Сабақтың
басы
Ұйымдастыру
Кезеңі
Қызығушылықты
ояту
8
мин.
|
Сәлемдесу. Оқушылардың, сабаққа
қатысуын анықтау.Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
мақсатында"Жүрек әдісі» оқушылар
жүректің жартысын фантазиясына қарай салып, ішіне жақсы көретін
заттарын жазады.
Үй
тапсырмасын
Өткен сабақты бекіту үшін
тапсырма
Жеке
жұмыс. «Ғажайып ондық» әдісі.
Викториналық сұрақтар қойылады.
Тақтада көрсетілген кілттер
арқылы өз-өздерін тексереді.
тақырыбы бойынша презентация
арқылы түсіндіру
-
Тынық. 25 теңізі бар
мұхитты атаңыз.
-
Атлант. Исландия аралы
орналасқан материкті атаңыз.
-
Үнді. Бұл мұхиттың ең терең
жері – Зонд шұңғымасы.
Осылайша бүгінгі сабақтың
тақырыбы ашылады. Дүниежүзілік мұхит суларының
қасиеттері
Су туралы
мәліметтер
Медузаның денесі 99% осы
заттан тұрады.
Балық-75%
Қызанақ-90%
Адам -65-70% астам. Бұл қандай
зат?
Су
(Ассоциация)
Құрамы бойынша су қандай
болады? Тұщы су, тұзды су.
1 тапсырма. Видео топтама
қойылады. Топтық
жұмыс. «Жигсо»
әдісі.
Жұмысты орындауға 4 минут,
ал қорғауға 2 минут уақыт беріледі.
1-топ Мұхит суының
тұздылығы
2-топ Мұхит суының
температурасы
3-топ Мұхит суының
тығыздығы
Бағалау
критерийі
|
р/с
|
Дескрипторлар
|
+/
–
|
Мұхит суының қасиеттеріне әсер
ететін факторларды анықтайды
|
1
|
Тұздылықты
анықтайды
|
|
2
|
Температурасын
анықтайды
|
|
3
|
Тығыздықты
анықтайды
|
|
4
|
Қасиеттеріне ендік бойынша
өзгерісіне әсер ететін екі факторды
талдайды
|
|
|
Оқушылармен психологиялық
тренинг жүргізіледі.
Әдіс арқылы
қайталау
Сұрақ жауап
орындайды
Оқушыларды 3 мұхит бойынша
топқа біріктіру. Суреттер беріледі. Сұраққа жауап беріп, пазлды
құрастырғанда, мұхиттың атауы шығады.
|
Дискриптор
арқылы
Формативті
және
Критерийалды
бағалау
|
дидактикалық
материалдар.
Интерактивті
тақта
|
Сабақтың
ортасы
Жаңа
сабақ
30
мин
|
2 тапсырма. Жұптық
жұмыс.
«Мұхиттардан есеп»
әдісі
Географиялық есептер
шығару
1.Бір тонна мұхит суынан
қанша тұз алуға болады ?
Жауабы: 1 литр мұхит
суындағы тұздылық 35‰;
1000 л × 35‰ =
35000г
2.Өзеннің 1тонна
суы 1000 л × 0,2 ‰ = 200г.
3.Егер тұздылығы 18‰ болса,
Қаратеңіздің 1 тонна суынан әртүрлі заттардың неше грамын алуға
болады?
Жауабы: 1 тонна 1000 л
;
1000 л × 18 ‰ = 18000
г
1 тапсырманы дұрыс орындаса
1балл
2 тапсырманы дұрыс орындаса 1
балл
3 тапсырманы дұрыс орындаса 1
балл
Тақтада көрсетілген кілттер
арқылы өз-өздерін тексереді.
|
Арнайы ресурстар арқылы жаңа
тақырыпты талдайды
Жұп
бойынша
Есепті бірлесе шығарады. Дұрыс
жауабымен тексереді
Берілген сұрақ жауапты
орындайды
Сұрақ жауап арқылы сұраққа
жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу
дағдылары қалыптасады
|
Смаликтер
арқылы
ҚБ өзін өзі
бағалау
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»
Бағалау парақшасын
толтырады.
ҚБ Промилл
шкаласы
|
http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj
аудиокітап
Алты томдық
«
|
Сабақтың соңы
Қорытынды
Ой
толғаныс.
Рефлексия
7
мин.
|
Білімді
бекіту:
«Серпілген сауал» әдісі
wordwool бағдарламасы бойынша картамен
жұмыс.
Кері байланыс: «Шам»
әдісі
Оқушыларға рефлексия
парағын ұсынамын.Сабақ барысында алған білімдері туралы кері
байланыс жазады.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары
картадан белгілеп көрсетеді. тұжырымдарына байланысты кері байланыс
жасайды.
|
|
Рефлексия
парағы
Промилл бағалау
шкаласы
|