ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ОҚУ – АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ
ШЫМКЕНТ ҚАЛАСЫНЫҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ
ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ГУМАНИТАРЛЫҚ – ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ
«Келісілді» «Бекітемін»
Әдістеме бөлімінің меңгерушісі Директордың оқу ісі
____________Сатенова Г.А. жөніндегі орынбасары
«___»__________2024ж. __________Уразбаева А.К.
«___»__________2024ж.
Мамандығы: 01120100 «Мектепке дейінгі тәрбиелеу және білім беру»
МД-21-9К, МД-22-11К топтарында «Баланың мектептегі алғашқы күндері» пәнінен
АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Тақырыбы: Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі
Дайындаған оқытушы: Түленбай А.Б
Шымкент – 2024ж
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ
(теориялық немесе өндірістік оқыту)
|
Модуль /пән атауы |
Баланың мектептегі алғашқы күндері |
|||||
|
Педагог |
Түленбай А.Б |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі |
|||||
|
||||||
|
Курс |
Оқу жылы |
Тобы |
Күні |
|||
|
2-курс |
2024 ж. |
МД-21-9К, МД-22-11К |
04.03.2024 ж. |
|||
|
Өтетін орны |
ОҚ ГЭК, 1-корпус, 101 - аудитория |
|||||
|
Сабақ түрі |
Тәжірибелік |
|||||
|
2. Мақсаты, міндеттері |
||||||
|
Білімділік |
Білім алушыларға, жас ұрпақты жан-жақты тәрбиелеуді психологиялық сауаттылықтың, бір-бірімен қарым-қатынасын, жалпы мәдениет пен педагогикалық қабілеттерін дамуына үлес қосу. |
|||||
|
Тәрбиелік |
Студенттер бойында оқыту мен тәрбиелеудің, өзін-өзі жетілдірудің өнерін үнемі жетілдіріп отырудың қажеттілігін қалыптастыру |
|||||
|
Дамытушылық |
Тақырыпты іс-тәжірибемен байланыстыра отырып білім алушылардың ой-өрісін дамыту |
|||||
|
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі |
||||||
|
1.
2.
3. |
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар, тақырыпқа байланысты мәліметтерді меңгереді; Білім алушылардың білім – білік , дағдысы қалыптасып, дүниеге көзқарасы кеңейеді; Білім алушылардың мамандыққа деген қызығушылығы артады. |
|||||
|
3. Қажетті ресурстар |
||||||
|
Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер |
1. Берікұлы Н. Педагогика. Оқу құралы. – 2004 2. Елеусізова С. Қарым-қатынас психологиясы 3. Молдағалиев Б. А. Мектеп мұғалімінің анықтамалығы. – Орал, 2005. – Б-19-25 |
|||||
|
Техникалық құралдар, материалдар |
Интерактивті тақта, плакат, картинкалар, ленталар, түрлі түсті қаламдар т.б. |
|||||
|
4. Сабақтың барысы |
Уақыт (мин) |
|||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу, Студенттерді түгелдеу. 1. «Алақан әдісі» жақсы тілектермен бастау 2. «Шам» әдісі арқылы топқа бөлу |
5 мин. |
||||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Өткен сабақта мұғалімнің құжаттарымен таныстыңыздар. Ендеше өтілген тақырыпқа шолу жасап өтейік.
|
5 мин. |
||||
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
«Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі» тақырыбымен таныстыру, түсіндіру «Текшелер әдісі» екі текше арқылы жаңа тақырыпты бекіту үшін сұрақтар қойылады. Студенттер кезегімен шығып берілген сұрақтарға жауап береді.
«Сөзді тап» студенттер берілген сөздерді табу керек!
«Ой жылдамдығы» сергіту сәті «Пирамида әдісі» Студенттер ғалымдардың нақыл сөздердін топтастырады. «Жас педагогтар»
В. А. Сухомлинский Ы. Алтынсарин В. Г. Белинский Д. Дьюи А.Байтұрсынұлы Л. Н. Толстой « Білікті мамандар»
А. С. Макаренко. В. Сухомлинский Л. Н. Толстой К. Д. Ушинский М. Әуезов Ж. Ж. Руссо «Үздік тәрбиешіліер»
Мағжан Жұмабаев Ахмет Байтұрсынов А. С. Макаренко Л. Н. Толстой Александр Новиков Ыбырай Алтынсарин |
10 мин.
10 мин.
5 мин |
||||
|
5. Сабақ бойынша бағалау-өлшеу материалдары, бағалау парақтары, жұмыс дәптері (қағаз және электрондық форматта) |
||||||
|
«Сәтті купондар» балдық пайызға сәйкес бағаланады. |
5 мин. |
|||||
|
6. Сабақ бойынша рефлексия (оқушының білімін, білік-дағдысын пысықтау, бекіту ж/е қорытындылау) |
||||||
|
Тақырыпты ««Сәттілік өз қолыңда»» әдісі арқылы пысықтау, қорытынды жасау |
5 мин. |
|||||
|
7. Үйге тапсырма |
||||||
|
Өтілген тақырып бойынша тест эссе презентация жасап келу. |
||||||
|
Дайындаған педагог |
Тексерілді |
|||||
|
Түленбай А.Б. Т.А.Ә. __________ (қолы) |
Шалабаева Г.А. Бөлім меңгерушісі __________ (қолы)
«_____»________2024ж. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі
Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ОҚУ – АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ
ШЫМКЕНТ ҚАЛАСЫНЫҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ
ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН ГУМАНИТАРЛЫҚ – ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ
«Келісілді» «Бекітемін»
Әдістеме бөлімінің меңгерушісі Директордың оқу ісі
____________Сатенова Г.А. жөніндегі орынбасары
«___»__________2024ж. __________Уразбаева А.К.
«___»__________2024ж.
Мамандығы: 01120100 «Мектепке дейінгі тәрбиелеу және білім беру»
МД-21-9К, МД-22-11К топтарында «Баланың мектептегі алғашқы күндері» пәнінен
АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Тақырыбы: Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі
Дайындаған оқытушы: Түленбай А.Б
Шымкент – 2024ж
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ
(теориялық немесе өндірістік оқыту)
|
Модуль /пән атауы |
Баланың мектептегі алғашқы күндері |
|||||
|
Педагог |
Түленбай А.Б |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі |
|||||
|
||||||
|
Курс |
Оқу жылы |
Тобы |
Күні |
|||
|
2-курс |
2024 ж. |
МД-21-9К, МД-22-11К |
04.03.2024 ж. |
|||
|
Өтетін орны |
ОҚ ГЭК, 1-корпус, 101 - аудитория |
|||||
|
Сабақ түрі |
Тәжірибелік |
|||||
|
2. Мақсаты, міндеттері |
||||||
|
Білімділік |
Білім алушыларға, жас ұрпақты жан-жақты тәрбиелеуді психологиялық сауаттылықтың, бір-бірімен қарым-қатынасын, жалпы мәдениет пен педагогикалық қабілеттерін дамуына үлес қосу. |
|||||
|
Тәрбиелік |
Студенттер бойында оқыту мен тәрбиелеудің, өзін-өзі жетілдірудің өнерін үнемі жетілдіріп отырудың қажеттілігін қалыптастыру |
|||||
|
Дамытушылық |
Тақырыпты іс-тәжірибемен байланыстыра отырып білім алушылардың ой-өрісін дамыту |
|||||
|
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі |
||||||
|
1.
2.
3. |
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар, тақырыпқа байланысты мәліметтерді меңгереді; Білім алушылардың білім – білік , дағдысы қалыптасып, дүниеге көзқарасы кеңейеді; Білім алушылардың мамандыққа деген қызығушылығы артады. |
|||||
|
3. Қажетті ресурстар |
||||||
|
Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер |
1. Берікұлы Н. Педагогика. Оқу құралы. – 2004 2. Елеусізова С. Қарым-қатынас психологиясы 3. Молдағалиев Б. А. Мектеп мұғалімінің анықтамалығы. – Орал, 2005. – Б-19-25 |
|||||
|
Техникалық құралдар, материалдар |
Интерактивті тақта, плакат, картинкалар, ленталар, түрлі түсті қаламдар т.б. |
|||||
|
4. Сабақтың барысы |
Уақыт (мин) |
|||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу, Студенттерді түгелдеу. 1. «Алақан әдісі» жақсы тілектермен бастау 2. «Шам» әдісі арқылы топқа бөлу |
5 мин. |
||||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Өткен сабақта мұғалімнің құжаттарымен таныстыңыздар. Ендеше өтілген тақырыпқа шолу жасап өтейік.
|
5 мин. |
||||
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
«Мұғалімнің сабақты ұйымдастыру шеберлігі, балалардың бір-бірімен қарым-қатынасы, даму ерекшелігі» тақырыбымен таныстыру, түсіндіру «Текшелер әдісі» екі текше арқылы жаңа тақырыпты бекіту үшін сұрақтар қойылады. Студенттер кезегімен шығып берілген сұрақтарға жауап береді.
«Сөзді тап» студенттер берілген сөздерді табу керек!
«Ой жылдамдығы» сергіту сәті «Пирамида әдісі» Студенттер ғалымдардың нақыл сөздердін топтастырады. «Жас педагогтар»
В. А. Сухомлинский Ы. Алтынсарин В. Г. Белинский Д. Дьюи А.Байтұрсынұлы Л. Н. Толстой « Білікті мамандар»
А. С. Макаренко. В. Сухомлинский Л. Н. Толстой К. Д. Ушинский М. Әуезов Ж. Ж. Руссо «Үздік тәрбиешіліер»
Мағжан Жұмабаев Ахмет Байтұрсынов А. С. Макаренко Л. Н. Толстой Александр Новиков Ыбырай Алтынсарин |
10 мин.
10 мин.
5 мин |
||||
|
5. Сабақ бойынша бағалау-өлшеу материалдары, бағалау парақтары, жұмыс дәптері (қағаз және электрондық форматта) |
||||||
|
«Сәтті купондар» балдық пайызға сәйкес бағаланады. |
5 мин. |
|||||
|
6. Сабақ бойынша рефлексия (оқушының білімін, білік-дағдысын пысықтау, бекіту ж/е қорытындылау) |
||||||
|
Тақырыпты ««Сәттілік өз қолыңда»» әдісі арқылы пысықтау, қорытынды жасау |
5 мин. |
|||||
|
7. Үйге тапсырма |
||||||
|
Өтілген тақырып бойынша тест эссе презентация жасап келу. |
||||||
|
Дайындаған педагог |
Тексерілді |
|||||
|
Түленбай А.Б. Т.А.Ә. __________ (қолы) |
Шалабаева Г.А. Бөлім меңгерушісі __________ (қолы)
«_____»________2024ж. |
|||||
шағым қалдыра аласыз














