. Мысалы: ЖҰМ-жаяу әскердің ұрыс машинасы Экипажы: 3 адам және 7 десант. Әскери салмағы: 13,8 т. Жылдамдығы: 65 км/сағ. Жүру қышықтығы: 500 км. Қару жарақтары: 30 мм. авт. Зеңбірек, қосарланған 7,62 мм-лік оқшашар, ПТРК 9П135М «Конкурс» Танкіге қарсы қол гранататқышы (РПГ-7) Калибрі: 40 мм. Салмағы: 6,3 кг. Оғының бастапқы жылдамдығы -112-145 м/сек. Ату жиынтығы - 5 оқ. Бұза алатын сауытының қалыңдығы-750 мм-ге дейін. |
Тыңдайды, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Қолдану АӘТД электронды оқулығы бойынша сәйкестікті табу интерактивті ойынын ойнатамын. |
- сәйкестік тестін дұрыс орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Талдау І бөлімше. Шабуыл мақсаты, мотоатқыш бөлімшелерінің шабуыл кезіндегі мүмкіндіктері. ІІ бөлімше. Қорғаныс мақсаты, мотоатқыш бөлімшелерінің қорғаныс кезіндегі мүмкіндіктері. ІІІ бөлімше. Бетпе-бет ұрыс. |
- Оқулық мәтінін пайдалана отырып, ұрыстың түрлері: шабуыл, қорғаныс және бетпе-бет ұрыстарының мақсаттары мен мотоатқыш бөлімшелерінің сол ұрыс кездеріндегі мүмкіндіктерін талдайды, түсіндіреді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
8' |
Жинақтау І бөлімше. Шабуыл кезінде тізбектегі сарбаздардың іс-әрекеттері. ІІ бөлімше. Қорғаныстағы сарбаздардың іс-қимылы. ІІІ бөлімше. Бетпе-бет ұрыс. Ұрысқа командасы бойынша сарбаздардың іс-қимылы. |
- Оқушылар шабуыл, қорғаныс және бетпе-бет ұрыс ерекшеліктерін айта отырып, сол ұрыс кездеріндегі әскери реттілікті анықтайды, мысалдар келтіреді, көрсетеді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға сөйлемді толықтыру ұсынылады. Бүгін сабақта: - Мен ... білдім. - Мен ... түсіндім. - Мен ... үйрендім. - ... білу қызықты болды. Үйге тапсырма беру §1 |
Оқушылар сөйлемді толықтырады. |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері
Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері
|
Бөлім: |
Тактикалық дайындық |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Бөлімшенің ұйымдастырылуы, штаттық қарулану мен ұрыстық мүмкіндіктерін білу. 2. Қорғану мен шабуыл кезіндегі әскери реттілікті анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мотоатқыштар бөлімшесінің құрамы мен қарулануын айтып бере алады Оқушылардың басым бөлігі: Ұрыстың түрлері: шабуыл, қорғаныс және бетпе-бет ұрыстарының мақсаттары мен мотоатқыш бөлімшелерінің сол ұрыс кездеріндегі мүмкіндіктерін біледі Кейбір оқушылар: Қорғану мен шабуыл кезіндегі әскери реттілікті мысалдар келтіріп, көрсете алады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Жеке және командамен жұмыс істей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу 1. Тактика дегеніміз не? 2. Жалпы әскери ұрыс дегеніміз не? 2. Қазіргі заманғы қандай ұрыстың түрлерін білесіңдер. 3. Жаяу әскер ұрыс машинасындағы мотоатқыштар бөлімшесінің құрамын атаңдар. |
- Тактикаға анықтама береді; - Жалпы әскери ұрысқа анықтама береді; - Қазіргі заманғы ұрыстың түрлерін біледі; - Жаяу әскер ұрыс машинасындағы мотоатқыштар бөлімшесінің құрамын атайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
5' |
Түсіну АӘТД электронды оқулығын пайдалана отырып, бөлімше қару-жарақтарының тактика-техникалық сипаттамаларымен таныстырамын. Мысалы: ЖҰМ-жаяу әскердің ұрыс машинасы Экипажы: 3 адам және 7 десант. Әскери салмағы: 13,8 т. Жылдамдығы: 65 км/сағ. Жүру қышықтығы: 500 км. Қару жарақтары: 30 мм. авт. Зеңбірек, қосарланған 7,62 мм-лік оқшашар, ПТРК 9П135М «Конкурс» Танкіге қарсы қол гранататқышы (РПГ-7) Калибрі: 40 мм. Салмағы: 6,3 кг. Оғының бастапқы жылдамдығы -112-145 м/сек. Ату жиынтығы - 5 оқ. Бұза алатын сауытының қалыңдығы-750 мм-ге дейін. |
Тыңдайды, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Қолдану АӘТД электронды оқулығы бойынша сәйкестікті табу интерактивті ойынын ойнатамын. |
- сәйкестік тестін дұрыс орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Талдау І бөлімше. Шабуыл мақсаты, мотоатқыш бөлімшелерінің шабуыл кезіндегі мүмкіндіктері. ІІ бөлімше. Қорғаныс мақсаты, мотоатқыш бөлімшелерінің қорғаныс кезіндегі мүмкіндіктері. ІІІ бөлімше. Бетпе-бет ұрыс. |
- Оқулық мәтінін пайдалана отырып, ұрыстың түрлері: шабуыл, қорғаныс және бетпе-бет ұрыстарының мақсаттары мен мотоатқыш бөлімшелерінің сол ұрыс кездеріндегі мүмкіндіктерін талдайды, түсіндіреді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
8' |
Жинақтау І бөлімше. Шабуыл кезінде тізбектегі сарбаздардың іс-әрекеттері. ІІ бөлімше. Қорғаныстағы сарбаздардың іс-қимылы. ІІІ бөлімше. Бетпе-бет ұрыс. Ұрысқа командасы бойынша сарбаздардың іс-қимылы. |
- Оқушылар шабуыл, қорғаныс және бетпе-бет ұрыс ерекшеліктерін айта отырып, сол ұрыс кездеріндегі әскери реттілікті анықтайды, мысалдар келтіреді, көрсетеді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға сөйлемді толықтыру ұсынылады. Бүгін сабақта: - Мен ... білдім. - Мен ... түсіндім. - Мен ... үйрендім. - ... білу қызықты болды. Үйге тапсырма беру §1 |
Оқушылар сөйлемді толықтырады. |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
шағым қалдыра аласыз
АӘТД электронды оқулығы












