|
|
|||||
|
Бөлім: |
Бөлім: 5-бөлім. Мұхит- тіршілік мекені. Әбдіжәміл Нұрпейісов «Қан мен тер» романы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні : |
|
||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
5-6 сабақ. Мұхит және экологиялық проблемалар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Шағын мақала жазады, сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік құндылығына баулу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Үй жұмысын тексеру «Автопортрет»
жаттығуы. «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Оқушылар өткен тақырып бойынша бір- біріне сұрақтар қояды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Ата, әженің, қарияның, дастарханның суреттері |
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Мәтіналды жұмыс. 1,2 тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 3, 4, 5, 6 –тапсырма. 7, 8, 9 –тапсырма. 10, 11 –тапсырма. 12, 13-тапсырма. 14, 15-тапсырма 16-тапсырма. «Мұхит экологиясы» тақырыбында ойталқы өткізеді. Ойталқыға қойылатын талаптар: • тақырыптан ауытқымау; • регламент сақтау; • сөз әдебін сақтау; • тіл сауаттылығы; • мақал-мәтел, фразеологиялық тіркестерді қолдану; • өзіндік ойы мен көзқарасын жүйелі жеткізу. |
Тыңдалым,айтылым. Мәтін құрайды, сұрақтарға жауап жазады.
Мәтінді тыңдайды, «Ең ақырында судың ластануынан адам зардап шегеді» деген сөйлемдегі ойды ары қарай жалғастырады. Мәтінді оқиды, мағыналық бөліктерге бөледі, әр бөлікке тақырыпша қояды, негізгі идеяны анықтайды, жоспар құрады, мұхиттың пайдасы жайлы айтады. Есімдіктерді септейді, «Мұхит - жұмбақ әлем» тақырыбында монолог құрап айтады. «Оңай және қиын сұрақтар» кестесін, «Қос жазба» күнделігін толтырады. Берілген мәтіндерді салыстырады, диалог құрайды. |
«Смайликтер» «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия. 7-тапсырма. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап береді. |
|
|||
|
Үй тапсырмасын беру : 10- тапсырма |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұхит және экологиялық проблемалар
Мұхит және экологиялық проблемалар
|
|
|||||
|
Бөлім: |
Бөлім: 5-бөлім. Мұхит- тіршілік мекені. Әбдіжәміл Нұрпейісов «Қан мен тер» романы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні : |
|
||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
5-6 сабақ. Мұхит және экологиялық проблемалар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Шағын мақала жазады, сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік құндылығына баулу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Үй жұмысын тексеру «Автопортрет»
жаттығуы. «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Оқушылар өткен тақырып бойынша бір- біріне сұрақтар қояды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Ата, әженің, қарияның, дастарханның суреттері |
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Мәтіналды жұмыс. 1,2 тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 3, 4, 5, 6 –тапсырма. 7, 8, 9 –тапсырма. 10, 11 –тапсырма. 12, 13-тапсырма. 14, 15-тапсырма 16-тапсырма. «Мұхит экологиясы» тақырыбында ойталқы өткізеді. Ойталқыға қойылатын талаптар: • тақырыптан ауытқымау; • регламент сақтау; • сөз әдебін сақтау; • тіл сауаттылығы; • мақал-мәтел, фразеологиялық тіркестерді қолдану; • өзіндік ойы мен көзқарасын жүйелі жеткізу. |
Тыңдалым,айтылым. Мәтін құрайды, сұрақтарға жауап жазады.
Мәтінді тыңдайды, «Ең ақырында судың ластануынан адам зардап шегеді» деген сөйлемдегі ойды ары қарай жалғастырады. Мәтінді оқиды, мағыналық бөліктерге бөледі, әр бөлікке тақырыпша қояды, негізгі идеяны анықтайды, жоспар құрады, мұхиттың пайдасы жайлы айтады. Есімдіктерді септейді, «Мұхит - жұмбақ әлем» тақырыбында монолог құрап айтады. «Оңай және қиын сұрақтар» кестесін, «Қос жазба» күнделігін толтырады. Берілген мәтіндерді салыстырады, диалог құрайды. |
«Смайликтер» «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия. 7-тапсырма. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап береді. |
|
|||
|
Үй тапсырмасын беру : 10- тапсырма |
|||||
шағым қалдыра аласыз













