Қысқа мерзімді жоспар
7– сынып, 2-тоқсан
№9-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Мұхит суларының қозғалыстары
|
Бөлім |
3.3 Гидросфера |
||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жанабилова Т.Ж. |
||||||||||||||
|
Күні |
10.12 |
||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны 5 |
Қатыспағандар саны 0 |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мұхит суларының қозғалыстары |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.6- мұхит суының қозғалыстарын жіктеп, түсіндіреді |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқулықты қолдана отырып мұхиттардың ерекшелігін анықтау Атлас қартаны қолдана отырып мұхит суының қозғалыстарын сипаттау |
||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Дүниежүзілік мұхит суының қозғалысын түсінеді, ағыстар мен толқындарды ажырата алады. Мұхиттағы толқындардың түрлерін біледі Дүниежүзілік кескін картаға ағыстарды сыза алады. Карта арқылы ағыстардың (жылы, суық) құрлықтарға, жеке аймақтарға әсерін сипаттай алады. Мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. |
1.Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа даярлықтарына назар аудару. 2.Психологиялық ахуал «Жылы лебіз» 3. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын таныстыру . Өткен сабақты қайталау. "Еске түсіру ойыны"орындалады. Берілген сөздерді кестеде жіктеңіз: өзен, теңіз, көл, бұғаз, мұздық, жер асты суы, гейзерлер, айсберг, батпақ, шығанақ.
Оқушылар видео тамашалайды |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап презентация https://www.youtube.com/watch?v=rz7zsZQ6ybY |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
атлас пен оқулықты пайдалана отырып, 5 суық, 5 жылы ағысты тауып, жаз
2-тапсырма Толқын сызбасын толықтыр 3-тапсырма
3-тапсырма Венн диаграммасы арқылы мұхиттық ағыстар мен жел толқындарының ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазады 4-тапсырма https://wordwall.net/resource/26798543/мұхит-суларының-қозғалыстары сілтеме арқылы тапсырма орындау Сергіту |
Берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік жауап» |
Оқулық, атлас https://geotest78.my.canva.site/bw8efem9zy1q6psb
https://www.youtube.com/watch?v=1odsibbQpAc |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Кері байланыс: “3–2–1” әдісі:
Бағалау (глобус арқылы бағалау
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды Оқушылар өз-өздерін бағалайды, мұғалім бағалайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма: «Әлемдегі 3 маңызды мұхит ағысын сипаттап бер. Климатқа әсерін түсіндір». |
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
мұхит суының қозғалыстары
мұхит суының қозғалыстары
Қысқа мерзімді жоспар
7– сынып, 2-тоқсан
№9-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Мұхит суларының қозғалыстары
|
Бөлім |
3.3 Гидросфера |
||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жанабилова Т.Ж. |
||||||||||||||
|
Күні |
10.12 |
||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны 5 |
Қатыспағандар саны 0 |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мұхит суларының қозғалыстары |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.6- мұхит суының қозғалыстарын жіктеп, түсіндіреді |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқулықты қолдана отырып мұхиттардың ерекшелігін анықтау Атлас қартаны қолдана отырып мұхит суының қозғалыстарын сипаттау |
||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Дүниежүзілік мұхит суының қозғалысын түсінеді, ағыстар мен толқындарды ажырата алады. Мұхиттағы толқындардың түрлерін біледі Дүниежүзілік кескін картаға ағыстарды сыза алады. Карта арқылы ағыстардың (жылы, суық) құрлықтарға, жеке аймақтарға әсерін сипаттай алады. Мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. |
1.Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа даярлықтарына назар аудару. 2.Психологиялық ахуал «Жылы лебіз» 3. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын таныстыру . Өткен сабақты қайталау. "Еске түсіру ойыны"орындалады. Берілген сөздерді кестеде жіктеңіз: өзен, теңіз, көл, бұғаз, мұздық, жер асты суы, гейзерлер, айсберг, батпақ, шығанақ.
Оқушылар видео тамашалайды |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап презентация https://www.youtube.com/watch?v=rz7zsZQ6ybY |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
атлас пен оқулықты пайдалана отырып, 5 суық, 5 жылы ағысты тауып, жаз
2-тапсырма Толқын сызбасын толықтыр 3-тапсырма
3-тапсырма Венн диаграммасы арқылы мұхиттық ағыстар мен жел толқындарының ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазады 4-тапсырма https://wordwall.net/resource/26798543/мұхит-суларының-қозғалыстары сілтеме арқылы тапсырма орындау Сергіту |
Берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік жауап» |
Оқулық, атлас https://geotest78.my.canva.site/bw8efem9zy1q6psb
https://www.youtube.com/watch?v=1odsibbQpAc |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Кері байланыс: “3–2–1” әдісі:
Бағалау (глобус арқылы бағалау
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды Оқушылар өз-өздерін бағалайды, мұғалім бағалайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма: «Әлемдегі 3 маңызды мұхит ағысын сипаттап бер. Климатқа әсерін түсіндір». |
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ
Кері байланыс:
“3–2–1” әдісі:
-
3 жаңа ақпарат
-
2 қызық мәлімет
-
1 сұрақ


шағым қалдыра аласыз

















