Жалпы білім беретін «М.Өтемісов атындағы орта мектеп» КММ
-
сабақ. Спрайтты пернетақтамен басқару
|
Бөлімі |
III бөлім. «Сөзбе - сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім»,«Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы 2ә,а,б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мəтінмен жұмыс істеу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Ата мен немере диалогі. Отан, туған жер туралы əңгімелейді. Оқушылардың көбі үшін: «Əке мен бала» жобасын жасайды. Кейбір оқушылар үшін: Scratch-те кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыруды үйренеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин Жаңа сабаққа дайындық 3 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді.
3.Жаңа тақырыпқа шолу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. |
|
Оқулық Алматыкітап |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
|
|
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Стикерлер» əдісі бойынша бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! |
|
|
Практикалық жұмыс (15 мин.) |
ЕБҚО 2-тапсырманы дескриптор бойынша орындайды. Блокнот программасын іске қосады. Мәтінді тереді. Скратч ортасында фон мен кейіпкерді енгізеді. Скрипт құрастырады. |
1-тапсырманы дескриптор бойынша орындайды.
2-тапсырманы дескриптор бойынша орындайды. Блокнот программасын іске қосады. Мәтінді тереді. Скратч ортасында фон мен кейіпкерді енгізеді. Скрипт құрастырады. |
Топтар бірін- бірі сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! |
Интерактивті тақта |
|
|
(МК. Ө) Практикалық жұмыс Оқулықта берілген практикалық тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен компьютерде орындауға беріледі.
(Ж) 2-тапсырма Əке мен баланың диалогіне тағы бір-бірден сөйлем қосу үшін жоба скриптісіне өзгеріс енгізіңдер. (Ж) 3-тапсырма. «Əке мен бала» жобасын «d» мен«f» пернелері арқылы басқару үшін скриптілерге жасалатын өзгеріс алгоритмін ұсыныңдар. |
шығарады. Тапсырмадағы екінші өзгерісті енгізіп, скриптінің нəтижесін шығарады. Дескриптор Скрипт орындалғанда қандай өзгеріс болғанын көрсетеді. Дескриптор
Əке мен бала диалогіне сөйлем қосады. |
Бірін-бірі «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын |
Интерактивті тақта Дербес компьютер |
|
Сабақты бекіту. 5мин Рефлексия |
|
Диалог мәтін айтады. Өмірден мысал келтіреді. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мəтінмен жұмыс істеу
Мəтінмен жұмыс істеу
Жалпы білім беретін «М.Өтемісов атындағы орта мектеп» КММ
-
сабақ. Спрайтты пернетақтамен басқару
|
Бөлімі |
III бөлім. «Сөзбе - сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім»,«Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы 2ә,а,б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мəтінмен жұмыс істеу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Ата мен немере диалогі. Отан, туған жер туралы əңгімелейді. Оқушылардың көбі үшін: «Əке мен бала» жобасын жасайды. Кейбір оқушылар үшін: Scratch-те кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыруды үйренеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс- əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин Жаңа сабаққа дайындық 3 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді.
3.Жаңа тақырыпқа шолу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. |
|
Оқулық Алматыкітап |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
|
|
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Стикерлер» əдісі бойынша бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! |
|
|
Практикалық жұмыс (15 мин.) |
ЕБҚО 2-тапсырманы дескриптор бойынша орындайды. Блокнот программасын іске қосады. Мәтінді тереді. Скратч ортасында фон мен кейіпкерді енгізеді. Скрипт құрастырады. |
1-тапсырманы дескриптор бойынша орындайды.
2-тапсырманы дескриптор бойынша орындайды. Блокнот программасын іске қосады. Мәтінді тереді. Скратч ортасында фон мен кейіпкерді енгізеді. Скрипт құрастырады. |
Топтар бірін- бірі сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! |
Интерактивті тақта |
|
|
(МК. Ө) Практикалық жұмыс Оқулықта берілген практикалық тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен компьютерде орындауға беріледі.
(Ж) 2-тапсырма Əке мен баланың диалогіне тағы бір-бірден сөйлем қосу үшін жоба скриптісіне өзгеріс енгізіңдер. (Ж) 3-тапсырма. «Əке мен бала» жобасын «d» мен«f» пернелері арқылы басқару үшін скриптілерге жасалатын өзгеріс алгоритмін ұсыныңдар. |
шығарады. Тапсырмадағы екінші өзгерісті енгізіп, скриптінің нəтижесін шығарады. Дескриптор Скрипт орындалғанда қандай өзгеріс болғанын көрсетеді. Дескриптор
Əке мен бала диалогіне сөйлем қосады. |
Бірін-бірі «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын |
Интерактивті тақта Дербес компьютер |
|
Сабақты бекіту. 5мин Рефлексия |
|
Диалог мәтін айтады. Өмірден мысал келтіреді. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Стикерлер» əдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы! Қызыл түс: Талпын! |
|
шағым қалдыра аласыз

















