Материалдар / «MS Office құрылымы мен құрамы қарастыру» жарыс сабақ

«MS Office құрылымы мен құрамы қарастыру» жарыс сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
«Қолданбалы бағдарлама пакеті» пәнінен сайыс сабақ Тақырыбы: «MS Office құрылымы мен құрамы қарастыру» жарыс сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Желтоқсан 2020
400
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының

«Рымбек Байсеитов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледж»

коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын








Picture 1

«Қолданбалы бағдарлама пакеті» пәнінен сайыс сабақ

Тақырыбы: Microsoft Access бағдарламасында меңгеру







Дайындаған арнайы пәндер

оқытушы:Г.Қ.Қайырбекова







2019-2020 оқу жылы



САБАҚ ЖОСПАРЫ

  1. Атаулы категориясы

1.1. Мамандығы мен біліктілігінің атауы

1304000 Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша)

1304012 – Электрондық есептеу машиналарының оператор

1.2. Курсы, тобы

18VTZ-4, 18VTZ-5, 18VTZ-6

1.3. Оқу модулінін/пәннің, менгеретін тараудын атауы

«Қолданбалы бағдарламалар пакеті» пәні. Мәтіндік редакторлардың түрлерін, баспа жүйелерін, математикалық және техникалық мәтіндердің редакторларын, электрондық кестелерді, деректер базаларын қолданады.[2/11]

1.4. Сабақтын тақырыбы

Microsoft Access бағдарламасында меңгеру

1.5. Сабақтын ұйымдастырушылық формасы

топтық

1.6. Білім алушылырдың тақырып бойынша қызметті орындау үшін қажетті білімі мен иемділігі

Білу:Microsoft Access бағдарламасын қарастыру

1.7. Кәсіби және еңбекпен қамтылуы үшін білігін біріктірудегі оқу сабағының мүмкіншілігі

- қарым-қатынас жасау дағдысы;

- ақпаратты қабылдай алуы;

- алынған ақпаратты тәжірибе жүзінде қолдана білу

2. Сабақтың мақсаты

2.1. Студенттердін дәл осы сабақта үйренетін жұмысқа орналастырудын және жұмысты іздеудің келесі ептіліктерін жетілдіруге мүмкіндік береді

- тыңдай алу;

- топпен қарым-қатынас;

- өзгенің пікірімен алмасу.

2.2. Студентерді жаттықпа сабақтар барысында менгеретін кәсіптік ептілікке үйрету

- жұмыс орнын дұрыс тағайындау;

- әдебиетпен жұмыс істей алу;

- топта жұмыс істей алу;

- логикалық ойлау.

3. Сабақ қорытындысын сипаттау

3.1. Сабақтын аяғында білім алушылар білу және істуі қажет

Білу:Microsoft Access бағдарламасын қарастыру

3.2. Сапа белгілері

Білу:Microsoft Access бағдарламасын қарастыру

4. Жоспарлау фазасы

4.1. Оқу-әдестемелік жабдықтау, анықтамалық әдебиеттер тізімі

Л.Д.Слепцова «Программирование на VBAв MicrosoftOffice 2010», 346-348 беттер

4.2. Техникалық жабдықтау, материалдар

мультимедиялық презинтация, процессор, жады түрлері, контроллерлер, адаптерлер ДК

4.3. Студенттер іс әрекетінін ретін сипаттау

Меңгеру:Microsoft Access бағдарламасын қарастыру

4.4. Оқытушының ролі

- тақырып бойынша негізгі түсініктерді хабарлау;

- терминдерді және олардың ретін сипаттау.

5. Жоспарды жүзеге асыру

5.1. Сабақ жоспарынын сипаттамасы, оқытушы мен студенттер іс-әрекетінің мазмұны (кесте)

Кесте «Оқытушы мен студенттер өзара әрекетінің мазмұны мен оны ұйымдастыру»

6. Бағалау

6.1. Орындалған тапсырмалардың сапасын бағалау

Жаңа түсініктер мен терминдерді меңгеру дәрежесін анықтау.

Оқытушы ______________ Қайырбекова Г.Қ.

қолы аты-жөні




Сабақ мазмұны

эле-мента

Сабақ элементі, қарастырылатың сұрақтар,

оқытудың әдістері мен тәсілдері

Қосымшалар, өзгерістер

1.

Ұйымдастыру (2 мин)

  1. Кабинеттің сабаққа дайындығын тексеру

  2. Компьютерлердің сабаққа дайындығын тексеру

  3. Оқушылармен амандасу

  4. Оқушыларды түгендеу

  5. Сабақтың мақсатымен таныстыру


2.

Үй тапсырмасын сұрау (15 мин)

Л.Д.Слепцова «Программирование на VBAв Microsoft

Office 2010», 312 бет


3.

Жаңа сабақ (20 мин)

ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ ТҮСІНДІРУ

Курс тақырыбы: Мәтіндік редакторлардың түрлерін, баспа жүйелерін, математикалық және техникалық мәтіндердің редакторларын, электрондық кестелерді, деректер базаларын қолданады.

Сабақ тақырыбы:Microsoft Access бағдарламасын қарастыру.

Жоспар:

  1. Microsoft Access бағдарламасында мәліметтер қоры


4.

Жаңа сабақты бекіту (10 мин)

САБАҚТЫ БЕКІТУ

1. Орындаған жұмыстарын тексеру

2. Сұрақтар


5

Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау (2 мин)


6

Үйге тапсырма беру (1 мин) Л.Д.Слепцова «Программирование на VBAв MicrosoftOffice 2010», 346-348 беттер


Оқытушы ______________ Қайырбекова Г.Қ.

қолы аты-жөні


















Пәні:

­­­­­­­­­­«Қолданбалы бағдарлама пакеті»

Мамандығы:

1304000 Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша)

1304012 – Электрондық есептеу машиналарының оператор

Курс:

IІ

Сабақтың тақырыбы:

Microsoft Access бағдарламасында меңгеру

Сабақтың мақсаты:


Білімділік:


Кестемен жұмыс істеу режімдерінің қолдану аймағын, кестені жасау әдістерін меңгерту;

Дамытушылық:

Білім алушылардың өзіндік ізденісін, шығармашылық қабілетін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білуге дағдыландыру. Бағдарламалармен жұмыс жасау дағдыларын дұрыс қалыптастырып, одан әрі дамыту;

Тәрбиелілігі:

Жылдамдыққа және жеке жұмыс жасауға баулу. Алған білімдерін еркін қолдана білуге, ұқыптылыққа және өзін-өзі бағалай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Интерактивті тақта, компьютер, MicrosoftAccess бағдарламасы, деңгейлік таратпа тапсырмалар. 

Сабақтың әдісі:

Түсіндіру-көрсету, жеке, топтық жұмыс, кезеңдік тапсырмаларды орындау, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі:

Слайдтар, кесте, сурет, үлестірмелі карточкалар

Пән аралық байланыс:

Математика, география, қазақ тілі.


Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі (сабаққа оқушыларды жұмылдыру сәті) 

II. Үй тапсырмасын тексеру (Quizlet, LearninqApps.ord бағдарламалары арқылы қайталау сұрақтары)

III. Жаңа сабақты түсіндіру(жаңа тақырыпты қабылдау және меңгеру) 

IV. Жаңа сабақты бекіту(кезеңдік тапсырмалар орындау арқылы алған білімдерін  практика жүзінде қолдану) 

V. Жаңа сабақты қорытындылау(білімдерді жинақтау және жүйелеу) 

VI. Бағалау(тапсырмаларды орындау деңгейі бойынша бағалау) 

VII. Үйге тапсырма(үй тапсырмасын хабарлау) 


I. Ұйымдастыру кезеңі:

- Студенттермен амандасып, түгендеу;

- Студенттердің зейінін аудару, психологиялық ахуал туғызу.

II. Үй тапсырмасын тексеру

  1. Quizlet бағдарламасы автоматты түрде топты 3топқа бөледі сол арқылы балалар (форма, макрос, запрос) орындарын табады, ары қарай берілген тапсырманы орындайды. Әрбір тапсырма соңынан топтарға стикер беріліп отырады, сабақ соңында топтар стикер саны арқылы бағаланады.

  2. LearninqApps.ord бағдарламасында «Біз қаншалықты білеміз» тапсырмасын орындайды.













  1. Microsoft Access бағдарламасында алған білімдерін сұрақ-жауап арқылы еске түсіру (презентация). 















1. MS Access дегеніміз не? Бұл мәліметтер базасы бағдарламасы. 
2. МБ-да кестелер деген не? МБ-да жазулар жиынтығынкестедепатайды. 
3. МБ-да өрістердеген не? МБ-да кестедегітікбағандарөрістердепаталады. 
4. МБ-да жазулардегеніміз не? МБ-да кестедегіжолдардыжазулардепатайды. 
5. МБ-ынқұрудыңқандайжәненешеқадамы бар? 
а) Кестенің құрылымын құру
б) Кестені ақпаратпен толтыру
6. МБ-да қандай нысандар бар? Кестелер, формалар, сұраныстар, есептер, макростар, модульдер.

4)Интерактивті тақтаның мүмкіндігін пайдалана отырып, оқушы тақтаға шығып, тірек-сызбаны жауап беру арқылы толтырады

I II. Жаңа сабақты түсіндіру
Жаңа сабақты түсіндіру.
Кестені конструктор көмегімен құру.







Сол кезде төмендегі суреттегідей кесте терезесі шығады.

Құрылатын кестенің мынадай атрибуттары болады: 
Мәліметтер типі (Типы данных) – мәліметтер типін айқындауғадеректер типі пайдаланылады. 
Сипаттама – өріс қызметіне түсініктеме беру. 
Кестеде келесі өрістер бар: 
Мәтіндік (Текстовый) – мәтіндік ақпаратты сақтау үшін қажет. 
МЕМО өрісі (поле МЕМО) – үлкен көлемдегі мәтіндерді сақтай алады. 
Сандық (Числовой) – сандық мәліметтерді сақтау үшін қажет. 
Дата/уақыт (Дата/время) - күн/ ай/ жыл форматында мерзімді және сағат/ минут/секунд форматында уақыт мөлшерін сақтау үшін қажет. 
Ақшалай (Денежный) – ақшалай көрсетілген ақпаратты енгізу үшін қажет. Жалпы оларды сандық типтегі өріске де енгізуге болады, дегенмен осы типте жұмыс істеу ыңғайлы. 
Санауыш (Счетчик) – жазбалар реттік нөмерін анықтау үшін қолданылады. Автоматты түрде бірден басталып, жазбаларды қайталанбайтын осы өріс мәні арқылы анықтап отыру үшін қажет. 
Логикалық (Логический) – логикалық мәліметтерді (Иә/жоқ, 0/1, Ақиқат/Жалған, т.с.с) сақтау үшін керек. 
OLE объектісі – OLE технологиясын сүйемелдейтін құжатарды, кестелерді, графиктерді және басқа объектілерді сақтау үшін қолданылады. 
Өріс аты

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ